www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Јан 26, 2021 1:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 18, 2019 11:26 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 158
Филип НапишиCOLON *
За Дојран да. За Велешко не.
[
Како што разбрав,вчера интересно било на Дојран.Фрчеле казни .....


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 19, 2019 12:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Околу 280 “рекреативци“ со пријави за риболов на вода без концесија, 100+ мрежи, повеќе ресторани со риба без потекло, лепота.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 19, 2019 3:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Филип НапишиCOLON *
Околу 280 “рекреативци“ со пријави за риболов на вода без концесија, 100+ мрежи, повеќе ресторани со риба без потекло, лепота.
Те чуди нешто ?

Па јавна тајна беше дека се "тамани" рибата од езерото, само што никој не го гледаше тоа. Да беше акцијата пред еден месец, двојно повеќе ќе беа :evil:

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 22, 2019 9:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Taka e. Zalno za Dojransko ezero. Se tamanese ribata nekolku meseci bez merka. Nie ribolovcite se zalime na mrezari, deponii i pesokari a ne se gledame samite sto i kolkav izlov pravime so trska.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 22, 2019 4:14 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
До каде е постапката со доделување на концесии???
Се знае ли одприлика кога ќе бидат доделени?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 25, 2019 2:21 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
:confused: :confused: :confused:

Знае ли некој нешто за ДемирКапија до каде е концесијата


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 27, 2019 7:39 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Никој ништо не знае, све неспособни.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum