www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 1:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 1:28 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Абе луѓе не се ашкајте без везе. Се формирало здружение, нека е за арно за убаво, да се надеваме дека ќе излезе нешто убаво. Здружението не смее во никој случај да биде на мета како целина бидејќи идеата е благородна, сепак поединци со искривени риболовни приципи ќе бидат мета во секој случај, во кое и здружение да одат и што и да прават. Рибар 2011 е здружение кое е формирано меѓудругото да се бори проив лошите риболовни принципи во македонскиот риболов и да проба да влијае и тоа и го прави, тоа Илија не е ариевска раса, туку нормално однесување во нормални земји во кои кога ќе отидеме често викаме “ејјј алал да им е“. Значи Рибар 2011 се залага и критикува за да се нормализираат некои ненормални работи во државава, фаќање во мрест, рибокрадство, зимање на маломерни риби, тоа е став на цело ракводство на Рибар, Филип можеби е безобзирно гласен и без пардон во таа критика, но и ти и тие што ги знаат состобите знаат дека таа критика е насочена кон поедици, а не кон новото здружение Матка.

Столе во однос на твоите претпоставки за Рибар 2011 би те замолил во друга тема да ги изнесуваш не тука, а бидејќи си обичен член и нем пасивен посматрач во здружението, добро би било така и да ги изнесуваш твоите претпоставки за да не ги доведуваш во заблуда другите членови со безвезни тврдења


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 1:40 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Перун, убаво би било да се расчистат некои работи за да бидат јасни на некои на кои не им се.

Клубот Матка е регистриран во Цетрален регистар како здружение така ? Ако ДА тоа е здружение на риболовци како и сите други здруженија, тоа што си го викате клуб, тоа му е некако нагалено :)

Здружението по редот на нештата треба да побара прием во МРФ за да ги застапува интересите на своите членови таму, ако не се лажам ти ми имаш кажано дека тоа го планира раководството и тоа е сосема легитимно и потребно.

Тоа здружение сигурно има веќе и пристапници, утре ќе издава и легитимации, можеби и ќе конкурира за некоја концесија. Сето тоа е нормало одесување на едно нормално здруижение, така што тоа треба јасно да се каже и конечно кога веќе се промовира да се извади статутот и целите на здружението за да се види во која насока се планира дејствувањето.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 1:57 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
utre so precedatelot ke razgovaram,ima uste dosta raboti da se pisuvaat,inaku sme registrirani kako zdruzenie za sportsko-rekreativen ribolov musicarski klub matka-skopje.ako se registrirame vo mrf spored mene nisto ne sme napravile,jas si imam zdruzenie koe ke gi zastapuva interesite na musicarite,drugite clenovi na MATKA bi trebalo da imaat zdruzenija koi ke gi zastapuvaat interesite vo MRF i taka ke bideme pojaki bideeki pozadi nas ke stojat nasite zdruzenija,so toa i poveke ke bideme glasni kako musicari vo MRF.
mene licno koncesija ne me interesira,sakam drug da ja ima a jas kulturno da si platam i da si lovam.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 2:04 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Мислам дека ти лично си во заблуда, или некој те доведува во заблуда, затоа и мислев дека Илија или некој друг од раководството ќе изложат точно што и како е и кои се целите, ама нема везе ќе почекаме. Како и да е, едно решивме, а тоа е дека Матка е здружение како и сите други здруженија, а името му е Мушичарски клуб Матка.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 2:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
da se obedinat site musickari vo eden klub seedno od koe zdruzenie se.druzenje,razmena na iskustvo,musicarenje na reviri vo stranstvo,sorabotka so drugi musicarski klubovi,kursevi za pocetnici...se so cel za razvoj ma musicarenjeto vo makedonija,jas so taa cel inicirav otvaranje na klub.pa neli lani muabetevme posle prviot spin-kup popat nakaj skopje.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 2:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Ајде и овде, нека е аирлија работата на новиот мушичарски клуб Матка, ви посакувам многу членови, многу истомисленици и многу луѓе со визија и со представа што сакаат да постигнат во мушичарскиот риболов во Македонија. Се надевам дека ќе добиете поддршка од сите искрени вљубеници во риболовот, без разлика дали се мушичари, крапџии, спинерџии или пливкари и без разлика во кое здружение членуваат. За мене е доволно објаснувањето на Перун и Илија, кој разбра - разбра, кој не нека препрочита уште еднаш ;)

П.С.
Гледам модерно е сам себе да се цитирам, значи Перун сум ја погодил идејата (пост од заклучената тема)...
SantaFe НапишиCOLON
Нека е аирлија клубот Матка, убава идеа ако е замислено да функционира така да можеш да членуваш во друго здружение, а да бидеш дел и од клубот. Убаво би било да има повеќе вакви клубови од сите дисциплини во риболовот, спин клуб, пливкарски, крапџиски и така натаму. Јас на ова гледам како на форма на здружување на истомисленици кои пред се ќе вршат притисок внатре во самите друштва каде членуваат да се променат некои работи, а потоа здруженијата пак до МРФ и така натаму.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 11:07 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
[ img ]

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 4:11 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dobar :lepi:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MUSICARSKI KLUB MATKA(MK MATKA)
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 09, 2014 7:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
нека е аирлија новото здружение да ви се множат истомисленици членови. :~~

_________________
КД електроника.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 18, 2015 10:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ај и јас да ставам пост во темата, не сум ја забележал -- очигледно е дека била освежена кога сум бил на пауза од форумот

-- дечки нека ви е за аирлија целата работа и да ви посакам успех во понатамошното делување со идеата и со здружението

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum