www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 3:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 13, 2016 10:59 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
marks НапишиCOLON
Затоа што направиле брана од гранки?
Немало забрана за риболов?
Што е прекршокот ?
valjda branata , kako sto razbiram :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 13, 2016 11:18 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Не пишува со што ловеле. Можда направиле брана и фрлале сертме

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 13, 2016 12:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Филип НапишиCOLON
Не пишува со што ловеле. Можда направиле брана и фрлале сертме
mozda lovele so trokuki na branata :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 13, 2016 7:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 9:01 am
МислењаCOLON 116
Со гранки и трња е преградена Војничка река, мала притока на р. Бабуна широка 1 метар, во која скобалот секоја година се мрести или поточно се обидува да се измрести, бидејќи мајката му ја расплакуваат тука со раце. За таква брана се мисли, а не за колтук :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 13, 2016 8:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Toa e veke drugo

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum