www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 21, 2024 5:37 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS63»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 02, 2011 11:46 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
Kako e vo Debarsko so dozvolite, moze li tamu da se lovi ili pak ima nekoj problem okolu dnevnite dozvoli ?
Istotaka i so vodata, dali e uste povlecena od stranata na Kosovrasti ili pak e napolneto ezeroto ?

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 02, 2011 1:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас бев пред 2 недели на дебарско, ние кај што бевме не ни дојдоа чувари, на другите од автобусот што кажуваа им дошле и им наплатиле по 150денари дневна. Езерото беше многу паднато, овие денови со врнеживе може е качено. Тогаш вадевме клен и крупна плашица. Тие што беа Косоврасти кажуваа дека многу добро поминале. Поздрав

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 29, 2011 1:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
Povtorno jas za Debar,
Kako e vo Debarsko, ima zabrana ili ne ? Pustaat da se lovi ?!?

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 29, 2011 5:10 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Како што кажуваат сите,има сеуште забрана.....сигурна е информацијава 100%

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 29, 2011 6:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
do 15 juni bi trebalo da e zavrshena

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 30, 2011 7:58 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Кај си бе Џеко, се изгуби :)

На Дебарско и Радика има забрана до 15.06, освен за пастрмка, ама од обала, со чамец никако не е дозволено влегување. Има контроли од инспектори и полиција, бидејќи самото министерство за земјод. ја прогласи забраната.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 10, 2011 3:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Филип НапишиCOLON
Кај си бе Џеко, се изгуби :)

На Дебарско и Радика има забрана до 15.06, освен за пастрмка, ама од обала, со чамец никако не е дозволено влегување. Има контроли од инспектори и полиција, бидејќи самото министерство за земјод. ја прогласи забраната.
:) ...Ете ме,од бркање риба по земјава наша време немам за ништо!......позз

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 15, 2011 9:08 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
па пушти некоја слика бе џеко, направи ни малку лиги


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 15, 2011 9:10 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON181
ЛокацијаCOLONСкопје
Да Џеко во право е Борис :lol: :lol:

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Debarsko Ezero
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 02, 2011 2:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maр 25, 2011 2:13 pm
МислењаCOLON330
ЛокацијаCOLONBitola
Dali ima nekoj nekakva informacija za vlivot na Crn Drim vo debarsko (od mostot nadolu do kaj cecmite), dali ja pustat vodata od hidrocentralata globocica i kako e na toj teren se vadi ne se vadi ...........???????????


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS63»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum