www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Река ТРЕСКА
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=151&t=533
Страна 5151

АвторCOLON  Филип [ Пет Jун 19, 2020 8:42 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ТРЕСКА

Ribaro НапишиCOLON *
Zdravo ja imam onaa dozvola Vardar 3 Skopski revir na Treska do kaj smejam da fakam.
Smee li ondeka kaj Centar za kajak na divi vodi kaj sto e.
I sto mu znaci ova:
НЕ ВАЖИ за фати-пушти ревир на река Треска од каскада во Долна Матка до брана Матка.
Здраво Зоран,

Тоа значи дека од каскадата во с. Долна Матка нагоре до брана не ти важи таа дозвола, односно не смееш да ловиш кај центарот за кајак на диви води, односно кајак стазата.

АвторCOLON  Ribaro [ Пет Jун 19, 2020 10:07 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ТРЕСКА

Филип НапишиCOLON *
Ribaro НапишиCOLON *
Zdravo ja imam onaa dozvola Vardar 3 Skopski revir na Treska do kaj smejam da fakam.
Smee li ondeka kaj Centar za kajak na divi vodi kaj sto e.
I sto mu znaci ova:
НЕ ВАЖИ за фати-пушти ревир на река Треска од каскада во Долна Матка до брана Матка.
Здраво Зоран,

Тоа значи дека од каскадата во с. Долна Матка нагоре до брана не ти важи таа дозвола, односно не смееш да ловиш кај центарот за кајак на диви води, односно кајак стазата.
Фала друже.
Подобро да се праша него прекршок да се направи.
Бистро.

Страна 5151 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/