www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 3:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 18, 2019 9:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Малку да ја освежиме темава. Во саботата со Емил и Јане бевме на Треска, додека горе се одвиваше Спин лигата, ние долу си правевме мерак :D Има одлична популација Треска, само да успееме добар дел од тоа да зачуваме и реката ќе биде се подобра и подобра.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 20, 2019 1:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
top

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 22, 2019 9:37 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Skopskiot del od Treska stanuva top revir za ribolov na fly i spin.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 22, 2019 11:13 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Рибиловен рај за љубителите на спинот и мушучарење...поготово за Скопските риболовци богат и убав ревир а блиску,

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 22, 2019 11:15 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Рибиловен рај за љубителите на спинот и мушучарење...поготово за Скопските риболовци богат и убав ревир а блиску,

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 30, 2019 8:02 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Деновиве на гости ни беше Мирослав Жаберл, претседателот ан Мушичарската федерација на Словенија. Помеѓу другото, ја посетивме и наша Треска каде што помина убаво и беше задоволен, иако активноста на рибата беше слаба поради топлото време, малата вода и “туристите“ :D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 01, 2019 11:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Cest bese da se zapoznae vakov covek i riblovec.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 16, 2019 9:37 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 29, 2019 1:46 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 1:26 am
МислењаCOLON 28
Zdravo Kolegi,
Sakam da prasam za edna informacija,Sakam da odam po riba na reka treska kaj selo Manastirec potocno kaj restoran izvor, me interesira kade moze i dali moze da se izvadi dozvola.
Marko


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 19, 2020 12:02 am 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Нед Jун 14, 2020 12:48 pm
МислењаCOLON 4
Zdravo ja imam onaa dozvola Vardar 3 Skopski revir na Treska do kaj smejam da fakam.
Smee li ondeka kaj Centar za kajak na divi vodi kaj sto e.
I sto mu znaci ova:
НЕ ВАЖИ за фати-пушти ревир на река Треска од каскада во Долна Матка до брана Матка.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum