www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jул 09, 2020 10:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 2:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
limun75 НапишиCOLON
На што воблери удрија,ако не е тајна? :roll:
Eve uste edna slika od Kozjak,istiot den.Klen na istiot vobler,druga boja,Dafe go fati.
Kolku e jak voblerot moze da se zabelezi od slikata ,dovolno e da go "VIDI" i ribata e fatena.(i toa za dvete oci)
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 2:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Ова воблерчево како СТОРМ ми личи ама не сум сигурен,не го гледам убаво.А баш последниот пат кога бев на Козјак,пред три недели,на истата комбинација бои фрлав воблер од фишерман,ама ништо не удри.Ова твоево си ја одработило работата :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 2:59 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Трабуко ќе да е, со подолга и широка пакта

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:08 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aвг 22, 2011 9:47 pm
МислењаCOLON 130
Ne e Trabuko!
Kako sto mu paga bojata,se lup,i taka stanuva podobar,pouboit.
Bube pisa sto ima izvadeno,a sto ima otkaceno :volku_golema: !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:14 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Ваков да не беше (формата, не бојата)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
A MOZEBI I E DO PROFESOROT(TAKA SE VIKALE TIE STO FAKALE PASTRMKI)PO NOVO. :filip: :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Јок, тие што ловат највеќе пастрмки на Козјак се викаат мрежари, не професори :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Nego kolegi da ve prasam ste probale li da gi DIPUVATE Voblerite :D :D :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:38 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Филип НапишиCOLON
Јок, тие што ловат највеќе пастрмки на Козјак се викаат мрежари, не професори :mrgreen:

Od ova sega sto go kaza najveke ti lici toa znakceto na kraj :shh:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 3:40 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Ако го пратиш редовно форумот и темава, ќе сконташ одма на кого се однесува, ако не, јбг :D

viewtopic.php?f=17&t=117&start=970#p127037

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum