www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 10:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS45»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 03, 2017 11:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ne.bre promena na.natprevaruvacka , poseben del u.krapski ribolov I predrag.da go nema..
Ovaa ne e samo moj stav ,nego stav na.90% od normalni krapdgii koe sakaaat da pecaat da se druzat I da napravat dobra makedonska liga..
10% se isklucok koj normalno mora da ima pusaci I.da menuvaat stavovi,no.se malku bitni..
Pero stefkov zadolItelno da se banira od liga na edna god :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 1:07 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ицо, ти кажуваш како треба? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 10:25 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Krki НапишиCOLON
Abre Filipce ne otvoriv tema da kritikuvas nekoj. Daj nekoj konkreten predlog.
Razbiram Ico i Jane sto baraat promena na naprevaruvacka, Tafta na delegiranjeto na sudii i nacinot na koe ja vrsat rabotata.
Daj da cueme nekoe asalno mislenje.
Ti so ova ispaga deka vregas nekogo a ne deka dade nekoe konkretno mislenje ili idea.
Ako imas problem so mrf odi vo taa tema. Ako imas problem so licnostite baraj nekoja ostavka preku drustvoto i red drugi raboti.
Ostaj ovde da pokusame da go vratime sjajot na ligata od pred nekolku godini.
Ti otvori tema da mu dades prostor na doticniot da ja pocne izbornata kampanja........

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 10:41 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
filip030682 НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Abre Filipce ne otvoriv tema da kritikuvas nekoj. Daj nekoj konkreten predlog.
Razbiram Ico i Jane sto baraat promena na naprevaruvacka, Tafta na delegiranjeto na sudii i nacinot na koe ja vrsat rabotata.
Daj da cueme nekoe asalno mislenje.
Ti so ova ispaga deka vregas nekogo a ne deka dade nekoe konkretno mislenje ili idea.
Ako imas problem so mrf odi vo taa tema. Ako imas problem so licnostite baraj nekoja ostavka preku drustvoto i red drugi raboti.
Ostaj ovde da pokusame da go vratime sjajot na ligata od pred nekolku godini.
Ti otvori tema da mu dades prostor na doticniot da ja pocne izbornata kampanja........
Kako i zasto da ja pocne kampanjata i za kogo i protiv kogo. Ne te razbiram ama ic
Jas otvoriv tema za predlozi i sugestii da ne dojdeme da ovaa naredna god se prijavat samo 5 ekipi.
Otvoriv tema da se vratime povtorno na ubavite stazi za krapski ribolov da se zgolemat brojot na ekipite. Da vlezat nekoj novi takmicari.
Ne otvoriv tema za izbori.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 2:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Предраг НапишиCOLON
Реков уште на почетокот ова е долго и широко.

- За да не се меша лигата со светското првенство треба да се поделат т.с. една варијанта е да се иде на селекторски систем. Тоа значи дека МРФ ќе направи договор со селектор кој ќе си одбере десетина крапџии и со нив ќе се направи договор па нека тренираат и нека вежбаат за светско а лигата на друга страна со една и единствена цел- помасовност и државен првак. Тогаш не е важно дали има иста вода или различна. (само овде би се запрашал дали доколку не е цел одење на светско туку само натпревар за пехар и медал дали ќе има масовност?)

- Она моја констатација околу правење на лига на местото каде ќе е светското првенство е само во правец на размислување на сите кои веќе некое време зборат како би се правела лигата во Бугарија. Тоа значи дека неколкумина ми се јавуваат и ме прашуваат за лига на вода во соседна Бугарија, е сега ако е Бугарија зошто не Белград на вода каде ќе е светското НО напоменав колку екипи се спремни да се пријават во една таква приказна?

- Околу оној дел да се направи договор со концесионерот да немало проблеми е договор за нокое друго идно време кога нештата во РМ ќе функционираат како што треба а сега за сега е неизводливо. (знаат Филип, Раде и Сергеј за договорите минатата година со концесионерот на Преспа како и колку долго се договараа , така да освен Црничани секоја друга вода каде што е организиран натпревар имало и ќе има проблеми)

- Околу судиите и делегатот. Намерно се воведе делегат и идеата беше тоа да биде некој член од УО за да има авторитет НО пак не станува збор за натпревар од типот на пливкарите од неколку саата туку 72 саата. Значи најпрвин секој е со работна обврска и ретко кога може да се најдат 4 судии + еден делегат за еден натпревар. Значи постојано зборам во МРФ секоја година има полагање за нови судии слободно секој кој мисли дека може да одговори на оваа функција нека се пријави па да има поголем избор околу судии.

- и на крај за и околу Паљурци некоку године е разгледувана оваа вода како патека и разговарано но за жал немаше краен епилог. На враќање од Црничани застанавме на една цигара и го гледаме езерото и разговараме со Кире и Васко и доаќа еден човек позади нас и вели ( што гледате слободно може да се лови јас сум чувар и секој зима што ќе фати).
Дај боже догодина да се сменат работите.
Vo koe svojstvo ke bides ti do godina??Selektor ili natprevaruvac??
Pakujte si gi partalite...dovolno vi bese.Ostavete prostor za nekoj koj saka i moze da sraboti

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 2:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Krki НапишиCOLON
filip030682 НапишиCOLON
Krki НапишиCOLON
Abre Filipce ne otvoriv tema da kritikuvas nekoj. Daj nekoj konkreten predlog.
Razbiram Ico i Jane sto baraat promena na naprevaruvacka, Tafta na delegiranjeto na sudii i nacinot na koe ja vrsat rabotata.
Daj da cueme nekoe asalno mislenje.
Ti so ova ispaga deka vregas nekogo a ne deka dade nekoe konkretno mislenje ili idea.
Ako imas problem so mrf odi vo taa tema. Ako imas problem so licnostite baraj nekoja ostavka preku drustvoto i red drugi raboti.
Ostaj ovde da pokusame da go vratime sjajot na ligata od pred nekolku godini.
Ti otvori tema da mu dades prostor na doticniot da ja pocne izbornata kampanja........
Kako i zasto da ja pocne kampanjata i za kogo i protiv kogo. Ne te razbiram ama ic
Jas otvoriv tema za predlozi i sugestii da ne dojdeme da ovaa naredna god se prijavat samo 5 ekipi.
Otvoriv tema da se vratime povtorno na ubavite stazi za krapski ribolov da se zgolemat brojot na ekipite. Da vlezat nekoj novi takmicari.
Ne otvoriv tema za izbori.
Krki...super ti etemava i e za pozdravuvanje.Megutoa,so lugeto koi ne donesoa do ova deredje...nisto od biznisot.
Jas vo nekolku navrati posociv deka Ribar 2011 e najzasluzen za masovnosta na ligata koja ni se desi pred 4godini,no nekoi poedinci seto toa go frlija vo voda i pak ne vratija nazad vo 2012.
Neznam zosto zamizuvame pred vakvite zbidnuvanja.Treba da imame stav (NE TE BIVA BE BRATCE...ODI SI)
Kako sto kaza i ico...vreme e da se promenat mnogu raboti i da trgne ovoj sport vo nagorna ;linija

I uste eden predlog od mene:
Clenovi na natprevaruvacka,sekretari,predsedateli na mrf,...da nemaat pravo na ucestvo vo liga natprevari ,zatoa sto so samoto nivno ucestvo..sudiite nema da mozat da sudat pravilno i pravedno,odnosno ke bidat primorani da bidat nakloneti kon nivnite sefovi.

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 5:10 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
spored zakonot bilo koj koncesioner mora da ja dozvoli vodata za liga natprevari. tuka nema sto da prasuva kolku ke se poribi ili karti da plakame. nejke odma prestavka vo mzsv-ama do sega im kutea zosto si bea braka.
koncesionerot mora da obozmozi liga natprevari toest preku negovite cuvari-fokolku ginema pak prestavka zosto pisal vo mzsv deka ima. dokolku neovozmozi pak prestavka vo mzsv. samo taka ke odime napred.
sudii nese redari. niv im e da sudat. si ima drlegat koj nadzira. lani i delegatot i pretsedatelot bea i se smeeja namesto prestavka da se pise.

voda? niedna za zal vo momentov. pak federacija da poribuva? kaj se poribuvanjata na koncesionetite gidinive nanazad?

svetsko so selektor?
kako selektorot izbira? onie koi go izbrale kako do sega?


brkajte si rabota. nema nikogas da ne bide


edno mora da se svati. ne sme ni glupi. ni prosti a najmalku budali pa da ne vozat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 7:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас го рабирам револтот на сите овде произнесени, уште од 2015 тандрчев (освен на еден со тоа бројките), но друго ми е муабетот...

- Добро е секој еден да се запраша, што јас придонесов или не придонесов да состојбите се вакви какви што се??

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 8:17 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Cela natprevaruvacka so pretsedatel.site poltroni sto idea da se setaat.

transparentnist prema site.bez razlika kolku znaci vo krapskiot ribolov

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 04, 2017 9:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Cela zima e pred nas a ovie uste sega se raspukaa...

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS45»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum