www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 09, 2020 5:48 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 14 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 06, 2012 5:22 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Maј 30, 2011 11:28 pm
МислењаCOLON 59
Decki,, kazete kade da se najdat Borovi gasenici ili Bukovi larvi,, vikaat deka bile super mamec za krupen klen,, ili osven pijavica i skakulci koj gi nema pogolemi vo momentov, koja e dobar pogolem ziv mamec za klen


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 06, 2012 6:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Oкт 24, 2011 8:06 pm
МислењаCOLON 218
ЛокацијаCOLON Битола
Odi kupi si pileski dzigercinja i brkaj rabota. Bistro.

_________________
Фрли рипче, фати Крапче....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 06, 2012 6:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Прво нека каже каков е теренот бидејќи на пчиња нема таков клен што јаде џигер хаха :lol: т.е уште немам слушнато.Нека се обиде да ни објасни каков е теренот или точно каде ќе оди па според тоа да му дадеме совет.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 06, 2012 8:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... за Гасејнци од Бор е вејќе касно. Тие се збираат почеток на Април па цел месец. Не е чудо на повисоки места да најдиш ама не е време да ги бараш сега нив. Дождовен Црв ќе ти завршит исто работа. А исто така Ларви во куќарка од Песок, „Чаури“, по 3 до 5 парчиња на 6ка јадица. Па за крупен се ориентираш :D

Најдобро од све е моментално Жабче ;) И така сега имат потребна големина за Кленко да го лапнит :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 07, 2012 7:18 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 13, 2010 9:53 am
МислењаCOLON 103
Od gasejnci cuvaj se podaleku druze da ne zavrsis ko mene na bolnica


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 07, 2012 9:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... со влажни раце имаш чепкано, зато те имат поганато :( НАЈВАЖНО за Гасејнци е со СУВИ прсти да се фајќаат и после тоа да не се мијат прстите, туку со сува Крпа или салфетка да се избришат или со прашкаста земја да се истријат.

Никако со влажни прсти, пошто порите на кожата се отвораат и правот шо се наоѓа на влакната од гасејнцата, кој е многу токсичен, лесно продира во кожата ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 08, 2012 10:43 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 13, 2011 12:11 am
МислењаCOLON 27
Немој со раце пробај со пинцета што е сигурно сигурно е.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 08, 2012 11:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
nekako ke gi sobere ali kako ke gi namesti na jadica so pinceta,inaku prvpat slusam za toksicnosta.....
Vo ovoj period pred i posle zabrana kako dobar mamec sekogas se pokazuvalo sturceto i oni mali skakulci kafeavi po boja

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 09, 2012 7:24 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 13, 2010 9:53 am
МислењаCOLON 103
So narakvici na race i pinceta i pak uspeav nekako da se ispoganam izgleda do mene ke da e :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mamci za Klen
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 09, 2012 9:53 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Нед Дек 11, 2011 8:08 pm
МислењаCOLON 115
spored mene najdobar mamec za klen ovaj period dodeka nema seuste krupni pijavici e SPECIJALEC kaj nas taka go vikame
a istiot e larva na onie helikoptercinjata sto se pokraj reka pozdrav


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 14 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum