www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 26, 2021 3:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Vagler
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 16, 2015 9:55 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Maј 05, 2015 12:23 pm
МислењаCOLON 21
Zdravo prijateli. Moze li nekoj da dade nekoe objasnuvanje ili video kako se meste i setira vagler. Nemam iskustvo so ovoj tip na tapi.
blagodaram odnapred.

_________________
Не се грижам поради тоа што украле моја идеја… Се грижам поради тоа што немаат свои.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vagler
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 17, 2015 8:28 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Dosaden НапишиCOLON
Zdravo prijateli. Moze li nekoj da dade nekoe objasnuvanje ili video kako se meste i setira vagler. Nemam iskustvo so ovoj tip na tapi.
blagodaram odnapred.
Ваглерот се користи со меч трска.
Има два вида монтажи,фиксна и подвижна т.н slider.
Koја од овие две ке ја користиш ке ти зависи од длабочината на местото кое ловиш.
Фиксната монтажа се практикува до 3,5-4м и зависи од должината на стапот.
Од како ке ја измериш длабочината ваглерот се фиксира со две оловца како на сликава.
[ img ].
[ img ].
Подвижната има повеќе начини ама нај едноставен за почеток ти е со стопер(силиконски или кончен).
http://s21.postimg.org/qkzlvbw5j/uitlodenmatch1.jpg.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum