www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 03, 2024 3:13 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 6:46 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Сеп 30, 2011 9:27 pm
МислењаCOLON47
Зошто да го кријам ?? не го познавам овој на фоткава а и немам фејсбук од овој гад да имав ке ги постирав овдека и тоа без никаков проблем,
фоткава не ја постирав за никакви глупости туку сакам да кажам дека во македонија има капиталци туку некој друг ги мрси мустаките навистина ми е жал што е ова вака, се надевам ке се сменат работите и се надевам ке дојдам до некаков контакт и ке ги објавиме насекаде податоците ама од правиот мајмун


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 6:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
А од каде ја доби ти сликава Фишерман?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Blagodarenie na Carp fishermen se razotkrija mnogu ribokradci od ohrid koi go tamanea krapot pred ocite na ispektorite i ribolovnite zdruzenie.Blagodarenie na Carp fishermen zapocna edna od pogolemite mediumski akcii protiv ribokradcite pri sto slikite sto toj gi objavi gi obikolija site TV stanici.Se dozna nesto za koe i Inspektorite i zdruzenijata molcea,blagodarenie na negovite sliki i Ribar 2011 se afirmira na televizija.Znaci togas bese dobar,od site strani letaa komentari "sekoja cest majstore" i sl.Od dolnoto video se gleda deka togas objavi i iminja,adresi,dokazi........I sto napravija nadleznite drustva i istitucii :?: :?: ........nisto. :!: :!: :head_bang:
I jas da sum na negovo mesto posle sve sto se sluci togas bi mi bilo strav ili neprijatno da objavam koj sum i sto sum.Zosto da si ima licni problemi :?: zaradi toa li sto otkri deka policiski kapetan go tamani krapot vo mrest,a nadleznite nemaa mu....... da go kaznat :head_bang:
Samo ne mi e jasno zosto pak emil.matoski se najde povreden sto nekoj anonimno otkriva sto se pravi po ohridsko/struskiot region

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Are so lupetas so zborvis momak...Jas ke ti kazam koj e ovaj se ke ti kazam za ovaj...Ime i Prezime, br na l.k, EMBG i najdi ti sudija koj ke go osudit ovaj na baza snimki od facebook...bez nikakvi materijalni dokazi i svedoci.......Ako najdis takov sudija so ke go osudit ovaj jas si odam od mestovo koe so go drzam sprotivno na voljata tvoja......


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Pa sto togas baras carp fisherman da objavi ime i ne cenzurirana slika koga i so toa i bez toa ke si sedite so vrzani race.Mesto da go motivirate da objavuva slicni kriminalni raboti vie go zaplasuvate da molci.
Koga vece vie kako istitucija nemozete da prevzemete nisto,togas javniot i mediumskiot pritisok neka go sraboti svoeto..

P.S. Jovane nemora da go citiras postotot sto e posleden,olesni im i na moderatorite i na citatelite

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
martinMK НапишиCOLON

Џабе ти е сеа крапот и сликите коа си глуп до немај каде..

Јави се на ада сафари.. продај го.. барем ке ти се исплати.. дебилу еден..
Kako bre da go prodade na Ada safari koga go roknal so harpun ili go ugusil vo mreza...

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:54 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Без нервоза безвезе, нема што да бараме од некој на форумов да се разоткрива со име и презиме, посебно што не дава тврдења во кои тој набедува некој со име и презиме, добар дел од тоа што го истакна е негова констатација и претпоставка,.....а дека се работи за сериозни криминалци се работи, може и да претпоставиме зошто нејќе да се претстави, ....тоа што Филип го пиша во голема мерка е точно,.....а точно е и она што го пиша Јован, дека за вакви случаи треба доказ, т.е апаратот и човекот кој сликал со апаратот да сведочи на суд,....тоа е за на суд, а вака за на медиуми, може да пројде само како информација и ништо друго


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 8:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Добро е да се знае на кого да се внимава, тоа наведов да се знае и да се потрудиме да не се случува сето ова пак, пак и пак.
Не мора никој да знае, доволно е само да се извести концесионерот на ревирот каде се случило сето ова....ништо повеќе.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 9:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Malku da ja smirime topkata.Ova bilo i ke bide.Ohridsko,Debarsko,Dojransko se pregolemi reviri da mozat da se kontroliraat.Bilo i ke bide(samo se nadevam se pomalku) vakvi raboti.Za mene ova e isto kako i na trska zemena volkava riba.Poveke nepliva vo toa ezero kako i dae(MArtin ima pravo bar da ja dal na nekoe od pomalive ke idevme ke ja brkavme(ne deka taka lesno i tamu se faka) ama barem 30% pobezbolno nego vaka.

Veke ne se zamaram so ovie raboti zoshto kaj nas uste 20 godini nema da otide kulturata napred shto se odnesuva do fati pusti.Inaku facebookot e prepoln so vakvi sliki na golemi krapovi slikani po terasi,dvorovi.kupatila,koj kaj nasol od site nasi ezera.Ne krivete eden revir za nesto sto go pravat na site reviri.

Ke go posocite so ime i prezime i sto potoa 10% od nas ribarite ke go pcueme i izvikuvame a 90% ke vikaat bravo majstore.Batalete ovaa rabota i idete i peckajte si i pravete reportazi :fishing: :fishing: :fishing:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 26, 2012 9:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ova se cisti gluposti dzabe komentirate moze da e krapot slikan u amerika od kaj jas da znam.Dzabe troshite vreme i se raspravate nema nishto da postignete najdobro moderator kluc da udri na temata. ;)

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum