www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maј 24, 2019 4:03 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14 15 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2018 11:21 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 275
Фала Кире. Имаше доброинформирани момчиња порано на форумов (ќе се препознаат ако прочитаат), што располагаа со информации (имаат луѓе на право место) - дури што се вика на ѓаволот дупката ја знаат, ама нешто ги нема да гукнат. Или работите што ги интересираа си ги завршија, па се преокупирани со тоа (Рибар 2011 си доби ревир), или форумов од тие поделби и препукувања се претвори во ....ништо. Порано пред 4-5 години не можеше да се дочитаат новите постови...секоја тема портокалово светеше, сега еднаш месечно ако пише некој...и толку. Имаше што да се прочита од Келтан, Ицо, Јане, Орце, Сашо, Филип, Боби, Борис, Аки (нека декшава некој ако го испуштив, а има многу) и од оние кои учеа Тафта, Диме, Крсте ...сега бате или оние што учеа научија (се сомневам пошто никој никогаш не знае се) или оние што знаеја повеќе не сакаат да кажуваат (се сомневам пошто ако кажувале еднаш ќе кажуваат пак). Ама 'рчкањето изгледа ја прели чашата и се отиде у ку.ац. Деца што прашуваат имаше, ама кога на постот никој не ти одговара месец дена - често и никогаш си се вртат на комшиските форуми. Така форумов си умира - полека, ама на овој начин - сигурно.

ПС: Ако администраторите (ако некој и воопшто администрира) решат дека на постов не му е тука местото нека го преместат. Ако нема кај да го стават нека го бришат...и онака не верувам дека ќе има некој да го прочита (присутни 0 е бројката која најчесто ја гледам)

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2018 12:25 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11596
ЛокацијаCOLON Скопје
Постот си е во ред. Социјалните мрежи го земаат својот данок, луѓето почнаа да живеат за лајкови и “браво“.
Како за споредба, на најголемиот мушичарски форум на балканот со 2000 членови, до пред 2 години имаше по 100-120 поста дневно, сега има 3-4 дневно.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2018 4:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8345
ЛокацијаCOLON Skopje
Forumite ( ne samo ribolovnite ) se vo status na nazaduvanje a od druga strana FB stana mesto kade lesno se stavaat sliki, se pisuva sesto, koj kolku saka i moze a bogami i mnogu lazni informacii i mestenki.
Ovoj forum i ponatamu ke postoi i ke probame da go aktivirame ( kolku sto e mozno poveke ).
Ne zaradi Ribar tuku zaradi toa sto vazat pravila na odnesuvanje, zaradi toa sto ima luge koj ke izbrisat bljuvotini i nevistini, ima mnogu postovi i reportazi koj se poucni i lesno se naogaat i najmnogu zaradi toa sto ima sto da se procita.
Forumot treba da postoi a vo kolkava mera ke zavisi od nas no i od site vas.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 03, 2018 4:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 275
Да ти кажам, од кога знам за мене, секогаш кога сум имал проблем - мака во било која област, решението сум го барал и наоѓал на форум во 90 % од случаите. Секој што имал мака знае за ова.

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 04, 2018 4:03 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2225
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас сум НОН-СТОП вклучен на форумоф, но активноста е стварно многу слаба
На многумина им е полесно да тропаат глупости и бесмислици по ФБ одколку овд.
Не ја гледаат разликата од форум до ФБ. ЖАЛНО но вистинито.

_________________


[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 04, 2018 10:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8345
ЛокацијаCOLON Skopje
Forumot ima prednosti pred FB.
Ima pravila na odnesuvanje,
ima strasno mnogu temi koj polesno se naogaat,
ima grupa na luge koj toa gi interesira,
Ima moznost sam da biras ona sto ke go citas,
Postovite ostanuvaat napisani ( ne mozat da se brisat )
Go citaat samo odreden broj na luge ( clenovi ) koj sto ovie temi gi interesiraat a ne site koj ti se ,,prijateli ,,...

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 28, 2018 5:22 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 98
ЛокацијаCOLON Свети Николе
И конечно доделени дел од концесиите..
http://mzsv.gov.mk/Events.aspx?IdRoot=1 ... lXI3cFLcQ4


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 16, 2019 1:37 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Феб 12, 2017 11:52 pm
МислењаCOLON 11
ima nekoja novost vo vrska so koncesiite?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 17, 2019 9:05 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11596
ЛокацијаCOLON Скопје
Од последните доделени нема ништо ново, треба уште некоја да излезе од последниот тендер.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 18, 2019 1:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
Kozjak me interesira Filip ,Jasen e noviot koncesioner ?

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14 15 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum