www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 23, 2021 4:36 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 09, 2016 2:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
А па вие да не ги извадите парите од ваш џеб? Демек овоа за рибарите и за рибнио фонд го праавете? Овоа е само превентива на општина Штип за заштита од евентуални поплави да не се повторат. Или па можеби критики не ви чинат? Само сакате убави зборови да слушате? Или можеби оти не сум мрежар, криволовец и ме нервират тие работи и ви укажувам на неправилности, оти стварно сакам Брегалница да биде река со риболовен фонд за пример? Добро, веќе не пишувам ништо...[/quote]

Нели не пишуваш ништо?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 09, 2016 2:26 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
zasov НапишиCOLON
Добро, веќе не пишувам ништо...

Нели не пишуваш ништо?
:nono: ... :dragon: ... Па да пишам и јас некоја добронамерна... Само сум бил негативно настроен викат... Ете ќе ги пофалам...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 09, 2016 2:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
Што и да кажеш, Брегалница е се подобро чувана и е супер река, само според мене треба почесто контроли, да се зема само онолку риба колку што е дозволено, а не да се лови по 10 кила и да се продава.
п.с. И да не се гледа кој бил пријател, кој братучед, за сите да има исти аршин. Управата има 101% поддршка од мене, нека работат како и до сега.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 09, 2016 10:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 11:18 am
МислењаCOLON 103
ЛокацијаCOLON Штип
da, denes imase akcija na drzavnata ribolovna kontrola na bregalnica i lokalnata ribocuvarska sluzba na Bregalnica2011..., jas gledav minuta-dve od nivnata akcija. Eden od ribocuvarite mi kaza deka vakvi akcii ke bidat redovna praksa na site reviri. Aj da im veruvame. Za sega bravo za niv i lokalnata ribocuvarska sluzba. :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 29, 2017 6:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
postaviv dve sliki so krapovi od bregalnica i nekoj gi izbrishal bez da kazhe koja e prichinata .
sea sam si nagagam mozhebi deka ednata slika beshe doma slikana ama drugata mislam deka beshe ok?
ako nekoj brishe neka kazhe zashto toa go napravil aj za mene manje vishe nego za nekoj drug utre ako neshto pogreshi da mu se uvidi na toa a ne vaka jas sea chekam muabeti u tema za golemi krapovi od bregalnica tuka mrtvilo :(
posleden post u temava pred edna godina...

eve ushte eden krap bregalnichki !!!
[ img ]

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON STO SE SLUCUVA SO REKA BREGALNICA
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 16, 2018 10:06 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Саб Јан 27, 2018 11:48 pm
МислењаCOLON 2
novata tema e vsusnost stara tema za reka Bregalnica vo delot na Stipsko Novo Selo.Sto da se kaze,poslednive nekolku denovi dotekuva nekoja bela voda,nosi pena steta sto ne mozam da vi dolovam kako nee toa mirisa,tuku smrdi,a naseto ribolovno drustvo ili spie :s) ili da mi prostite nemaat ........ pa ne smeat da se pozalat na nadleznite organi,sto dreme gradonacalniko i inspektorkata za zivotna sredina.Nie sme nekolkumina sportski ribolovci so uredno plateni dozvoli,a ovoa sto se desava na ovaa reka e katastrofa,druga rabota se ribokratcite koi samite ziteli na Novo Selo kazuvaat deka sekoja vecer se aktivni( treta smena), i haraat po rekata i pravat nevidena steta,a sto e uste potragicno site gi znaeme po ime i prezime.Iskreno ne ocekuvame reakcija od ZSR Bregalnica 2011,pa bi gi zamolil od RFM ako se vo moznost da se prezemat soodvetni merki da se spreci katastrofata na reka Bregalnica


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 18, 2018 8:29 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Саб Јан 27, 2018 11:48 pm
МислењаCOLON 2
so se falete be sto ne kazete sto tece po rekata,tu e bela,pa nose pena,za smrdeata da ne zborime,deka e klenot,sto ne kazete deka na delot kaj 5ti kilometar koj e zabranet za ribolov kako prirodno mrestiliste vrie od ,,ribolovci,,,neli e zabraneta belata(tvrda)mrena koj kako fane stava u torbite.....odite i pokrijte se da ne vi se smeat,so isklucok na del od vistinskite sportski ribolovci koi gi ima kaj vas.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum