www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maр 01, 2021 12:54 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 22, 2013 5:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
JaneMK НапишиCOLON
Power pro
power pro e firma ne e fabrika no mozebi nemam dobar info...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 22, 2013 5:28 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
povekje info na sledniot link
http://www.powerpro.com/publish/content ... lines.html

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 22, 2013 6:06 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
power pro e firma ne e fabrika no mozebi nemam dobar info...
Тоа каква верска има штом толку чето го нагласуваш !
Во светото на риболовот , посебно во крапскиот риболов ако го зимаме во обзир тоа кој е производител а не кој стои зад даден производ ( за мене по меродавно како во однос на квалитетот на производот ) тогаш 90% си е Кина !
Power Pro е најфалсификуваното плетено влакно , се знае што се фалсификува


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 22, 2013 6:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Bas taka vasile,toa go pisuva i na sajtot
http://www.powerpro.com/publish/content ... rning.html

Origonalnoto pakuvanje od pozadi pishuva made by shimano

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 6:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Tema vi e sufix ...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 7:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Е ајде штом темата е Суфикс можеш ли Ти Зоране да објасниш ако знаеш или ако сакаш се разбира зошто Суфикс од големи котури се премотува во помали во соседна Србија и како "ориѓинал" се продава на пазарот ????
ПС. Ти Суфикс продаваш ли ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 7:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Hahahah se se premotuva vo srbija vasile, pogotovo madjarsk I romanija

zoki koga prodavase cekavme na red da kupime, sega nemet

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 7:23 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Потполно се слагам со Васил и Јане во врска со фалсификување на нај добрите марки на конци и не само конци.Тие се први на удар на фалсификаторите од Кина и било каде.
Но има и друга приказна во сето ова,а тоа е начинот на транспорт,чување и времетраењето на конците.
Зборувам кога оригинали се во прашање.Да не ме сватат погрешно нашиве дистрибутери ама во опште не обрнуваат внимание на овие работи.Како сакате да конецот кој ги има пропишаните мерки на носивост и др.карактеристики,да ги задоволува критериумите, а се чува на 30 степени ,а во магацинире и повеке.Наместени во витрини изложени на сонце.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 23, 2013 7:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Келатан ми кажуваше за вакви фалсификувани Суфикси во Прилеп, денес поминував од таму и влегов да видам и „налетав“ на „Sufix“ :o :shock: ... 500 метри - 200 денари ;) :lol: :lol: :lol:
Али амбалажа - бонбона :ok_ok: :hit_head:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sufix
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 24, 2013 10:59 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
SantaFe НапишиCOLON
Келатан ми кажуваше за вакви фалсификувани Суфикси во Прилеп, денес поминував од таму и влегов да видам и „налетав“ на „Sufix“ :o :shock: ... 500 метри - 200 денари ;) :lol: :lol: :lol:
Али амбалажа - бонбона :ok_ok: :hit_head:
Da vi kazam toa e sufix proizveden vo turcija ....dokolku ne ste znaele..go imase i edno vreme i vo Skopje...nisto novo...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum