www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:46 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Настрана закони за гаранција и слично.
Како во овој пример Владе ке докаже дека тој намерно или несакајки го скршил стапот?

Каде пишува,во случајот кај Карпологија, дека имаат резервни делови или дека мора да имаат или незнам што?

Најчесто резервните делови коштаат колку цел стап.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:24 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Decki trgnete od nasite prodavnici.koja ima servis ili rezervni delovi za nesto????

dajte malku da sme svesni okolu nas pa nadalje .A be edno okce da ne e pepi nema koj da ti go smeni a ne pa poveke :(

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:26 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ima nacin kako se toa da se aredi,samo zavisi za kogo :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:29 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Точно, мене ми пукна дел од трска, фала му на Ицо, ми среди да ми го сменат без проблем во гарантен рок :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 11:15 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Pa jasno..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 12:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Ja si plativ Avid i mal problem Amerikancite bezplatno cel goren del pratija...Trskite se so dozivotna garancija...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 5:50 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Да разјасниме некој работи..

1. Купуваш нова трска.. при прво фрлање се цвика се прај лом паланка - според мене тоа е фабричка грешка и одма треба да се врати.. и сигурен сум дека ке ја вратат..

2. Купуваш нова трска.. ја ловиш 20-30 пати.. после година ипол.. ти се крши.. - гарант е твоја грешка или си ја повредил нешто си му напраил на карбонот..

Кај трските со фабричка маана односно да има воздушни џебови во карбонот.. одма се кршат.. 57 евра иако не се некој пари за трска сепак се твој пари и си ги цениш.. јасно ми е тоа но мислам дека никој нема да ти ја смени трската за нова..

Затоа најдобро е да најдеш дел или да купиш нова трска..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 9:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
martinMK НапишиCOLON
Да разјасниме некој работи..

1. Купуваш нова трска.. при прво фрлање се цвика се прај лом паланка - според мене тоа е фабричка грешка и одма треба да се врати.. и сигурен сум дека ке ја вратат..

2. Купуваш нова трска.. ја ловиш 20-30 пати.. после година ипол.. ти се крши.. - гарант е твоја грешка или си ја повредил нешто си му напраил на карбонот..

Кај трските со фабричка маана односно да има воздушни џебови во карбонот.. одма се кршат.. 57 евра иако не се некој пари за трска сепак се твој пари и си ги цениш.. јасно ми е тоа но мислам дека никој нема да ти ја смени трската за нова..

Затоа најдобро е да најдеш дел или да купиш нова трска..
Jasno kako den,
No zoshto da bidi taka? Ne se raboti za 50 evra, PRINCIPOT, CESTA, SOVESTA, AVTORITETOT.....koj gubi, jas trskata ili firmata dobavuvac?
Pazi, se raboti za proizvod shto seushte e vo prodazba, a nema rwz. delovi (cela trska bilavrezerven del)
Se spomnaja primeri so skapi firmi, skapi trski...kupuvam aroma od Tackle box, ne mi se dopadna, ja vrativ ( na nivni troshok vrakjanje) i mi refondiraja.
Zoshto kaj nas da ne bidi taka? Zoshto mora da se ugleduvame i sporeduvame sobnekojvdrug, zoshto ,,tie" ne se ogleduvaat na nas?
-koj e popameten ,,nashite" ili strancite?
Sasho imashe nekolku pati naglaseno, da ima kas nas prodavnica, snabdena.....nema da funkcionira nikogash, bash od vakvi raboti, ke nema kogo da vrzat....ushteveden primer od edna skopska prodavnica, dve trski 6m. platenivpo 15.000 denari, se krshat dvete vo rok od edna nedela, prodavacot g i zameni delovite AMA trskite kako serija seushte se prodavaat.
Ne ni cini pazarot, treba novi deca


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Mnogu vistina vo pogolemiot del od postovite.
Sepak se si mislam deka kaj nas e greskata bidejki pocnavme lesno da doagame do informacii kako e vo Germanija ili Amerika.
Za zal kaj nas ne e taka i nema da bide uste dolgo vreme.
Postoi nesto sto se vika zastita na potrosuvaci. Tuka veke ne e bitno dali za nekoj proizvod ima ili nema garancija, ne e ni bitno dali trskata se skrsila ili pak ednostavno ne mi se dopaga bojata na tretoto okce. Ako ja vratam vo nekoj razumen rok treba da mi se vratat parite. Ova stanuva se poaktielno otkako internet prodazbata zema golem udel vo celokupnata prodazba.
Imase edna reportaza od Germanija kako edno celo semejstvo veke tri goini nema kupeno nisto od obleka bidejki veke tri godini naracuva onlajn, gi nosi rabotite dve-tri nedeli i vo predvideniot rok im gi vraka na prodavnicite a tie po zakon moraat i im gi vrakaat parite. Sosema legalno. Ama vo Germanija.
Vo ovoj slucaj na Badzo mislam deka nema osnova da se bara zamena na trskata, no mozele da se potrudat da najdat del ili mozele da kazat OK trskata kosta 57 Eur, nabavnata e 25 Eur, eve ti ja Badzo za 35 Eur - nova. Jas taka bi igral.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 04, 2016 10:24 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
A zasto da igra taka?.
Zosto badzo pisuva dokolku ne ke gi ucenuva.
a be luge na 1000 srekni kupuvaci normalno e da se ima 10 nesrekni.renome na niedna firma nema jad.ti .toj da smenime.
nema garancija I kraj.se potrudile I ne nasle.barem se potrudile.

saso sekade ima nemi se sviga ama za zal kaj nas na balkanov e praviloto mnogu pari ima ostaveno ke mu zavrsime rabota.toj sto edvaj dobral pari za tri trski sekogas e manjina.

By the way trskite nekostaat 57 eur.neka go kaze modelot badzo da provetime online

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum