www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 21, 2024 7:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS31»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 9:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Значи,

исто како и кога го биравме логото минатиот пат
јас се потрудив направив некои логоа за маици, ама сепак, има тука и други умни глави,

мојот предлог е овој
[ img ]

дополнително кој сака и бела
[ img ]

дајте и други ако имаат предлози, да разгледаме неколку дена и прво да одбреме/гласаме за дизајн

Втора фаза:
Да видиме понуди и кој ќе ги прави маиците. Секако бараме пониска цена, но и добар квалитет. Мој предлог е да не бидат од обичните, туку да бидат со крагња од појаките за да не ги фрламе после 3 месеци.

Трета фаза:
Да одлучиме која боја маици, односно дали ќе правиме по една маица или по две (во две бои). Мој предлог е поголемата количина да бидат една боја, а помала количина и друга боја за оние што ќе се пријават дека сакаат повеќе маици (пример. 100 зелени маици + 30 бели)

Четврта фаза: финансирање - дали ќе одиме секој сам си плаќа, или пак одиме на варијанта оние кои можат да си дозволат да дадат повеќе пари пр. 1000 денари, или повеќе кој како може, со цел да подсобереме некој денар за оние кои понемаат и некако нив да им помогнеме маицата да им испадне поефтина (пола -пола на пример ако маицата е 500 денари, за нив 250)

Пета фаза: Печатење и Дистрибуција

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 10:27 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас би го ставил логото напред, да биде помало, од страната на срцето ;)

А тоа „СТОП ЗА РИБОКРАДЦИТЕ“ би го ставил големо, позади, со тоа што www.ribar.com.mk и FORUM би ги ставил горе, под вратот, централно.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 10:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
I jas mislam deka e podobro amblemot na srce ( vo golemina kako sto veke go imame ) a stop ribokradci pozadi vo nekoja si dimenzija 30x30 cm.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 10:39 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Да, да не биде преголемо. И да се внимава, ако е со онаква лепенка, брзо ќе отпадне. А логото напред мора да е везено, да не биде лепенка!

За бојата... Да ја направиме темно (војничко) зелена, доста од рибарите носат таква боја, а и многу добро се вклопува во околината?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 10:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ako majcite bidat so kragnja pozadi na vratot na kragnjata moze da stoi www.ribar.com.mk

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 10:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
Se potrudiv i jas nesto da napravam,
Pa mislim deka ke vi se dopadne ;)

[ img ][ img ]

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 09, 2011 11:12 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
i mene mi se svidja logo na srce a poraka pozadi.Dizajnot na porakata e dobar samo mislam deka treba da se poraboti na "fantomot" zatoa sto izgleda kako da krade riba od prodavnica a ne od ezera :lol:
Od slikite vidovme deka nikoj od ribokratcite ne nosese kapa i mantil :D

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 10, 2011 1:05 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Zelenka ili potemna boja moze pri prvata riba belata ke se napravi jok :D i jas se slagam so predlogov najdole na srceto amblemot pozadi stop ribokradci na kragnata ( ribar.com.mk)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 10, 2011 1:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
na piratiti zamislata mi se dopaga mnogu epten mi se dopaga :) i samo bi go zgolemil vo zborot stop oto so lopovot da bidat pogolemi da dominira znakot so preskrtan lopov so riba i boja bela i svetlo siva

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Официјален предлог за маици
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 10, 2011 8:21 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
piratiti НапишиCOLON
Se potrudiv i jas nesto da napravam,
Pa mislim deka ke vi se dopadne ;)

[ img ][ img ]
akiribar НапишиCOLON
na piratiti zamislata mi se dopaga mnogu epten mi se dopaga :) i samo bi go zgolemil vo zborot stop oto so lopovot da bidat pogolemi da dominira znakot so preskrtan lopov so riba i boja bela i svetlo siva
I mene mi se dopagja, samo www.ribar.com.mk bi go stavil namaleno na desniot rakav. Vaka napred dole, ne mi odi nekako.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS31»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum