www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 20, 2024 8:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 12:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Пак ќутите за утре/задутре а? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 12:53 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 6:08 pm
МислењаCOLON13
Јас идам на црна кај уливот. Ако ништо друго со попадичиња ќе се израдувам. :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 1:39 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Има ли некој расположен за Струмица, да го посетиме рекичето со бојник, да го видиме Полизовски, да тргнеме по една и евентуално да фатиме некое рипче? :)

Џонтра, ти си за Струмица? Боље бојник него попадика :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 1:46 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Јас и Филип сме скоро до договор за утре за накај Струмица, ајде уште некој па да собереме една форум екипа. На Црна јадело на едно место само и таму било газ преку глава рибари, башка едно е попадика, друго е бојник ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 6:06 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 6:08 pm
МислењаCOLON13
Би сакал и јас да дојдам ама веќе падна договорот. Како што гледам рекичево во Струмица ќе стане главна рибарска дестинација :P , доколку мрежарите остават нешто за ловење :?. Сепак, бистро и чекам убава репортажа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 7:27 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ние сепак ќе одиме во Недела, па останува отворена понудата за сите


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 14, 2011 9:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Бојникот ќе се повлече во Бугарија ако чуе оти доаѓате :o :o :o
Ќе нема после ни за нас :cry:
Шо се договоривте :D :D :D идете ли?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 16, 2011 1:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
jas sum sabajle vo Katlanovo,koga ke se vratam ke se pozalam ili pofalam.... :lol:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 16, 2011 7:58 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ние не отидовме во Струмица, затоа што Полиз најави дека ќе се повлечел бојникот накај Бугарија кога ќе не видел :lol: , не шала на страна, некако испаднавме сите со работа, така што некоја следна прилика.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 15-16.01.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 16, 2011 9:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 6:08 pm
МислењаCOLON13
Јас слабо поминав на Црна. Немаше ништо од крупната Попадика. Цел ден дуваше силен ветер и сите (околу 30-тина) рибари се занимаваа со повремени удари на ситна плашка, иако имавме удари од 2 клена, 1 кркушка и еден бојник во минијатурни изданија. Се на се убаво поминат ден со проветрен памет на промаја :lol: кој не заслужува репортажа и слики од уловот кој го вративме.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum