www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 1:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 3:24 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Oкт 31, 2011 12:59 am
МислењаCOLON32
Се надевам дека го погодив местото за темава. Ме интересира која е почетната опрема потребна за спин фишинг? Многу ми се допаѓа овој начин на риболов според тоа што сум го гледал на нет, па сакам некој поискусен овде да ми даде некој совет. Според тоа што гледам, многу е слично на флај фишинг, само наместо таа заебаната машина што не пушта конец (колку ја мразам), за спин се користи нешто што навидум изгледам како обична машина. Трската изгледа истотака слична по изглед, освен што не е таква на два дела туку телескопска. У принцип не знам ништо за ова, но ми изгледа многу по интересно и по лесно од мушичарењето, од кое се одкажав за 2 недели одкако ја купив опремата (јебига, ме вадеше од такта таа машинката). Бујрум некој нека напише некоја реченица за опремата и извинете ако сум утнал и не сум приметил дека за ова се пишувало на друго место.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 5:00 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
za ova imas cel eden podforum so naslov spining otvori go mislam deka tamu ke najdis odgovor na mnogu prasanja ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 5:15 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Oкт 31, 2011 12:59 am
МислењаCOLON32
Фала, стварно не сум приметил. =) Ќе ја преместам, т.е избришам од овде ако може и ќе ја отворам на тој подфорум.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 5:17 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Oкт 31, 2011 12:59 am
МислењаCOLON32
Изгледа тоа го може само администратор. Може некој да ја премести темава во соодветно место?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 7:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Trioxin НапишиCOLON
Се надевам дека го погодив местото за темава. Ме интересира која е почетната опрема потребна за спин фишинг? Многу ми се допаѓа овој начин на риболов според тоа што сум го гледал на нет, па сакам некој поискусен овде да ми даде некој совет. Според тоа што гледам, многу е слично на флај фишинг, само наместо таа заебаната машина што не пушта конец (колку ја мразам), за спин се користи нешто што навидум изгледам како обична машина. Трската изгледа истотака слична по изглед, освен што не е таква на два дела туку телескопска. У принцип не знам ништо за ова, но ми изгледа многу по интересно и по лесно од мушичарењето, од кое се одкажав за 2 недели одкако ја купив опремата (јебига, ме вадеше од такта таа машинката). Бујрум некој нека напише некоја реченица за опремата и извинете ако сум утнал и не сум приметил дека за ова се пишувало на друго место.
Zdravo TROXIN
Dali sakas so drugi zborovi da kazes deka si musicarel, i poradi toa sto konec ne izletuva od masinkata prekinuvas so toa? :o

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 1:33 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Trioxin НапишиCOLON
У принцип не знам ништо за ова, но ми изгледа многу по интересно и по лесно од мушичарењето, од кое се одкажав за 2 недели одкако ја купив опремата (јебига, ме вадеше од такта таа машинката)..
Mnogu si se macel.Celi 2 nedeli. ;)
Prvite 2 godini se teski a posle masinkata podobro raboti :lol:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 10:04 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Atanasovski НапишиCOLON
Trioxin НапишиCOLON
Според тоа што гледам, многу е слично на флај фишинг, само наместо таа заебаната машина што не пушта конец (колку ја мразам)
Dali sakas so drugi zborovi da kazes deka si musicarel, i poradi toa sto konec ne izletuva od masinkata prekinuvas so toa? :o
Триоксин, не е лошо да дојдеш со мене и Илија еден ден, да видиш како излегува конецот од машинката, па можеби ќе се премислиш ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 2:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Oкт 31, 2011 12:59 am
МислењаCOLON32
ЦитатCOLON
Zdravo TROXIN
Dali sakas so drugi zborovi da kazes deka si musicarel, i poradi toa sto konec ne izletuva od masinkata prekinuvas so toa?
Да, да, токму ради тоа. Ме вадеше од такт, цело време се заплеткуваше или се кинеше понекад у воздух бидејќи не ја оставав да отиде до крај кога ќе повлечев. Како и да е, на брат ми му се скрши трската за мушичарење па мојата ќе му ја остаам на него. Јас сакам спининг да пробам, многу по креативно изгледа. =) Дали за оваа техника постои некоја мала телескопска трска која што кога ќе се затвори испаѓа едно 30-40 цм и можеш да ја носиш каде сакаш? Дали некаде се продаваат готови комплети за овој метод? Фала.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 2:12 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Oкт 31, 2011 12:59 am
МислењаCOLON32
ЦитатCOLON
Триоксин, не е лошо да дојдеш со мене и Илија еден ден, да видиш како излегува конецот од машинката, па можеби ќе се премислиш
Хехе, ајде бе, не сум се откажал толку хардкор ја од ова, само не го практикувам пошто не знам. =)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Spin fishing
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 2:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Trioxin НапишиCOLON
Дали за оваа техника постои некоја мала телескопска трска која што кога ќе се затвори испаѓа едно 30-40 цм и можеш да ја носиш каде сакаш? Дали некаде се продаваат готови комплети за овој метод? Фала.
1. Постојат мали телескопски трски, меѓутоа дводелните се многу подобри за тој тип на риболов.
2. Избегнувај готови комплети ;)
Trioxin НапишиCOLON
Хехе, ајде бе, не сум се откажал толку хардкор ја од ова, само не го практикувам пошто не знам. =)
3. Епа затоа другар, дојди еднаш со нас, да ти ја објасниме основата, па можеби ќе ти се засвиѓа кога ќе видиш како излегува конецот и како не се заплеткува ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum