www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 1:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 7:25 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON158
Somceto bese pusteno vo akvariumot so dolzina od 42 sm..prvo gi izede site ribi vo akvariumot osven cistacite i skalarot :?: neznam zosto niv ne gi jade.sega e 68sm..a go hranam so:belvica,bojnik,karas,suncanica,crvi.bidejki vo skoro vreme ke mu bide tesno istiot ke bide pusten vo ezerce vo dvorot samo cekam vo prolet malku da se zatopli vremeto. :!: mozete da vidite kako se hrani,inaku jade i od raka a najcudno e toa sto vo sporedba so negovata golemina kolkava riba moze da izede :!:

http://www.facebook.com/photo.php?v=218 ... =2&theater


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 7:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Позната приказна од поодамна.Браво мајсторе,на дворо да пробаш и да го измрестиш :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 7:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pusti nekoja slika ovde,nemame site ''lice-kniga'' :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 8:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
srdbregalnica ajde cim imas Som da ni kazes malce na psoiroko, si go analiziral somot znaes sve analiza za nego, kolku pati se hrani? Koe vreme? sto najmnogu obozava od hrana? Do tebe e mozes podetalno da ni go prezentiras sekako ako sakas.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 8:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
ja ke ti kazam be kiki...
imashe drugar go cuvashe okolu pola kilo beshe,vo akvarium go cuvashe.
jadeshe karashi malecki. drugarov go hraneshe od sabajle i navecher.sabajle 10saat navecher 8.
imashe karpi vo akvariumot i cel den beshe pozadi niv skrijen nemozesh da go vidish a koa ke se stemneshe iskachashe da sheta i site ribi mu gi izede shto beva zaedno so nego .

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 9:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON158
kircask НапишиCOLON
srdbregalnica ajde cim imas Som da ni kazes malce na psoiroko, si go analiziral somot znaes sve analiza za nego, kolku pati se hrani? Koe vreme? sto najmnogu obozava od hrana? Do tebe e mozes podetalno da ni go prezentiras sekako ako sakas.

najmnogu od riba saka belvica a suncanicata samo koga e epten gladen,ni toj ne gi saka :D vremeto ne e bitno go hranam taka da zemam edna riba i ja drzam na povrsinata ako e gladen vednas doaga i ja zema.naj interesno e koga mu pustam zivi ripki najm nogu karas.koga mu gasam svetlo vecerno vreme se podiga do samata povrsina a ponekogas i se isfrla nagore.preku denot e na dnoto celo vreme.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 9:22 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
srdbregalnica НапишиCOLON
kircask НапишиCOLON
srdbregalnica ajde cim imas Som da ni kazes malce na psoiroko, si go analiziral somot znaes sve analiza za nego, kolku pati se hrani? Koe vreme? sto najmnogu obozava od hrana? Do tebe e mozes podetalno da ni go prezentiras sekako ako sakas.

najmnogu od riba saka belvica a suncanicata samo koga e epten gladen,ni toj ne gi saka :D vremeto ne e bitno go hranam taka da zemam edna riba i ja drzam na povrsinata ako e gladen vednas doaga i ja zema.naj interesno e koga mu pustam zivi ripki najm nogu karas.koga mu gasam svetlo vecerno vreme se podiga do samata povrsina a ponekogas i se isfrla nagore.preku denot e na dnoto celo vreme.
Ако случајно ти текне да му фрлиш јадица....чекаме РЕПОРТАЖА :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 9:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON158
Stole НапишиCOLON
srdbregalnica НапишиCOLON
kircask НапишиCOLON
srdbregalnica ajde cim imas Som da ni kazes malce na psoiroko, si go analiziral somot znaes sve analiza za nego, kolku pati se hrani? Koe vreme? sto najmnogu obozava od hrana? Do tebe e mozes podetalno da ni go prezentiras sekako ako sakas.

najmnogu od riba saka belvica a suncanicata samo koga e epten gladen,ni toj ne gi saka :D vremeto ne e bitno go hranam taka da zemam edna riba i ja drzam na povrsinata ako e gladen vednas doaga i ja zema.naj interesno e koga mu pustam zivi ripki najm nogu karas.koga mu gasam svetlo vecerno vreme se podiga do samata povrsina a ponekogas i se isfrla nagore.preku denot e na dnoto celo vreme.
Ако случајно ти текне да му фрлиш јадица....чекаме РЕПОРТАЖА :lol: :lol: :lol: :lol:

veke storeno:sakav da vidam kako se dvizi tapata kako pecka:staviv tapa za som golema a ribata ja vrzav za konec.koga ja zema somot ribata sekogas ja golta od kaj glavata,znaci ako ja fati a ne mu e kako so treba ja isplukuva i pak ja zema samo od kaj glavata(zboruvam za pogolema riba)gletkata bese za merak :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 29, 2011 9:47 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
srdbregalnica НапишиCOLON
veke storeno:sakav da vidam kako se dvizi tapata kako pecka:staviv tapa za som golema a ribata ja vrzav za konec.koga ja zema somot ribata sekogas ja golta od kaj glavata,znaci ako ja fati a ne mu e kako so treba ja isplukuva i pak ja zema samo od kaj glavata(zboruvam za pogolema riba)gletkata bese za merak :D
Значи ти не треба веќе да одиш по риба...уште ако си поборник на “Фати пушти“ имаш уживање до бесвест :D

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MOETO SOMCE
ТемаИспратеноCOLONПет Дек 30, 2011 12:28 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dali ke sakas da probas eden test so somceto bratu...nokno vreme koga se kreva na povrsina pusti mu edna ampula dole na dno vo akvarimot,,stavvi i olovo..me interesira dali ke se priblizi do nea,, pomesti mu ja 2-3 pati na razlicni mesta obavesti ne za negovata reakcija,,,poz

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum