www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 20, 2021 2:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 20, 2011 1:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Trska Savage Gear Bushwhacker XLNT 8 fita akcija 10-40 fuji oprema japonska pluta sic okca trska koja mozebi za tie pari e 10+....
Vobler 4play 9.5 mm..Ke primetite deka voblerot e plitko ronec no podviznoto solza olovo od 10 gr go spusta na idealna dlabocina i taka odlicnoto rabotenje na voblerot mu go prezentira na klenot na pogolema dubina...Zastapnik za celokupnata oprema na Savagear e:http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2 i cenite se ovde najeftini provereno (od moja strana).
Deckoto koj gi testira trskite i opremata se vika Dalien i e od Zagreb i za se sto sakata i ve interesira mozete da go kontaktirate...Uzivajte vo prezentacijata koja sovrseno se se gleda...ima i drugi videa od nego za drugi ribi ama toa vo temi adekvatni za niv.....


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 15, 2011 11:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Далиен има еден куп води и езера во Хрватска полни со капитална пастрмка, клен и штука (мин 1метро) и е никаков релевантен фактор за ловноста на SavageGear. Таму удира и на супена лажица.

А што се однесува за SavageGear не се сомневам дека е број 1 во светот на вештачките мамци, а 4play е стрикно наменета варка за штука. Заедно се користи многу ефикасно со lipscull-от кој доаѓа со него и е прилично ефтина варка, околу 100 денари во наши пари.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 16, 2011 8:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Howitz ne bi rekol deka deckoto ne e relevanten tip koga e vo prasanje ribolovot,mislam deka Dalien ima golemo iskustvo i ne lovi samo po vestacki vodi stuki nego eve dokaz za videovo na golema reka kako faka klen za 20 sek.Primer na Varalicar kolku ima Hrvati iskusni ribari sto maka macat da fatat po nekoja riba i na mnogu videa bas go ima kako lovi po reki a ne vestacki mrestilista,mislam deka deckoto ima golema kilometraza pozadi sebe a ne deka Sava ima riba za da ja lovis so lazica...pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 16, 2011 12:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
kompir99 НапишиCOLON
Howitz ne bi rekol deka deckoto ne e relevanten tip koga e vo prasanje ribolovot,mislam deka Dalien ima golemo iskustvo i ne lovi samo po vestacki vodi stuki nego eve dokaz za videovo na golema reka kako faka klen za 20 sek.Primer na Varalicar kolku ima Hrvati iskusni ribari sto maka macat da fatat po nekoja riba i na mnogu videa bas go ima kako lovi po reki a ne vestacki mrestilista,mislam deka deckoto ima golema kilometraza pozadi sebe a ne deka Sava ima riba za da ja lovis so lazica...pozdrav..
Има искуство секако Далиен ама има и избор на води а колку што знам од SavageGear добива бесплатно реквизити и варки за тестирање, инаку една чини околу 20 евра, лудница! И на неговиот блог ќе видиш многу работи и ќе дознаеш ако си го читал.

fishingincroatia.blogspot.com тука можеш да се информираш на водите и како лови Далиен ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 16, 2011 5:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... малку подобро ко ќе се запримети, видеото е од 2 дела :!: Пошто од одењето до вода и првото фрлање има визуелен и звучен прекин, 0:37 секунда :D Сепак добро презентирање ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 23, 2011 4:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Варката е нешто неверојатно, по добитно за штука неможеа да измислат. Видео како ја брка и ударот:
http://www.facebook.com/photo.php?v=101 ... =2&theater

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 23, 2011 9:11 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Lepi НапишиCOLON
... малку подобро ко ќе се запримети, видеото е од 2 дела :!: Пошто од одењето до вода и првото фрлање има визуелен и звучен прекин, 0:37 секунда :D Сепак добро презентирање ;)
Da, a kolkav e toj prekin nie ne znaeme :D mozebi i stotina pati zafrlil :lol: a na tolku frlanja na drvce so jadicka nekoj ce fati klen :evil: Mozebi e loven wobler.ama reklamava e bez veza......barem za mene ,demek frli - fati sakaa da go prikazat ???

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 25, 2011 12:07 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
ne mozam da poveruvam kako otide muabetot vo druga nasoka :o
jas imam eden vobler od Savage Gear i zimi nekolku klena sto sum gi fatil so nego.Ne sum go banjal mnogu od pricina sto e plitkoronec i se dvizi ispod samiot film na povrsinata.Retko koga e klenot tolku visoko.Mozebi stuka.A tolku dobro raboti sto sekoje vadenje mislam deka sum fatil malo ripce :D

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 25, 2011 12:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
ilija НапишиCOLON
ne mozam da poveruvam kako otide muabetot vo druga nasoka :o
jas imam eden vobler od Savage Gear i zimi nekolku klena sto sum gi fatil so nego.Ne sum go banjal mnogu od pricina sto e plitkoronec i se dvizi ispod samiot film na povrsinata.Retko koga e klenot tolku visoko.Mozebi stuka.A tolku dobro raboti sto sekoje vadenje mislam deka sum fatil malo ripce :D
Јас колку што знам ова е само за штука...може грешам, ама мислам дека е 4play e штуколовац :)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na Savage Gear 4play
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 25, 2011 12:17 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Mozda ne e 4 play.Ke go proveram modelot i ke pisam

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum