www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 12, 2024 6:45 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS336337338339340ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 12:45 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Ne nego od gacki i prikaski(sto bi rekol Martin) ili tamba lamba(sto bi rekol Pepi) luge sto ne gi ni znaat ligite ama vazno e da se pisuva
Сакаш индиректно да кажеш дека јас овде на овој форум си зборам на памет ли? Не се лутам ако ми го кажеш тоа директно.. Јас ли не ги познавам говната што се правеле во прошлите лиги? Иако не сум бил директно инволвиран како тебе во некој делови.. немој да мислиш дека не знам што сѐ се правело.. не мислете дека сите карти ги имате и дека сите информации ги знаете.. ги потценувате друѓите дебело..

Кажав.. за тој дел од фер плејот.. капа симињам.. за другото ке покаже времето..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 12:54 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Povtorno se mestis sebesi(neznam zosto) koga jas zboram opsirno

Ne si videl mizerna liga i te molam ne komentiraj

Fakti

Staza tri pati polosa so treva nego sega(10 pati polosi sektori nego sega).Riba niedna vo kolo, druga liga edna "ispod merka" i edna donesena

Ne ednakvost(koja e ednakvosta pocetok na maj da fakas na uliv i da fakas na brana(8 me dlabocina)
Po site edna od najdobrite ligi 2006 godina imase po 5 ekipi sto nemaa ulov,3 mesto bese edvaj 10 kg(zimi prvo kolo akavrium)

Fakt vo momentov pobogata voda so riba nemaaaaaaaaaaaa
Fakt staza podobra nema(nemoj nekoj da mi spominaj globocica kade od sator pagas vo voda ili kade so 3,90 trska nazad si vo sumata,ili kade ti trcaat niz box

Ili imame staza a nema riba ili imame riba ili nema staza toa e vistinata
Toa sto ide dunav e elementarna nepogoda.2005 na prilepsko bese kako sega 6 saati na prilepsko tri dena so takvi gromovi da nesmeese da ti tekne da se fatis za trska.Riba niedna bre.nikoj,

Na kraj odnovo ke kazam.Federacija e taa sto si kazuva datumi i voda.Ili prijavi se i takmici se i prisposobise ili netakmici..Treto nema
Sum bil na eden kup takmicenja i bez niedna riba pa nikogas nekukam niti se bunam.ili losa taktika ili losa pozicija(samo moeto race e krivo i nikoj drug)am organizatorot i vodata nikojpat ne se krivi.

So optimizam se odi ne so pesimizam

nemenuvam stavovi i nema da smenam.Ako ubavo procitas sto sve imam napisano ke vidis deka istoto go zboram
Tafta i dime bea neiskusni i so losi mamci pa se vadea na pozicijata.Godinava se so podobri mamci i poiskusni i uvidoa deka so dobrataktika i dobri mamci istata pozicija se raboti

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
More Ignore eden :D NE SAKAM raceto da mi odlucuva . . . . :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:12 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sekojpat ke odlucuva kade i da odis.A najveke na svetsko

2011 Perudza Italija Mokri(Srbija) otvarac na sektor.Levo sumata od kaj sto iskaca ribata a desno 100 m nema box,od druga strana vo B i C sektor po 20 m izmegu bozovi i sektori.Gi potamanil

I tamu e racetooooooooooo.Sekojpat ke bide.A ako se padne e togas treba znaenje

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sakam da znam dali sum PODOBAR od TEBE vo ravnopravna bitka . . .. . :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Povtorno se mestis sebesi(neznam zosto) koga jas zboram opsirno

Ne si videl mizerna liga i te molam ne komentiraj

Fakti

Staza tri pati polosa so treva nego sega(10 pati polosi sektori nego sega).Riba niedna vo kolo, druga liga edna "ispod merka" i edna donesena

Ne ednakvost(koja e ednakvosta pocetok na maj da fakas na uliv i da fakas na brana(8 me dlabocina)
Po site edna od najdobrite ligi 2006 godina imase po 5 ekipi sto nemaa ulov,3 mesto bese edvaj 10 kg(zimi prvo kolo akavrium)

Fakt vo momentov pobogata voda so riba nemaaaaaaaaaaaa
Fakt staza podobra nema(nemoj nekoj da mi spominaj globocica kade od sator pagas vo voda ili kade so 3,90 trska nazad si vo sumata,ili kade ti trcaat niz box

Ili imame staza a nema riba ili imame riba ili nema staza toa e vistinata
Toa sto ide dunav e elementarna nepogoda.2005 na prilepsko bese kako sega 6 saati na prilepsko tri dena so takvi gromovi da nesmeese da ti tekne da se fatis za trska.Riba niedna bre.nikoj,

Na kraj odnovo ke kazam.Federacija e taa sto si kazuva datumi i voda.Ili prijavi se i takmici se i prisposobise ili netakmici..Treto nema
Sum bil na eden kup takmicenja i bez niedna riba pa nikogas nekukam niti se bunam.ili losa taktika ili losa pozicija(samo moeto race e krivo i nikoj drug)am organizatorot i vodata nikojpat ne se krivi.

So optimizam se odi ne so pesimizam

nemenuvam stavovi i nema da smenam.Ako ubavo procitas sto sve imam napisano ke vidis deka istoto go zboram
Tafta i dime bea neiskusni i so losi mamci pa se vadea na pozicijata.Godinava se so podobri mamci i poiskusni i uvidoa deka so dobrataktika i dobri mamci istata pozicija se raboti
Така е бе Јанко.. у право си.. шо друго да ти кажам.. дискусија понатаму нема... така е..

:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ahahahaha toa drugar moze samo na velesko eden do drug,zosto i tamu na 50 m ne sme ramnopravni so pozicija,duri ni na kozjak na 50m ne sme ramnopravni...
Ama bez zajakot neodime :shake_hand:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:28 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Уствари шо ја се мучам бе тука да зборам.. ете пошто не сум видел јас ништо и 99.99% сите ние не сме виделе.. а ти се.. Да те стаиме за прецедник и основач на крапски риболов.. и да праиме се како што ти ке кажеш..

Многу време се знаеме и си ги знаеме почетоците.. можеш на младите да им кажуваш гачки.. мене немој.. бар не јавно овде на форум..
Ајде сеа пријатно..

идам да си ролам боиличиња...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
martinMK НапишиCOLON
Никој од нас не е компетентен да каже било каков лош збор за тие што ке ја претставуваат нашата држава на светско.. само едно ме интересира.. Како што Спаива кажа.. незнам ни дали ке одам а ова го гледам само како пасија..

Види.. јас ова го гледам исто така како пасија.. но ако си победил.. нема веќе пу пу ај шалили смо се сеа ако можам ке одам па макар и само да се потпишам на листа.. Вие што победивте.. треба да сватите едно.. и само тоа да ви е во глава.. дека треба да одите на светско за да направите резултат.. а не да се шетаме у италија.. пошто од муабетот кој го изкажа јас така го сватив сето тоа.. ако немам обврски ке идам ако не.. ај ке видиме шо како ке се прај..

јок.. охи.. сте победиле и сеа имате одговорност кон сите нас..

Државен шампионат Лига е едно ама тоа отвара многу поголема одговорност за понатаму.. за која сите што ке се пријават во лига мораат да го имаат во предвид.. ако го немаат.. ич нека не се пријавуваат..


Извини на директното обаќање.. но ме интересира кој се плановите..
Значи на светско нема заебанција, а во лига можеш да правиш што ти прдне на к...т?
Во лига може пупу, шалили смо се а на светско неможе а? :lollol:

Трагикомично е ова горе твоево напишан друже крапар. Зарем најде лице и собра храброст да го ставиш мојот пристап кон риболовт после она што го направи?
Осакати 2 кола оставајќи празни позиции...алоооо!
Ако ти се залагаш и бараш фер плеј, тогаш играј со фер плеј. Не продавај демагогии за фер пристап кога ни ти самиот БАЧКО не си способен да го пружиш.

Абе ти среде лига зема се откажа, зема смени здружение излезе јавно сликан и плукаше по се што ти дојде на патот. И сега јас ке сум се шетал во Италија.
Цела Европа ја имам свртено уздолж попреку неколку пати.
И сеа, пошо јас сум ненашетан едвај чекав да се пласирам на светско за да се прошетам пак...патетични изјави момак!
Се е ова ваше лошо искуство од минатото, впрочем не ви се верува на промените и затоа сите ракате по напредокот и евидентните подобрувања секоја година.

Скри се братче, лично за мене сте изгубиле секаква почит и респект.
Јас никогаш веќе нема да ве сфатам сериозно!!
Да сум МРФ, коа ке ви фркнам една забрана од 5 год. па одете тренирајте за новиот клуб колку ви душа сака за лига 2019-та.

Сори што сум брутален, ама тоа е реалноста. Јебига...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 2:21 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Никој од нас не е компетентен да каже било каков лош збор за тие што ке ја претставуваат нашата држава на светско.. само едно ме интересира.. Како што Спаива кажа.. незнам ни дали ке одам а ова го гледам само како пасија..

Види.. јас ова го гледам исто така како пасија.. но ако си победил.. нема веќе пу пу ај шалили смо се сеа ако можам ке одам па макар и само да се потпишам на листа.. Вие што победивте.. треба да сватите едно.. и само тоа да ви е во глава.. дека треба да одите на светско за да направите резултат.. а не да се шетаме у италија.. пошто од муабетот кој го изкажа јас така го сватив сето тоа.. ако немам обврски ке идам ако не.. ај ке видиме шо како ке се прај..

јок.. охи.. сте победиле и сеа имате одговорност кон сите нас..

Државен шампионат Лига е едно ама тоа отвара многу поголема одговорност за понатаму.. за која сите што ке се пријават во лига мораат да го имаат во предвид.. ако го немаат.. ич нека не се пријавуваат..




Извини на директното обаќање.. но ме интересира кој се плановите..
Значи на светско нема заебанција, а во лига можеш да правиш што ти прдне на к...т?
Во лига може пупу, шалили смо се а на светско неможе а? :lollol:

Трагикомично е ова горе твоево напишан друже крапар. Зарем најде лице и собра храброст да го ставиш мојот пристап кон риболовт после она што го направи?
Осакати 2 кола оставајќи празни позиции...алоооо!
Ако ти се залагаш и бараш фер плеј, тогаш играј со фер плеј. Не продавај демагогии за фер пристап кога ни ти самиот БАЧКО не си способен да го пружиш.

Абе ти среде лига зема се откажа, зема смени здружение излезе јавно сликан и плукаше по се што ти дојде на патот. И сега јас ке сум се шетал во Италија.
Цела Европа ја имам свртено уздолж попреку неколку пати.
И сеа, пошо јас сум ненашетан едвај чекав да се пласирам на светско за да се прошетам пак...патетични изјави момак!
Се е ова ваше лошо искуство од минатото, впрочем не ви се верува на промените и затоа сите ракате по напредокот и евидентните подобрувања секоја година.

Скри се братче, лично за мене сте изгубиле секаква почит и респект.
Јас никогаш веќе нема да ве сфатам сериозно!!
Да сум МРФ, коа ке ви фркнам една забрана од 5 год. па одете тренирајте за новиот клуб колку ви душа сака за лига 2019-та.

Сори што сум брутален, ама тоа е реалноста. Јебига...
Точно.. немам време за губење во не фер натпревари.. премногу доблест имам за да се спуштам на нивото со носење риба.. :)

Не си мрф и нема никогаш да бидеш.. иди тренирај ти за светско.. и собери некоја пара плус за подобра опрена.. за да не ви откажуваат окумите.. и останатите параболици на кој им излетува спигот..
за искуство да не зборам.. тоа ајде на страна.. пичете и бистро и мирно море..

Сменив клуб затоа што РИБАР2011 за некој е близок за другите е кој ве ебе.. впрочем шо па ја тебе ти зборувам коа си у таборот таму главен..
-----

Мењате ставови ----.. јас барем останав на истиот став секогаш што сум го изградил..

а мењате пошто имате пласман -----..

----.. иди ти скриј се братко..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS336337338339340ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum