www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Aвг 09, 2020 1:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 18, 2014 11:11 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
Ова се мушици во Мојата кутија во која што 95 % јас сум ги врзал. :-D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

:roll: Ваљда добро сум ги прикачил сликите????

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 18, 2014 11:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Paaaa
Boban-Kjutni-Butni :filip:
Si vrzuva i si trae.... :ugeek:
Sirok spektar na musicki.Od cadissi od elen,nekoja majska ,klasicni klenski,nekoj skakulec.....vlazna. :lepi:
Bravo,samo prodolzi.Jas pak mislev kojznae kolku si kutar. :lollol:
Vikam ovie od Delcevo vrzuvaat od golubi i domasni kokoski. :seir:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 18, 2014 11:48 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ilija НапишиCOLON
Paaaa
Boban-Kjutni-Butni :filip:
Si vrzuva i si trae.... :ugeek:
Sirok spektar na musicki.Od cadissi od elen,nekoja majska ,klasicni klenski,nekoj skakulec.....vlazna. :lepi:
Bravo,samo prodolzi.Jas pak mislev kojznae kolku si kutar. :lollol:
Vikam ovie od Delcevo vrzuvaat od golubi i domasni kokoski. :seir:

Многу малку време имав за да сум поактивен на форумот и да прикачувам слики за жал имав од лани две вакви преполни кутии но луѓето се научија овие локалните нормално и све ѓи продадов имаше и таму многу убави модели :) и сега здравје врзувам пак нова палета инаку благодарен сум му на Чичко Стојан Вељаноски од Скопје (Мушичарот) што ме зарази како најпрво за Fly tying а после и за тоа што ми ја покажа основата :D ( И нормално ќе има уште слики од моите мушици и материјали што ги поседувам и користам)
п.с Илија нели ќе доаѓаше навака ??? :D

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 12:02 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Бобан повремено идам накај Делчево... Ќе мора да арчеме по некое кафе и да прошетаме покрај вода... :) ... Како почетник, секој совет е добредојден...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 12:08 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ljupce НапишиCOLON
Бобан повремено идам накај Делчево... Ќе мора да арчеме по некое кафе и да прошетаме покрај вода... :) ... Како почетник, секој совет е добредојден...
Нема проблем ако имаш Facebook прати ми покана Boban Mucunski ми е username profil да се договориме Поздрав :)

или пиши во ПП овде

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 1:21 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Eh,si go izdade prezimeto :jane:
Imav plan ama najdaleku sto stignav e Stip sega vo januari.Imase bojnicari vo gradot i nekako se otkazav.
So Ljupce ne se sretnav.
Sto ima interesno vo Delcevo za ribolov?
Koja reka?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 1:22 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Ubavo mengeme.
Ne se razbiram ama ne mi lici indisko.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 1:28 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ilija НапишиCOLON
Eh,si go izdade prezimeto :jane:
Imav plan ama najdaleku sto stignav e Stip sega vo januari.Imase bojnicari vo gradot i nekako se otkazav.
So Ljupce ne se sretnav.
Sto ima interesno vo Delcevo za ribolov?
Koja reka?
За презимето ич не е проблем :lol:

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 1:41 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ilija НапишиCOLON
Ubavo mengeme.
Ne se razbiram ama ne mi lici indisko.
Менгемето е од кај Перо-Сара спорт случајно го начекав некои си 2000-2500 денари не се сеќавам а инаку многу солидно се покажа.
Инаку кај нас во Делчево тече реката Брегалница и од риба може само Клен да се мушичари во Пролет кога другите рибари го ловат на гасеници или други мамци и летото кога е топло.
Исто така на Калиманци има клен и Белвица (Плашка) а за пастрмки луѓе кажуваат дека зимно време имало во горните текови на Брегалница накај Берово и селото Митрашинци и удирале на црвен црв(калифорниски) кога ловеле мрена -кркушка случајно ама колку е тоа точно незнам искрено. (Инаку мое мислење е дека кај нас во овие краишта нема мајстори за пастрмка, а не знам искрено можеби ја има доста јас лично не сум ја видел :) )

А околу мушичарењето јас можеби уште некој незнам (не сум сретнал) сум единствен во градот што мушичари со шнур (Сега се учам бидејќи нема кој да ми покаже :mrgreen: ) а за врзување мушици можам да кажам дека сум единствен :eusa_dance:

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици Бобан Делчево
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 19, 2014 2:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
bravo ubavo izraboteni insekti

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum