www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Ное 27, 2021 8:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 10 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 18, 2011 10:56 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Ајде Беровско да не го запоставиме.

Еве што ни пуштија неколку мајстори кои имале убави трофеи на Беровско езеро.

Големиот е 14,350 и мислам дека е рекорд на Беровско езеро, фатен е од мајстор Љупчо Цикарски кој сам правеше бојли (меснати) на ден 14.07.2010 година. Инаку крапот е пуштен во приватно езеро.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Помалиот има 7.500 исто така фатен на меснати бојли.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 28, 2011 5:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Браво за мајсторите Љупчо и Ванчо ;) Шмајзери се од времето :) :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Ima li nekoj informacii za berovsko ezero
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 31, 2011 12:44 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Maј 30, 2011 11:28 pm
МислењаCOLON 59
Ima li nekoj informacii za berovsko ezero, me interesira so algite do kaj se, ima li algi, ako gi ima do koga gi ima i kade,, a ako gi nema koga izlagaat i do koga traat . pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 5:16 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON 66
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Ајде Беровско да не го запоставиме.

Еве што ни пуштија неколку мајстори кои имале убави трофеи на Беровско езеро.

Големиот е 14,350 и мислам дека е рекорд на Беровско езеро, фатен е од мајстор Љупчо Цикарски кој сам правеше бојли (меснати) на ден 14.07.2010 година. Инаку крапот е пуштен во приватно езеро.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Помалиот има 7.500 исто така фатен на меснати бојли.
[ img ]
Jas licno nikogas ne bi gi narekol majstori,zosto neznam spored koi kriteriumi se krsteni taka.Toa e epitet so izvesna tezina i znacenje,koj sto ovie "ludje"ne zasluzuvaat da go ponesat.Edniot krap slikan STOEJKI pretpostavuvam vo podrum,sto i da e (ili taka si go vikaat podrumot,privatno ezero),kaj sto mu e presudeno,a vtoriot obesen na vrvka (da go vidat komsiite,ne za drugo).Kolku drsko i bezobrazno,a tuka pisuvame za nekakov sportski ribolov i se lozime na nekakvi termini sto poima nemame sto znacat.I za kraj.Sto e vazno vo celava prikazna.Izbegale od doma i obvrskite (zena,deca),gi zdrvile glavite,se napravile tikvi uste prviot den so "rakiicka i salata",se pofalija na komsiite i gi ubija krapovite.Bravo,super ste


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 11:00 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Nemozam a da ne se soglasam so Karlo.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 11:18 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ne znam dali si samo 100% vo pravoo mozda lugjevo ne se MAJSTORI
ali nee loso da opecis edno krapce uloveno na nekomercijalno ezero

kaj nas e drug problemott a nee do ribarite sto sakaat da odnesat nesto za na trpeza

-ima institucii koj treba da go regulirat to (dozvolen ulov,poribvanje ,i t.n)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 11:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Карло,јас малку да се умешам ;) за втората слика нема да коментирам,затоа што не го познавам човекот.....
Но за првата.....Љупчо,кој го има фатено крапот е мајстор спрема повеќе критериуми,кои не знам како ти ке ги протолкуваш.
Прв критериум.....Крапот од сликата ,заедно со многу други е пуштен во друго приватно езеро.
Втор.....Заедно со неколку други ентузијасти,го чуваат Беровско Езеро,повеќе од Козјак шо се чува.
Трет....Нема година,а да не порибат.
Четврти.......Има слики како го пуштаат крапот во приватното езеро,но не се членови на форумот,и не ни знаат дека некој прикачил слики од нив тука.
Нема повеќе да набројувам....едноставно репортажата не е пишана од нив-и се согласувам со тебе во едно-дека ако не знаеш што вистински се случило ;) таа ;) ;) слика може да се протолкува на секаков начин.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 11:55 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
A DA KAZEVTE NESTO POJKE :
-nekoi smestaii za familjaren izlet
-dnevni dozvoli koj izdava i kade mozat da se nabavat

nesto za nas sto sakame da go posetime mestoto na nekoj den

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 12:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
spiro_jas НапишиCOLON
A DA KAZEVTE NESTO POJKE :
-nekoi smestaii za familjaren izlet
-dnevni dozvoli koj izdava i kade mozat da se nabavat

nesto za nas sto sakame da go posetime mestoto na nekoj den
Значи,смештај има во бунгаловите веднаш над браната,во многуте приватни викендици(немам телефони)
а за дозволи се вадат од една канцеларија веднаш до собранието во Берово кај лицето АНГЕЛКО(тел-070-754-070)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БЕРОВСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 12, 2011 12:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
fala druze negde koga ke fatat gorestinite planiram eden vikend da napram na toj del

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 10 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum