www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 21, 2024 7:03 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS265»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 02, 2010 1:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Да почнеме полека да го активираме и крапскиот раздел на овој форум ;) За почеток јас отварам тема за "пушките" :D со кои нишаниме по крапот ;) па одпосле мајсторите на крапскиот риболов ,кои ги има овде на форумот ќе ги замолам да го прошируваат овој раздел со нови и нови теми околу опремата...и се што е потребно да се направи еден крапски риболов.
Кога сме кај параболиците јас користам CORMORAN ELIMINATOR 3,66 cm-3 lbs,и засега ме служат убаво ;)
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONПет Дек 03, 2010 12:07 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Е така бе Никола да почнам и јас да пишувам во форумот, не дека сум ногу мајстор крапџија ама на тапа се на се овие 8год. од како станав крапџија сум ловил највеке 100 пати.Ја ловам со параболици Silstar Carbodynamic Tornado carp 3.6m 3lbs,род под Karpo-Bizon pod индикатори DAM Blue Motion и хенгери K-Karp,машинки имав Jaxon Vertigo ама сека тие ги дадов на татко ма,а јас си порачав Focus MAGNUM 70.Те и некоја слика да се исфалам ;)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 03, 2011 3:10 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Полиз би рекол Cormoran, Димитар Silstar, Јупи Chub, некој ќе ги спомне Даива......... , а ја сум загреан ќе се запалам.... да одберам и да не промашам. Ајде има ли други крапџии да дадат некој совет што да се купи и од каде да се донесе, затоа што домашнава понуда и не нешто сјајна.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 04, 2011 12:01 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Јас сум светлосни години од крапскиот риболов ама пријател мој користи SPRO која килажа незнам ама е доста задоволен, ги има во Трофеј, и то

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 06, 2011 12:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Другар јас купив Силстар зашто толку ми беше длабок џепот,а за тие пари мислам дека беа најдобар избор барем за наш пазар мислам на кочански,а за крапски риболов се знае што е најдобро и кои се лидери таму.Ако си добро финансиски расположен избери или Шимано или Даива,а сега гледам по некој бугарски веб-шопови има многу добри цени и на средна класа како JRC,TF или Cormoran.И јас мислам сега да правам комплетна промена на опремата мислам на стапови и машинки,веќе порачав Даива машинки како на Полиз исти,а скоро ке ги сменам и параболици мислам да земам од JRC или TF Gear,ама да ги продадам овие прво(ако е некој заентересиран со нив е ловено четири пати,нека пише на ЛП)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 06, 2011 9:24 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Димитар стави ги во раздел “Продавам“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 18, 2011 2:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON99
za poeftini trski ako sakas da zemas shimano ili daiwa ke go platis samo imeto a kvalitetot ke ostane vo fabrika,a i nemat nekoj posebno dobri modeli za razlika od nekoj drugi firmi pogotovo ne shimano
Do koja cena baras trka?

Dimitar probi da najdes nekoj drug model ne advanset!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 18, 2011 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Аман бе брат :shock: е што им фале,кажи додека е на време оти веќе са ми порачани за 20 дена ке ми стигнат,па да реагирам навреме да ги заменам со друго.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 18, 2011 10:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Dimitar НапишиCOLON
Аман бе брат :shock: е што им фале,кажи додека е на време оти веќе са ми порачани за 20 дена ке ми стигнат,па да реагирам навреме да ги заменам со друго.
Ништо не им фале,освен над шпулата шо е обрачо,тамо дек шо завршува обрачо има празнинка 1-2 мм и ако не пазеш ,там влегува конецо и се расипува(при собирање).Јас од трите машинки тај проблем го имам на една,ама га научих и автоматски се ми раката там при собирање ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 19, 2011 3:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Вчера и јас читав по бугарски форуми и таму има ногу што се жалат од таа машинка и плус Христо-карп ми пиша дека Даива нема и ми предложи Wichwood кажа ми дека тие биле доста добри,така да одлучив се за тие сеа ке му пишам да му потврдам.Како и да е фала за совето и овоа лето да се видеме на Градче.Поздрав.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS265»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum