www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 11:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Здраво колеги,

Ептен сум нов на форумот а воопшто и на сајтот и да ви кажам ептен добро ми дојде за време на “зимскиве пости“.
Сакам да купувам нова трска 6-ка, па ми требаат инфо за марка, цена, перформанси, продавница и сл.

Вообичаено си ловам на Тиквешко за викендите кога сум таму и сега за сега имам една 5-ка DAM i 4-ка ТRABUCO, мераклија сум за лов на црвеноперка, караш и од време на време по некое крапче, друго и да сакате нема кај нас :oops:

Ако можете и имате време, давајте совети!

Поздрав,

Раде


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 21, 2011 12:34 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Можеш да си земеш некоја од моделите на ТICA ;)
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6373
Му ја препорачав и на еден друг член на форумов,ти ја препорачувам и тебе.Овде имаш перформанси.Цената е во левови(еден лев е пола евро) ;) Ги има во Струмица и идат горе долу на таа цена.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 11:10 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Fala za informacijata Poliz, ova mi izgleda epten profi a i cenata i e dobra....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 03, 2011 9:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 03, 2011 9:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Rade НапишиCOLON
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,
Батка,тој мора да ја фали инаку му остана непродадена робата во дуќанот.Лично мене не ми се допаѓаат тие со фабрички окца,бидејки држачот за оршата е многу високо поставен што мене не ми се допаѓа,јас сакам да е меѓу зглобот и лактот.Мој совет немој да брзаш,прошетај до Марти спорт во Буњаковец, во Трофеј,консултирај се.И јас сакам да земам на пролет една 6-ка па ако најдеш нешто добро докај 150 евра пиши. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 03, 2011 9:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Kire za 150 evra se naoga trska ZMAJ....Pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 03, 2011 9:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
kire НапишиCOLON
Rade НапишиCOLON
Kolegi,

Jas si imam maka i denes barav bolonjeza 6-ka. Nacekav kaj studentskiot dom Goce edna ubava 6-ka TUBERTINI akcija od 0-30gr. za 3900 carbonska naredena so fabricki okca (podvizni, nepodvizni) drzac za masinceto.
Vo red li e ova, znae li nekoj nesto za brendot, covekot so prodavase mnogu mi ja isfali a i mene me bendisa.

Pozdrav,
Батка,тој мора да ја фали инаку му остана непродадена робата во дуќанот.Лично мене не ми се допаѓаат тие со фабрички окца,бидејки држачот за оршата е многу високо поставен што мене не ми се допаѓа,јас сакам да е меѓу зглобот и лактот.Мој совет немој да брзаш,прошетај до Марти спорт во Буњаковец, во Трофеј,консултирај се.И јас сакам да земам на пролет една 6-ка па ако најдеш нешто добро докај 150 евра пиши. :D
Kire, zabelezav i jas toa deka drzacot e psotaven onamu kaj so mi zavrsuva rakata....cel Bunjakovec go svrtiv pred 2 saati i nemozam da najdam kaj ima za ribolovna oprema dukan MARTI sport a tuka ziveam, daj opisi mi kade e toa i Trofej koe e ona vo trgovski li?

Pozdrav,

A za do 150 eur. imas ti vikam Poliz ja isfali TICA Wonder gi imalo i vo strumica a pretpostavuam i tuka vo SK.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 04, 2011 8:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Раде,Марти Спорт се наоѓа во ТЦ Буњаковец на приземје во ходникот на крајот од ТЦ гледано од центар накај Ѓорче,има доста голем избор а и даваат добар попуст.Трофеј е во Кисела Вода кај рампата,веднаш после рампата десно во уличката и е истата продавница со таа во ГТЦ која се вика Проспорт.
Доколку ловиш многу често на Тиквешко 6-ка дури и не ти е потребна.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 04, 2011 9:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Него да ви кажам, завчера видов една убава 6-ка, италијанска беше, ама не Линеаeffe, туку наводно некоја подобра марка (ја заборавив). Како и да е, беше од убав карбон, дебелоѕидна во споредба со 6-ката на Линеаеффе која исто така ми ја покажаа, а тежи само 200 грама (ја стави пред мене на дигитална вага). Единствено што не ми се допадна е што првиот наставак (главниот) е многу долг (~150 см). Инаку нема ни окца ни држач. Цена? 6000 :)
И да не заборавам, се тоа го видов во Мак Дам, Порта Влае :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Последна промена од 1 на Филип, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 04, 2011 9:10 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Филип НапишиCOLON
Него да ви кажам, завчера видов една убава 6-ка, италијанска беше, ама не Линеаeffe, туку наводно некоја подобра марка (ја заборавив). Како и да е, беше од убав карбон, дебелоѕидна во споредба со 6-ката на Линеаеффе која исто така ми ја покажаа, а тежи само 200 грама (ја стави пред мене на дигитална вага). Единствено што не ми се допадна е што првиот наставак (главниот) е многу долг (~150 см). Инаку нема ни окца ни држач. Цена? 6000 :)
Филип каде ја гледаше трската

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum