www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Oкт 17, 2021 12:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Klen na povrsinec
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 04, 2014 10:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Do sega nemam nieden fateno zosto i nemam nieden povrsinec... :D Na saem od Nis imase nekolku zari ali nezemav..zgresiv..ALI zatoa prva prilika nabavljam Marija.....Gledaj te batevo kakvi magarenca si tepa....uf uf uf...


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na povrsinec
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 04, 2014 10:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
7 evra sitnica.... :oops:
http://www.islandparadise.it/pesca/Mari ... goria=5661

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Klen na povrsinec
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 05, 2014 8:37 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Многу ме потсеќа рекава на Пчиња. Ама тука рибата не е уплашена, види што убаво си зима под површина, плус ја има во добра количина.
И кај нас може на некои локации да се лови вака, мада некад немам пробано. Интересно во секој случај, сигурно ударите се јаки бидејќи само малку од конецот е потопен во вода и ептен се осеќа на рака :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum