www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 12, 2021 8:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 4:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Во зимските денови (кога не е активна рибата) на форумов имаше изјави за дуели....
-само да почне да јаде рибата-беше главната реченица која се користеше.
Дури и кладби паднаа,коефициенти,навивачи,мажуретки....
Незнам дали се реализиреше сето тоа :? ама во темава не е ни важно
Еве јас пред целиоот форумски колегиум им ФРЛАМ РАКАВИЦА на спиранџииве. 8-)
Веќе ве има во позначајна бројка и со посебни квалитети.Некој изработува воблери(и многу му биле ловни),некој си има музеј дома,некој има добри трски и воблери ама фамилијарните и работните обврски не му дозволуваат да ги амортизира.....
Така да како во добрите каубојски филмови ќе ве прашам :
"КАЖЕТЕ КОГА И КАДЕ"
Не мора многу организација....локална река,кој дојде-дојде а кој недојде-и без него се може,на крај ќе си раскажеме во некое ресторанче.
Да ве чујам?
п.с.Ова оди добро со музика

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 4:24 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Хмммм, тоа е тешко за организација, правила и сл....еве ти еден предлог
Подлес, по 5 луѓе по екипа, 5 мушичари- 5 спинерџии, се фрла паричка, едните фаќаат на левиот, а другите на десниот брег, па после се менуваат. Прво полувреме од разденување до 10.00, следи скара и слични активности, менување страни и второ полувреме од 15 до стемнување. Требаат 2-ца судии и да се смисли што ќе се брои и како ќе се мери ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 4:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Хмммм, тоа е тешко за организација, правила и сл....
Се гледа дека работиш во државна фирма,полна со административна бирократија и лавиринти од логистика ;)
Ти само изјасни се од која си?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 4:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
ЗВУЧИ ЗАНИМЛИВО---

КЕ ГИ СЛЕДАМ КОМЕНТАРИТЕ .

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
ilija НапишиCOLON
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Хмммм, тоа е тешко за организација, правила и сл....
Се гледа дека работиш во државна фирма,полна со административна бирократија и лавиринти од логистика ;)
Ти само изјасни се од која си?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: знаев дека се приметува ама ај да не кажам ја прв :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Vazi be.
Podles.
Iako bi Debar, Kozjak ama nemaat koncesija.
Kotizacija 500 den. koja ke odi za skara :mrgreen:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Se priklucuvam kon Saso spin ekipa isklucivo moj vobler 100% inace zimoto moj protivnik mi bese Filip on musica jas spin pa go pokanuvam da zastane pozadi musicari :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Иако релативно тазе сум приклучен кон спин техниката.... ги поддржувам спинерџиите...... И доколку мислат дека сум спремен за во тимот.....СЕ ПРИКЛУЧУВАМ КОН ИСТИОТ !!! :D

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Osekam deka terenot ke bide problem ;) Ako sum vo toj period vo MKD obavezno im se priklucuvam na musicarite. Odlicna idea Ilija, dobar nacin za druzenje i zabava.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPIN V.S FLY
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 23, 2012 5:36 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Ke bide interesno ova :D
Skaradzijska ekipa, so moznost za priklucuvanje vo spin, ako ima potreba :lol: :mrgreen:

Neznam samo so datumot dali ke mi odgovara :|

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum