www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 28, 2022 6:09 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 27, 2011 5:49 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON Strumica
Што е разликата меѓу бојлата и пченката, теренот, времето или нешто друго?? Мала помош бидејки сум почетник во крапскиот риболов???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 27, 2011 6:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Od moja strana razlikata e so pcenka mozes da go najades krapot i ke go zasitis , a so bojlata nemozes sekogas ke bide gladen i bara uste :D zatoa sto ima aminokiselini vo bojlata i red drugi stvari sto se vari kaj nego mnogu brzo za raslika od pcenkata .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 28, 2011 12:40 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON Strumica
Значи подобро е да се лови на бојла.. А со крмењето ако ловиш на бојла дали крмиш само со бојла или мешаш бојла и пченка??


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 28, 2011 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
mesas bojla pcenka prv den lovis na pcenka 2 den 50% tret den samo bojla


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 28, 2011 6:21 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON Strumica
Фала многу на советот!!! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 28, 2011 11:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
се зависи каде и на која вода ловиш......ако знаеш дека крапот веќе работи на боила на таа вода каде што планираш да ловиш нема потреба да ловиш на пченка,а прихрануваш со пченка,конопно семе и други работи по сопствен избор и обавезно боили, а после извесно време прихрануваш само со боили- и подобро би било после секој уловен крап да прихраниш со неколку боили ;)

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 01, 2011 2:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON 258
tka e sale


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 28, 2012 10:10 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Se raspravam so eden drugar puno vreme okolu ova pa da ve prasam nesto.I vaka glasi prasanjeto zajci neli e podobro da se lovi na pcenka na diva voda ? Lovese tamu 2-3 dena na sekakvi boili nemase ni 1 tit dodeka ajs an obicna pcenak an dubinka iam fateno krapcinja poveke pati nezdam dali bil baksuz li iam neshto :foottap: :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 28, 2012 10:29 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
волчко
во многу од темите имаш одговор на ова прашање
- се разбира дека боилата е подобар мамец за крапот само треба многу работа како шо вели :ico:

ти препорачувам малце повеке да ги разгледаш некои теми во крапскиот радел и тебе и на другарчето ;)
и мислам дека ке добиете доста информации како и што со боилата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 28, 2012 10:31 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Fala ama ne ne moja noga u krapski odel ne stapnuva :D Ima premnog za citanje i mnogu deshifriranje izgleda ke si ostane dilema megu nas dvajcata :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum