www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Aвг 09, 2020 1:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 17 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 23, 2010 2:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Еве јас да ја започнам оваа тема за претставување на нашите водени машинерии :mrgreen: :mrgreen:
Специјално за Дојранско Езеро со судни маки успеав од Словенија да донесам Маестрал 35 со мотор Томос 18 :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
И само за Водоча,оти нема шанси да го преместиш на друго место-зелениот-TIBERIA :arrow: петметарска дневна соба :mrgreen:
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 23, 2010 2:51 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Вториов е крш :lol: Секако, најбитно е да врши работа :)

Маестралот ти е супер, јас неам чамец, ама се надевам дека ќе дојде и тоа некогаш на дневен ред :)
На Дојран имам ловено со чамец на еден другар, кој ми е секогаш достапен за користење, многу убава јамаха од 3,3 м:

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 23, 2011 2:14 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON 46
ЛокацијаCOLON Велес
Ова ми беше бившиот убавец,го оженивме исто на Велешко,сега сум во потрага по маестрал 9 или 18 бидејки можам да си го носам дома,оти многу се краде на езеро а убавец од 300 кг и 5,50 должина тежок ми беше за транспорт.Инаку чамецот беше самоизградња


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 24, 2011 8:13 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
AntonioVe НапишиCOLON
Ова ми беше бившиот убавец,го оженивме исто на Велешко,сега сум во потрага по маестрал 9 или 18 бидејки можам да си го носам дома,оти многу се краде на езеро а убавец од 300 кг и 5,50 должина тежок ми беше за транспорт.Инаку чамецот беше самоизградња
Лелееее спална соба, како ти се давашеее, сигурно душа те боли :?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 24, 2011 11:26 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON 46
ЛокацијаCOLON Велес
Искрено кажано срцево уше ме боли што го дадов бадијала,беше правен од срце за моја душа.Но транспортирањето и стравот од кражба ме натера да го продадам и да барам нешто што можам да го пакувам и да си го чувам дома.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 31, 2011 11:03 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
standard za nasi vodi

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 29, 2011 10:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Sega koga gi gledam slikite sfativ deka nemam slika od mojot.
Treba da napravam.
Inaku lovam so trimetarski Quicksilver so dno na kompresiran vozduh ( bez daski ), so Mercury 3,5 benzinski motor i Rhino 54 elektromotor.
Dovolno za dvajca.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 30, 2011 6:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 29, 2011 8:18 pm
МислењаCOLON 108
Eve gi i moite ORKA 2 i ORKA 3 ..
Bistro

_________________
Блазе си им на Кинезите, каде и да одат купуваат домашни производи :)))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 09, 2011 9:54 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
eve go naseto prevozno sredstvo SELVA 4,5met. so 40-ka motor ( cetvorotaktna makina)

[ img ]

za na KOZJAK e izmislen ,brana- uliv 30min. ;)

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Со каков чамец ловиме
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 19, 2011 12:06 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON 181
ЛокацијаCOLON Скопје
Elan 3,9 со Johnson 20.

[ img ]

[ img ]

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 17 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum