www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 7:51 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 10:59 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 2:44 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
cakule НапишиCOLON
Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]
Страшно добро излегол искрено кога ке имам време и ја би го направил :NotWorthy: :lepi:

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 2:46 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
b.mucunski НапишиCOLON
cakule НапишиCOLON
Еве ти еден линк кој може да ти биде од корист.
http://www.oasisbenches.com/oasis_benches.htm

Мене овој Pedestal Partner -от најмногу ми направи кејф па морав да го направам. Од обични чамови даски е ама го излакирав и мислам дека добро излезе, а и се покажа како доста функционален се ти е на дофат.[ img ]
Страшно добро излегол искрено кога ке имам време и ја би го направил :NotWorthy: :lepi:
Кажи ми овие малите прозирните кутии округли што се од кај ги наоѓаш сакам и јас да си земам?

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 3:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Тие ги имам порачано од aliexpress ги има во различни големини.
Јас ги имам овие. Инаку истите ги користат жениве за шминка. Може и да ги има и кај нас.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 91296.html

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 3:31 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
cakule НапишиCOLON
Тие ги имам порачано од aliexpress ги има во различни големини.
Јас ги имам овие. Инаку истите ги користат жениве за шминка. Може и да ги има и кај нас.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 91296.html
Фала многу, а материјали од E-Bay или Amazon стигаат ли кај нас со нашиве платежни картички?

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 13, 2014 4:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Од ebay да стигаат имам порачувано , а од Amazon не вршат испорака за МК.Некој викаат од германскиот може ама јас не сум пробал.Инаку порачките ги имам правено само каде што има добар рејтинг.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 23, 2014 5:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Еве го и моето катче.Не е баш класично врзувачко ама тоа беше компромисот за да седи во дневна соба. :mrgreen:
Работите се спикани во кутии.

[ img ]

[ img ]

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 23, 2014 6:48 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
skromno i ubavo ilija,sega nekoja kreacija napravi.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 23, 2014 7:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON 1321
ЛокацијаCOLON Råån
Site me siete u sredenost :( Ubava kutija Ilija :lepi:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вашето “работно“ катче
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 29, 2014 9:08 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 05, 2013 2:27 am
МислењаCOLON 77
ilija НапишиCOLON
Еве го и моето катче.Не е баш класично врзувачко ама тоа беше компромисот за да седи во дневна соба. :mrgreen:
Работите се спикани во кутии.

[ img ]

[ img ]

Интересно и убаво средено ;)

_________________
Сув газ риби не јаде :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum