www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 12, 2021 9:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 10:21 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
има една интересна информација за оваа вода - што скоро секогаш рибата е расположена да ЈАДЕ :fishing: а тоа нај често е од другата страна на границата

пред едно 2 - 3 год реката толку изобилуваше со клен да не ти даваше да се преместиш од едно место на друго, сега за жал состојбата е променета и сликата не е таква сака малце шетање и барање на места ама сепак дава риба

пс- пошто јас повеке не одам на таа река од другата страна ке оставам колегите рибари да кажуваат што и како околу активноста на кленот а се надевамдека ке видиме и некоја слика а и репортажа од некој добар излет поминат на ЕЛЕШКА

ппс- ристе абе кника можам да напишам како К.П.Мисирков (за РИБАРЦКИТЕ РАБОТИ :D )

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 2:02 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
ubava rekicka se nadevam deka ke ja posetam godinava,ocigledno deka ekoloski e socuvana okolinata nema ni edno gubrence,eve kako za sporedba edna slika od MKD reka salmonidna voda za da ne me prasuvaat zato sakam da lovam vo grcija na vakvi reki
[ img ]

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 2:22 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
перун за жал ѓубре има и од грчка а и од наша страна скоро подеднакво :(

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum