www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 07, 2024 4:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Finalni koncesii
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2012 12:44 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Сеп 07, 2011 2:05 pm
МислењаCOLON20
ЛокацијаCOLONСкопје
Баш ми е драго што има мислења по однос на поставената тема за концесиите. Од некои одговори заклучив дека, ако се тече по рокови вклучувајќи ги и оние за приговор и што ли уште не, негде 2013 год. ќе фати...Вчера се видов со еден пријател од Бугарија кој е спортски риболовец и ми покажа дозвола за спорски риболов која не кошта повеќе од 20-30 ЕУР. и замислете, важи за сите води на копно и на море!!! Сите води кои се од бога дадени се општо национално богатство и нормално е државата да ги заштитува и наплатува за риболов на истите, секако исклучок се само приватните рибници-езерца.Ние, нашата мала и преубава Македонија која е 200х200 км надолж и попреко ја расцепкавме на мал милион ревири, божем оставина од татко како да се дели. Многу сложено, заплеткано или со еден збор нечини.Што има некој си таму газда да управува со Тиквешко, Козјак и др. не се тие татковина туку се државни и државата треба да си ги земе под своја капа.Една дозвола за сите, чланарина за матично друштво и ај со здравје.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Finalni koncesii
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2012 12:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
i koga ke se razbudime od ubaviot son, :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Finalni koncesii
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2012 7:52 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
zikobugi НапишиCOLON
Баш ми е драго што има мислења по однос на поставената тема за концесиите. Од некои одговори заклучив дека, ако се тече по рокови вклучувајќи ги и оние за приговор и што ли уште не, негде 2013 год. ќе фати...Вчера се видов со еден пријател од Бугарија кој е спортски риболовец и ми покажа дозвола за спорски риболов која не кошта повеќе од 20-30 ЕУР. и замислете, важи за сите води на копно и на море!!! Сите води кои се од бога дадени се општо национално богатство и нормално е државата да ги заштитува и наплатува за риболов на истите, секако исклучок се само приватните рибници-езерца.Ние, нашата мала и преубава Македонија која е 200х200 км надолж и попреко ја расцепкавме на мал милион ревири, божем оставина од татко како да се дели. Многу сложено, заплеткано или со еден збор нечини.Што има некој си таму газда да управува со Тиквешко, Козјак и др. не се тие татковина туку се државни и државата треба да си ги земе под своја капа.Една дозвола за сите, чланарина за матично друштво и ај со здравје.
ziko toa e se vo red sto go kazuvas ali dobro znaes deka drzava se otkaza od mnogu svojini koja gi imase zasto? zato sto mu je polesno da im dade na drugi da imaat obvrski nego samata drzava ova tema je mnogu dolga i siroka ako je otvorime poopsirno.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1234

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum