www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 12, 2021 7:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 161 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ЗСРРК- ВАРДАР-Скопје
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 10:26 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
[ img ]
Концесионер за риболовен ревир
-ПЧИЊА - 2
Го опфаќа течението на реката Пчиња од Ново село до вливот во реката Вардар со сите притоки како и сите мали и микроакумулации кои припаѓаат во овој ревир а се утврдени со риболовна основа
-ВАРДАР - 6
Ги опфаќа водите на реката Вардар од влив на река Треска до влив на реката Пчиња, реката Лепенец од граница до влив, Маркова река, Моранска река и Кадина река во цело течение, како и сите мали и микроакомулации ои припаѓаат во овој ревир а се утврдени со риболовна основа
-ВАРДАР - 11
Го опфака течението на реката вардар од влив на Луткова река до влив на Кованска река вклучувајки ги: Стара река, Анска река, како и сите мали и микроакомулации ои припаѓаат во овој ревир а се утврдени со риболовна основа
-ТРЕСКА - 3
Опфаќа дел од реката Треска од браната на акумулацијата Матка до вливот на Треска во Вардар со сите притоки на река Треска во тој дел, како и сите мали и микроакомулации ои припаѓаат во овој ревир а се утврдени со риболовна основа
-РЕКРЕАТИВНА ЗОНА ,, БАДАР "
Ги опфаќа езерцата во месноста Бадар кои се направени како резултат на екслоатација на песок од сепарација

Ova se pravila za slednite tri revira , vo postapka e procenka na teren za odreduvanje na istive pravila na ostanatite reviri koi se
pod koncesija na ZSRRK Vardar - Skopje

[ img ]

[ img ]

КОНТАКТ
Lafe НапишиCOLON
ЗСРРК- ВАРДАР-Скопје
тел. 02 3 238 445
E-mail: zsrvardarskopje@yahoo.com

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 9:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Za koi drugi reviri vazi ovaa dozvola i kolku e godisna?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 23, 2012 8:05 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Според мене, еден од концесионерите кој има најголеми ресури, но најмалку се грижи за заштита на своите ревири.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 23, 2012 8:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON 421
Ama zato imet luge vo U.O na Federacija eden kup.....i po komisii.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 24, 2012 7:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Овде за жал една гооооооолема голема дупка :twisted: :(

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 25, 2012 12:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON 2221
ЛокацијаCOLON Skopje , Macedonia
Nema nikakva dupka Kire , ke razgovaram so nadleznite od Ribolovnoto drustvo Vardar , i za site informacii ke ve obavestuvam navreme

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 25, 2012 2:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
:o Неможам да те разберам Цуцул,најголемо друштво во Македонија,и по членови а и по доделени-земени ревири под концесија,а на терен ништо,никаде ги нема,ревирите на Вардар се рај за рибокрадците :(
Незнам,можеби грешам,ќе направиме една анкета на форумов и ќе видиме резултат ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 25, 2012 2:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Кире, нема што да разбираш, секој си го брани својот клуб, нормална работа е тоа :)

Треба да се провери дали Вардар вработил дополнителни рибочувари за Треска, Преспа, Матка (4-5 лица) покрај постоечките 4 (2 Бадар, 1 Пчиња и 1 Вардар) ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 25, 2012 2:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Па нормална работа е да се сака својот клуб,и јас тоа го разбирам :D
И навивачите на Милан си го сакаат клубот ама си признаваат дека моментално се катастрофа :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скоје
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 25, 2012 3:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON 2221
ЛокацијаCOLON Skopje , Macedonia
Nemozam da kazam deka e katastrofa za najrenomiraniot i najtrofejniot klub vo MK. Da mozam da kazam deka treba pogolema aktivnost
da se sprovede okolu informaciite i site ostanati raboti koi treba da se serviraat do ribolovcite od nasto ni Skopje ,zatoa kazav
ke pregovaram i ke probam da go vratam obrazot na ova drustvo pred site ribolovci od cela MK.

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 161 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum