www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 8:13 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 12:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
Еве благодарение на Филип 007 или како ли беа броевите,испровоциран сум да ја отворам темава и да го видам и вашето размислување...!!!!
Кои се се убијците,уништувачи на крапскиот риболов во Македонија...?????
Кои им се интересите и задоволствата да го спречуваат и назаднуваат и така слабиот интерес околу крапските натпреварувања....еве како што знаеме и оваа година господата од федерација на чело со Јул Бринеро Васил др.Костов и негова десна рака Чак Пешиќ Норис не успеаја да направат лига...години наназад со преголеми напори самите крапџии со својот ентузијазам,самофинансирање и преголемата љубов кон крапскиот риболов сами ја туркаа работата....ако го погледавте првичниот план за Првата крапска лига што требаше да се одржи каде што господата "вечито гладни" бараа котизација за учество од некои си ситни 25 или 30 илјади денари по екипа,се ќе е јасно.....

.....и како што би рекла Цеца...!!!!АЈДЕ ДА ВАС ЧУЈЕМ.....???????? :roll:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 1:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Filip007 :lol: :lol: :lol: kako sto kazav vest si so izvrtuvanje na zborovi i mislenja,i koga vece se isprovociras otvorete vie takmicarite krapdzii ena mala skola za lovenje na krap,kade bi imalo koj od kogo da uci pa so vreme se ke si dojde na svoe koga ke privlecete povece ludje a vaka 10 familiarno ili rodbinski vrzani grupi i sekoja godina zatvoren krug na timovi a od drzavata ke barame donacii da se seta nekoj na drzaven trosok

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 2:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Imase i moj komentar okolu kotizacijata za natprevarite ama nikoj od federacijata ne replicira.Ocigledno gi bocka u vrat taa tema.A sto i da platis 25-30.000 ???? Sto ke ti dadat za vozvrat? Sto dobivas?
LADEN SENDVIC SO POSEBNA SALAMA (ionaka izgleda so pominat rok) I TOA E SE !


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 2:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Штета што никој од федерацијата не се обидува да напише нешто во своја одбрана ;) или барем нека нападнат ако имаат факти....а сигурен сум дека го знаат и читаат форумот.Па ЈАВНА ПОКАНА да се вклучат во некоја дебата и да образложат што се случува со риболовот во МК.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 10:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Poliz НапишиCOLON
Штета што никој од федерацијата не се обидува да напише нешто во своја одбрана ;) или барем нека нападнат ако имаат факти....а сигурен сум дека го знаат и читаат форумот.Па ЈАВНА ПОКАНА да се вклучат во некоја дебата и да образложат што се случува со риболовот во МК.
pa sto ke napisat vo svoja odbrana koga nemaat ni eden argument,a dali go znaat forumot i dali go citaat bidi siguren vo toa deka e taka samo se krijat na nekoj nacin.Definitivno za krapskiot ribolov treba stvarno dobra oprema za da se odi na edna nasa krapska liga a kamoli na nekoe svetsko prvenstvo a sve toa kosta grdni pari ali za sekoj keif si ima cena,pa uste i kotizacija za krapska liga aj i toa ke go progoltame ama samofinansiranje za natprevari nadvor od nasava drzava i polnenje dzebovi na nekoj koj vrska nemaat so ovoj sport ne mozam da go svatam.Kako sto kaza Dragan i potpolno e vo pravo dodeka vo ovoj sport na celo ima CAKnorovci samo za nekoi glupavi ubeduvanja i perenje na pari nema da ima krapska liga vprocem i kako sto e ovaa godina a uste pedesetina krapdzii siguren sum deka go mislat istoto so sto i go dokazaa toa sto ovaa godina ne se prijavi niedna ekipa.
Zamislete prvicnata cena za kotizacija bese 21500den,pa aj bilo mnogu pa ako se prijavele poveke od sest ekipi cenata ke bila 9500 za na kra da ispadne zadolzitelno ekipite da poseduvaat samo legitimacii.Gospodine Vasil mislam a uste mnogu drugi krapdzii vo nasava napatena drzava go mislat istoto deka treba da si ja svitkas opaskata i ti i tajfata okolu tebe i redno e da zastane nekoj koj stvarno ke napravi nesto za ovoj sport a do togas pak ke ima nekoi ligi kupovi ama nadvor od MRF ili prosto kazano druzeje na sloboden ribolov

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 10:35 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
filip030682 НапишиCOLON
Filip007 :lol: :lol: :lol: kako sto kazav vest si so izvrtuvanje na zborovi i mislenja,i koga vece se isprovociras otvorete vie takmicarite krapdzii ena mala skola za lovenje na krap,kade bi imalo koj od kogo da uci pa so vreme se ke si dojde na svoe koga ke privlecete povece ludje a vaka 10 familiarno ili rodbinski vrzani grupi i sekoja godina zatvoren krug na timovi a od drzavata ke barame donacii da se seta nekoj na drzaven trosok
... :roll: :roll: :?: ..школа за крапски риболов...добра замисла 8-) 8-)
...само,ти си уште мал за таму..ај во групата за предшколска возраст :lol: :lol: :lol: :lol:

...Еве сам се издаваш колку си бос околу збиднувањата во крапскиот риболов,мада тврдеше дека за се си добро упатен,дури и одличен...
1.никој досега не е отиден никаде на државен трошок,се е со самофинансирање..и тоа дебело преплаќање....
2.никој ниту е фамилијарно,нити родбински врзан,тимовите сами си се формираат,ширум нашава банана држава....
3.кругот никогаш ниту бил затворен ниту ке се затвори за инволвирање на млади риболовци,крапџии...подобро се информирај....
4.мене лично,не ми смета и ваквата ситуација за да бидам на вода......штета за помладите ентузијасти и луге вљубени во овој спорт...јас си ја доживеав мојата кулминација...!!!!
5.Филип,ај у јасли...гледам дека си зелен и за предшколска група

Темата е за лоповлукот,несовесноста,неумешносто во организацијата на такозваната МРФ да одговори на обрските кои сама си ги наметна со своето постоење...Дали ние рибарите постоиме поради неа или Тие господа земаат плата од државата поради нас...секоја година накнадно и чланарина им плаќаме а поради ШТО??????

п.с.Филип,друже не се нервирај,поради тебе нема да осиромаши државата.... ;) ;)...мал си за шетање.... :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 24, 2011 10:42 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
SALE CARP НапишиCOLON
Poliz НапишиCOLON
Штета што никој од федерацијата не се обидува да напише нешто во своја одбрана ;) или барем нека нападнат ако имаат факти....а сигурен сум дека го знаат и читаат форумот.Па ЈАВНА ПОКАНА да се вклучат во некоја дебата и да образложат што се случува со риболовот во МК.
pa sto ke napisat vo svoja odbrana koga nemaat ni eden argument,a dali go znaat forumot i dali go citaat bidi siguren vo toa deka e taka samo se krijat na nekoj nacin.Definitivno za krapskiot ribolov treba stvarno dobra oprema za da se odi na edna nasa krapska liga a kamoli na nekoe svetsko prvenstvo a sve toa kosta grdni pari ali za sekoj keif si ima cena,pa uste i kotizacija za krapska liga aj i toa ke go progoltame ama samofinansiranje za natprevari nadvor od nasava drzava i polnenje dzebovi na nekoj koj vrska nemaat so ovoj sport ne mozam da go svatam.Kako sto kaza Dragan i potpolno e vo pravo dodeka vo ovoj sport na celo ima CAKnorovci samo za nekoi glupavi ubeduvanja i perenje na pari nema da ima krapska liga vprocem i kako sto e ovaa godina a uste pedesetina krapdzii siguren sum deka go mislat istoto so sto i go dokazaa toa sto ovaa godina ne se prijavi niedna ekipa.
Zamislete prvicnata cena za kotizacija bese 21500den,pa aj bilo mnogu pa ako se prijavele poveke od sest ekipi cenata ke bila 9500 za na kra da ispadne zadolzitelno ekipite da poseduvaat samo legitimacii.Gospodine Vasil mislam a uste mnogu drugi krapdzii vo nasava napatena drzava go mislat istoto deka treba da si ja svitkas opaskata i ti i tajfata okolu tebe i redno e da zastane nekoj koj stvarno ke napravi nesto za ovoj sport a do togas pak ke ima nekoi ligi kupovi ama nadvor od MRF ili prosto kazano druzeje na sloboden ribolov

...Благодарам за подршката и зрелото размислување...уште да додадам...крапскиот риболов постои и ќе постои во македонија само никогаш повеќе под закрила на МРФ додека не дојдат ЛУГЕ што заслужуваат да земаат плата поради нашето постоење...кога велам нашето мислам на сите риболовци во Македонија,ај сега бегам да правам боили,утре со друштвото заминуваме на дружба во соседната земја зашо кај нас нема кај да се лови!!!!....,риби има,криволовци колку сакаш,само концесии нема.....некој спие во сламата.....разбуди се,со нескафе :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 25, 2011 12:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Deka rabotat necini toa netreba da se kazuva se zna ,a deka ima vina i vo timovite ima ama ne e presudna za zatecenata situacija,a dragan znaes sto mi e najvece kejf sto tie krapbzii pocetnici ili sto odat vo jasli i so oprema kineska bizuterija ja rasturija makedonskata reprezentacija na lanskiot natprevar na glabocica sto go organizira crn drim edinstven tim bez uloven krap za celiot natprevar bese mak reprezentacija ima i cela emisija za toa epa aj sega baraj pravopisni greski u tekstot :lol: :lol: .
Koj e kriv sto imame nesposobna vlast?nikoj nie samite glasame za niv.Koj ni e kriv sto imame nesposobna federacija?pak clenovite nie glasame za niv.poranesniot presedatel na SRD Pcinja u kumanovo poznat kako luster nemozese da ostane ziv dodeka sin mu ne go ubaci vo reprezentacija za lov so tapa mada ne razlikuvase klen od bojnik,segasniot Branislav Dimkovski frlase kamenj po nego "Ja ako bidnam pretsednik ke vovedam kfalifikacii za vo timot na pcinja,samo najdobrite ke bidat vo timot" i sto bidna glasav me za nego i site ribokratci gi stavi ribocuvari,a site negovi podrzuvaci vo timot a od kfalifikacii ni K ne vidovme ali zatoa stoi ramo do ramo so Vasil Kostof tie se i bog i batina,so timot na pcinja dva pati srecata se namesti pa lovevme ramo do ramo na tikvesko i lipkovo i togas go vidov nivnoto znaenje,nemozea da izdrzat igranje majtap kako amateri od jasli fatija troduplo povece riba od niv i pa begaa na drugi mesta,ali vazno plavi trenjerki i kapi so znak na pcinja srecni i zadovolni nie sme takmicari :lol: :lol: k.r se trese u ladna voda
Doziveavme timovi od kosovo koi do 2000 god neznaea sto e riba da pravat majmuni od nas i da pobeduvaat na otvorenite prvenstva so tripati pogolem ulov od nasiot tim

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 25, 2011 12:59 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
...е колку ми е кеф што на крај сепак се пронајде...!!!!Гледаш и самиот дека твоите резултати и успеси сами кажуваат дека си врвен рибар на пловак....па и претходно ти кажав,не мењај...тепај бела риба друже и таа прави кеиф...филингот е исти...битно дека те исполнува твојот успех...!!!!
Кај виде некој мој пост да се мешам по другиве теми кога знам кај ми е местото...најнеуспешен рибар е сваштоловецот...не можеш во исто време да бидеш вараличар,пливкар,мушичар,сомџија,крапџија...најголемите успеси се постигнуваат кога ќе се пронајдеш во која гранка од рибарството си најдобар,и нормално,таму насочи ја целата своја енергија и ентузијазам,прави резултати,собирај трофеи...ако ме разбра едноставно сакам да ти кажам дека не можеш во секоја манџа да бидеш црвен пипер... ;)
а за на Глобочица...хехехехе....таму учество зедоа вечитата резерва од крапската репрезентација,од последните три светски натпревари тие само ги носеа куферите на репрезентативците кои учествуваа....епа од амал не се станува рибар :lol: :lol: ...а и не значи дека во државава се најдобри рибари такмичарите,лично знам еден куп луге што можам вода да им носам во крапскиот риболов а никогаш се немат појавено на такмичарска стаза.... :roll:
Значи да заклучиме...те вадам од јасли и дирекно одиш на ФОН,ама во пливкарство друже...не иде и каша и попара...и без лјутиш,кога и да сакаш нешто да искоментираш,провери се дали тоа е точно и така,зашто овде те читаат многу луге а верувај дека има такви што знаат многу повеќе од колку сите ние што тресеме празна слама по форумов....Бистро..!!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 25, 2011 9:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Aj barem slozi se deka sum podobar krabdzija nego ti na moi godini a kolku imam pisuva vo mojot nik,jas gore dole znam so kakvo poznavanje na vodite vo MK i krapskiot ribolov imas kazav toa e golemo ,ama aj pocni da go delis iskustvoto na pomladite za da napreduvaat :lol: pa ke gi sporedime iskustvata za 30god

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum