www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 27, 2024 8:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Млад Риболовец НапишиCOLON
Спортекс можеш ли да го објасниш начинот на прихрана на Јужна Африка....зборот специјален пристап ме заинтересирова :)

Па 50 кг прашкаста храна, 20 кг пелети, 20 кг шеќерац и 10 килограми боили да истуриш на 100 квадратни на самиот почеток на натпрварот (до крај таа количина слободно множете ја пута 5) е и те како специјален пристап и за жал за нас тогаш, а и сеуште недостижен и за некои сеуште несватлив.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Последна промена од 1 на Sportex, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Беа на 30 метри од мене, можев боилата да им ја мириснам шо се вика, не станува збор за никаков зиг риг, ловеа на предвез од 10 цм што е многу нормално за тоа дно.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ico,Sportex ajde da kazeme vo MK situacijata e losa nema finansiski sredstva,taka da taa kilaza na upotrebena prihrana e nedostizna,ali eve primer Srbite imaat solidna reprezentacija so takmicari koi si ja znaat rabotata,a sretnav deka i bile dobro finansiski spremni so budzet od 15000evra toa se mislam solidni pri mozda i gresam neznam so koj budzet odevte vie so nasata reprezentacija

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:47 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne e se vo ki;lazata i tonazata ,,treba da znaes so taa kilaza da rabotis, koga i kako da ja plasiras,,,i kolku..eve pr,,do mene italija bea 2009 box do box,, frlija preku 200 kila praskasta hrana , ripce ne fatija,, i ne samo oni uste pola od niv,, jas imav 15 ribi koj potrosiv 7kg boili i sitna hrana okolu 20 kg,,,
a izlegov 7mi na sampionatot..od 63 ekipi..
za sekoja voda hranata i kolicinata ne igra golema uloga , treba da znaes kaj lovis i kolku da hranios,,.

juzna afrika 80% ribite gi fatija na 120 metra dalecina , so mala prihrana na boili..5-6 raketi i zapiraa..koga ke zakacea riba im gi broev obrtaite na masinkite da vidam na koja dalecina im jade,,istoto i jas go primenuvav...nema pravila i nema vaka ke bide,se e spored mestoto i vodata,, maxsimum na sampionati vadat tie sto znaat da lovat krap. i ne slucajno e taka..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
filip030682 НапишиCOLON
Ico,Sportex ajde da kazeme vo MK situacijata e losa nema finansiski sredstva,taka da taa kilaza na upotrebena prihrana e nedostizna,ali eve primer Srbite imaat solidna reprezentacija so takmicari koi si ja znaat rabotata,a sretnav deka i bile dobro finansiski spremni so budzet od 15000evra toa se mislam solidni pri mozda i gresam neznam so koj budzet odevte vie so nasata reprezentacija

Koj kolku ima da si plati od dzep i sponzorstvo od mene najden avtobus.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jako e :D :D :D ami neli mrf ne pokrivase :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
ico baits НапишиCOLON
jako e :D :D :D ami neli mrf ne pokrivase :D :D

Лажам ли?

BTW... Успехот на репрезентацијата е комплексна работа. Далеку од тоа дека ние немаме риболовци кои можат успешно да не представуваат во светски рамки, впрочем тоа многу пати се докажало, за жал само кога станува збор за поединачни натпревари, меѓународни или светски купови и слично, каде поединецот односно тимот сам си ја крои својата судбина.

Чим се замешаат суетите на повеќе риболивци, Федерација, Јанко, Петко, Трајко....многу работи стануваат поинакви од она што е првобитно замислено и од она што и како треба да биде.

Да не отвораме стари рани, ајде!

И да не ја труеме темава повеќе со оф топик, сепак се однесува за Италија 2011.

Ако сакате да дискутираме за 2012 каде што највероватно пофторно нема ни да имаме преставник, отворете посебна тема.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Светски шампионат-Италија 2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 7:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
ico baits НапишиCOLON
ne e se vo ki;lazata i tonazata ,,treba da znaes so taa kilaza da rabotis, koga i kako da ja plasiras,,,i kolku..eve pr,,do mene italija bea 2009 box do box,, frlija preku 200 kila praskasta hrana , ripce ne fatija,, i ne samo oni uste pola od niv,, jas imav 15 ribi koj potrosiv 7kg boili i sitna hrana okolu 20 kg,,,
a izlegov 7mi na sampionatot..od 63 ekipi..
za sekoja voda hranata i kolicinata ne igra golema uloga , treba da znaes kaj lovis i kolku da hranios,,.

juzna afrika 80% ribite gi fatija na 120 metra dalecina , so mala prihrana na boili..5-6 raketi i zapiraa..koga ke zakacea riba im gi broev obrtaite na masinkite da vidam na koja dalecina im jade,,istoto i jas go primenuvav...nema pravila i nema vaka ke bide,se e spored mestoto i vodata,, maxsimum na sampionati vadat tie sto znaat da lovat krap. i ne slucajno e taka..
Нивната тактика е секогаш шред време спремна. Водата на која што треба да се такмичат ја познаваат доста добро, бидејќи пред секој натпревар имаат најмалку 2 тренинга од по неколку дена на таа иста вода и тоа цела репрезентација на различни места од езерото. Исксутвата се сумираат, мислења се разменуваат и се седнува и се прави тактика.

Многу јасно дека нема да фрлат многу храна таму каде се победува со 10 риби. Но онаму каде е потребно 500 кила за прво место, ја применуваат гореспоемнатата од мене тактика.

Сепак, тоа само треба да се види за да се верува, од кажување овој монструозен по употребените количини начин на прихранување е несватлив за многу од нас.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 31 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum