www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 8:58 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS16»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 2:23 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
sinooksk НапишиCOLON
Оваа година за прв пат ќе се одржи Спин лига што особено ме радува и секако, треба да се работи на популаризација на оваа дисциплина. Коментарите од типот "спуштање на ниво на лига", "елитизам" и разно-разни иронични и крајно лицемерни коментари, воопшто не прават ништо добро во однос на Спин лигата и нејзиното одржување, на популизацијата на оваа риболовна дисциплина. Дружењето и взаемната почит меѓу оние кои одбрале да риболоват повеќето од времето во спин техника не е елитизам, едноставно, еве за себе зборувам сега, јас одбирам со кого ќе се дружам и кого ќе почитувам и тоа само врз впечатокот што колегата/другарот го има оставено на мене. Лицемерни, искомплексирани, личности, никако не сакам да видам околу себе. Толку од елитизмот.

Е сега, со моето скромно спинерџиско искуство, би сакал некој да ми појасни, на натпревар организиран според FIPS правилник, какви санкции следуваат за кепање на пастрмка како на 23:30 од видеото подолу, дали моментална дисквалификација или црвен картон? Или жолт? Или можеби во мушичкарските натпревари не се санкционира вакво кепање? Еве, чекам одговор од "зналците".

Да живее Спинот и Спин лигата! Бистро!



Ovde edino Amdi Bajram moze da reagira.... Se zezam PETA neka odluci drugi ne se kompetentni da dadat odgovor, ili mozda sudijata moze :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:08 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип НапишиCOLON
Јас не сум Усеин. И да не се лажеме, се знаеме одамна повеќето, знаеме кој кога почнал да лови на спин :)

А нашето учество не девлвира ништо, може само да ја збогати конкуренцијата, тоа е здраво, за да не се опуштате и да дадете максимум.
Abe zanam deka ne si ti Usein i nemozes da bides, kako primer ti go posociv i znam deka razbiras sto zboram.
Toa koj koga pocnal da lovi na spin e totalno nevazno, vazno e koj kolku naprednal.
Vaseto ucestvo nemoze da ja zgolemi konkurencijata, i toa e nezdravo posto vie ste musicari i vo otstustvo na vistinska konkurencija vo vasata liga, bevte i reprezentativci.
pokorisen ke bides ako porabotis na poleto vo musicarskata liga doneses vistinska konkurencija.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:14 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ќе видиме дали нашето учество нема да ја зголеми или напротив, ќе ја зголеми конкуренцијата.

Се гледаме во лига :)

п.с. Во досегашното искуство со натпревариве преку МРФ, едино спинерџиите се плашат од конкуренција ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
emil.matoski НапишиCOLON
Eve i jas ke se prijavam :)
Spin lovam uste od pred da pocnam da lovam skobal, uste mnogu godini pred da pocnam da lovam so musica, spin lovam od koga imav 15-16 godini, znaci poveke od 20 godini do sega. Valda ova e dovolno za da se prijavam vo ligata.
A koga e Evropskoto vo Bosna? Da znam za da si planiram slobodni denovi :)
Pa kaj si ti do sega......
Obavezno da se prijavis i da zames slobodni denovi, posto so takvo iskustvo za mene ti si moralen pobednik na ligava.
E sega, vo ligava Filip ne moze da gi izbrka site kako vo musicarskata liga i da ti garantira edno od prvite tri mesta sto ke odat na svetsko.
Ama ti sekako zemi slobodni denovi posto ke predlozam na drugarive finansiski da pokrieme uste edno mesto za SP.
Pozdrav i uspeh

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:17 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип НапишиCOLON
Ќе видиме дали нашето учество нема да ја зголеми или напротив, ќе ја зголеми конкуренцијата.

Се гледаме во лига :)

п.с. Во досегашното искуство со натпревариве преку МРФ, едино спинерџиите се плашат од конкуренција ;)

Zatoa gi rascisti site vo musicarska liga

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:17 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
sinooksk НапишиCOLON
Е сега, со моето скромно спинерџиско искуство, би сакал некој да ми појасни, на натпревар организиран според FIPS правилник, какви санкции следуваат за кепање на пастрмка како на 23:30 од видеото подолу, дали моментална дисквалификација или црвен картон? Или жолт? Или можеби во мушичкарските натпревари не се санкционира вакво кепање? Еве, чекам одговор од "зналците".
Тој куп не беше според фипс правилник :) Не дај боже некој да донесеше дрегер :)

Него, убав пример даде со видеово како не треба да се вади риба, фала ти.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:22 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Супер, значи загарантирано ми е светско во Босна, ако и вие се плашите од конкуренција.

Ај доста дрвење, се гледаме во лига.

п.с. годинава во мушичарска лига ќе има 10+ натпреварувачи, баш ме интересира колку ќе има во спин без да се бројам јас, Борис, Емил...

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
Филип НапишиCOLON
п.с. Во досегашното искуство со натпревариве преку МРФ, едино спинерџиите се плашат од конкуренција ;)
Среќа наша спинерџиска што постојат "искусни и конкурентни" натпреварувачи, како на 23:30 во видеото подоле, среќа што може сите неискусни да видат како НЕ ТРЕБА да се натпреварува на едукативново видео. Спаси рака во последен миг "натпреварувачот", кепчето се гледа дека заби има. :D

Според моето скромно искуство, таква "конкуренција" ама воопшто никого не засега... 8-) . Повели и друг пат за оваа мала едукација, во име на треснатата пастрмка, бистро! :spiro: :saso: :howitz:


_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:45 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
Инаку, баш ме интересира по кои натпреварувачки правила е кепањето на пастрмката?

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin Liga 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 27, 2018 4:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
И се уште чекам одговор какви санкции следат за такво кепање, според FIPS? Верувам дека сите што го читаат форумот би сакале да знаат, за да го надополнат знаењето. :saso:

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS16»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum