www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 15, 2024 5:10 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 12:09 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 12, 2011 1:20 pm
МислењаCOLON57
Што мислат колеги ,какви конци имаме во РМ ?Кои им се фаворити,кои модели,димензии
Што им е битно кога ке купуваат конец? :ugeek:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 1:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
N eznam kakvi ima vi Makedonija,ama ce ti napisam kakvi ima vo Prilep.Pletenici? 99% falsifikati .najloni? 80 % bezimeni i neupotreblivi za poseriozen ribolov a 10 % bajati da pobajati ne moze ,koj znae kade i kolku vreme ''odlezale'' pred da zavrsat vo tie nekolku prodavnicinja :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 2:01 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 12, 2011 1:20 pm
МислењаCOLON57
Keltan ,navedi sto ima i kakvi se ceni ako smeam da kazam ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 2:25 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Odamna ne gi posetuvam tie dujcancinja.Me nateraa da pazaram po Evropa,bas zaradi toa sto gore go napisav..Posledno nesto sto sum kupil od Makednoija e kaj Dragan vo Skopje,i toa pred mnogu godini, kaj nego mi stigna nekoja Shimano oprema od Sportcomers Nis . Mozam da ti kazam od kolegi sto mi se pozalile i sto so svoji oci sum videl sto kupile deka pletenica od PP e falsifikat isto od Sufix nekoja zolta .pa snajderska makara e pojaka od niv.Kolega isto mi donese da vidam deka CArp Expert mi se cini bese ,pakovanje vo nekoja limena kutija ,golema metraza ,nekoja limon boja li bese :lol: se kine kako pajazina,totalno neupotrebliv.Da ne dolzam,mnogu takvi primeri sum videl,a znam deka pazarat od tuka...Najcesti se nekoi iminja za koi vo zivotot ne sum slusnal .zato konkretno ne mozam da ti napisam povejce za niv....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 2:43 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 12, 2011 1:20 pm
МислењаCOLON57
Не е више битно во принцип како се вика ,но да биде тоа што е напишано стварно намотано на котурчето и да биде доста тазе..Тоа се 2 предуслови за добар конец...И но наме конец е подобар од стоениот БРАНД....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 7:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Рип, одма да ти пофалам еден конец, покрај еден куп фалсификати. Колмик од Марти Спорт, еден од нив, дванаеска, многу здрава работа, ме воодушеви со вадење на мрена од скоро 2 кг и крапови од 1,5 до 3 кг... :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:27 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Јас ги користам само Трабуко од Проспорт и тоа T-Force за лов на тапа а за воблери Long Cast salt water. И мислам дека се одлични никогаш не ме изневериле.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
FisherKing НапишиCOLON
Јас ги користам само Трабуко од Проспорт и тоа T-Force за лов на тапа а за воблери Long Cast salt water. И мислам дека се одлични никогаш не ме изневериле.
и јас сум го користел и уште го користам Т-Форсот и стварно е екстра конец, никогаш не сум имал проблем со него

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 1:43 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
MaximJaki НапишиCOLON
FisherKing НапишиCOLON
Јас ги користам само Трабуко од Проспорт и тоа T-Force за лов на тапа а за воблери Long Cast salt water. И мислам дека се одлични никогаш не ме изневериле.
и јас сум го користел и уште го користам Т-Форсот и стварно е екстра конец, никогаш не сум имал проблем со него
Kaj T-forsot ima epten nerealno iskazan diametar. Onoj od 0,205 mm i ist kako 0,25 kaj mustad.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КАКВИ КОНЦИ ИМАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА ?
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 10:58 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
LAZER SPECIMEN CARP

Specially designed for carp fishing. Brown in colour, similar to the favourite habitats of these fish. It is very subtle and at the same time strong - ideal for trophy catches. Available on economic big spools with lenghts from 250 to 800m and sizes from 0,25 to 0,40. The spools are with hook for hanging and slots for attaching the line. Besides, the line is additionally protected with transparent foil.

Code: 10060xx (25 - 40)


Item Lenght m Test kg
Carp 0.25 500 5,6
Carp 0.28 450 6,5
Carp 0.30 400 7,9
Carp 0.30 800 7,9
Carp 0.35 300 10,8
Carp 0.40 250 12,3


Go imase kaj agencija za mladi i sport i sum zadovolen od nego ne samo za krap nego i za drugi ribi ima poveke vrsti na konci zarazlicen vid na ribolov ama dukanot go zatvorija i sega nema nigde predpostavuvam samo vo bugarija.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum