www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 30, 2020 9:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 11:08 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Долго време ја договараме оваа дружба, и никако да ја договориме. Затоа ја отварам и оваа тема, да падне договор. Можни локации и предложи може да напишете во оваа тема.

1. Карпите пред Паљури

[ img ]

2. Реонот околу Аспровалта

[ img ]

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 11:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Se slozuvam deka treba da si napravime edno vakvo druzenje.
Tretata lokacija bi bila ulivot na Pinios vo more.

Samo smetam deka seuste e prerano.
Nadezniot period zapocnuva nekade od vtorata polovina na mart.

Treba da se potrudime da dobieme nekoja informacija, koja realno tesko se dobiva i e prilicno nerelevantna bidejki ne znaci ako vcera ribata bila na toj poteg deka i denes ke bide tamo. Moreto e golemo vodeno prostranstvo.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 11:37 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Uste ako planirate nedela da se odi, ve cekam kaj Veles :) ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 11:51 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Еве каде е втората половина од Март, дур да трепнеш ќе дојде :) Љупче, низ муабети беше да се оди со спиење, но можно е првото одење на биде на еден ден (сабота или недела)

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 12:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Сабота после 3 само ми одговара, за жал... Или тоа или да го молам директорот да ми даде слободен ден...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 1:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
и ја би со спиење за два дена да се фатат, ем повеќе риболов, еме понормално возење по патиштава


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 1:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Сум за, 2-3 дена и тоа кај Паљури најинтересно ми изгледа :)

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 24, 2015 3:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
More kako sum za odenje da ja seftosam i trskata i masinkata. Nisto, ke moram da baram den. Ili da si go odrabotam uste sega. Vakva druzba, ne se ispusta.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 26, 2015 9:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ova ne se izdrzuva pa iako e najaveno dozdlivo vreme jas i Srgan resivme vo nedela da se prosetame do Grcija.
Ajde da vidime koj e za odenje vo nedela na eden den, mala prosetka, nema daleku da se odi.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морско спин дружење
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 26, 2015 10:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Ми се оди, ми се лае :) ама ќе врне цел ден, да ја одиме ден барем да нема дожд?

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum