www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 3:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4142434445»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 08, 2018 8:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ништо ново , едноставно некој живее за провокации . А кога не му иде бара кривица повторно кај други место да си погледне и бара грешка кај себе . Не е прв а не е ни последен пат чичко Васил . Тоа е ... за жал .
Да провоцираш некој кој поштено си испецал со вакви невкусни коментари е само реприза и ништо друго .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 08, 2018 8:47 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON47
ТафТабиТ НапишиCOLON
Ништо ново , едноставно некој живее за провокации . А кога не му иде бара кривица повторно кај други место да си погледне и бара грешка кај себе . Не е прв а не е ни последен пат чичко Васил . Тоа е ... за жал .
Да провоцираш некој кој поштено си испецал со вакви невкусни коментари е само реприза и ништо друго .
Voopsto nr bese nameneto na nieden od natprevaruvacite vo ligata. Tocno e. Imavme srekja.
Ova sto go napisav e nameneto za onie koi ne prozvaa pa duri i se kladea deka ni vo prvi 4 nema da bideme.
Si znaat tie koi se.
A od druga strana slusam muabeti od tipot:
Kako be onie vtori ispadnaa, trebase Milco da ne ja meri ribata. A i ti go znaes toa, tamu bese pred tebe se praveni tie muabeti.
Ali sto e toa e. Jebi ga.
Pak ke kazam. Tie sto pecaa vo liga sekoja cest. Ni na kraj pamet mi e nekogo da provociram od niv.
A za drugite.......


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 08, 2018 10:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
charlie НапишиCOLON
A od druga strana slusam muabeti od tipot:
Kako be onie vtori ispadnaa, trebase Milco da ne ja meri ribata. A i ti go znaes toa, tamu bese pred tebe se praveni tie muabeti.
Ако ова се однесува на мене можам да ти кажам дека тоа воопшто не е точно, НИКОЈ не го кажал ова, барем во мое присуство
А ако сакаше екипата на Преспав да манипулира можеа, Тие знаеа колку е тешка рибата уште пред да се измери и официјално, а знаеа како и останатите екипи кој колку килограма има!
Можеа воопшто да не ја мерат рибата, или едноставно избега, го скина сакот и завршена работа
Затоа ќе повторам, не започнувајте бош муабети , на никого не му се потребни
Сите три кола поминаа во одлична борба, ова е најако првенство досега и барем колку што Јас следам ЕДИНСТВЕНО досега без негативни коментари
Нека така и да остане Свето


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 1:18 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
charlie НапишиCOLON
vasil НапишиCOLON
Како нема да е тивко, ДЕКА е рибата ?
Ne za drugo imase nekoj opkladi pred ligava a sega nigde gi nema.
A od druga strana muabeti po kuloari :secret: :secret: kolku sakas.
Nego... na Milco rucek mu dolzam. Da ne bese on nisto ne pravevme. :NotWorthy: :NotWorthy:
Pozdrav do Milco.
Друже, нема потреба од вакви коментари.
Тоа што се случи со Милчо и Мартин, ни под разно не го побива тоа што го постигнавте.
Јас со Тафта за 200гр. во 2-ро коло во 2014, на завршивме први на крајот!
Слушнав се и сешто после тоа...ама не поверував!

Така да лабаво. Јас од ниту еден не сум слушнал за ова што ти зборуваш.
Поединци секогаш ќе има со глупави муабети и по ФБ се ќе прочита човек!

Тие што се кладеа, ќе изгубеа и тука завршува се!

Не прави перцепција дека некој е против тебе, а особено не од луѓе кој се заложија за оваа лига да биде успешна.

Спремај се за светско и батали муабети. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 7:55 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON47
Ако ова се однесува на мене можам да ти кажам дека тоа воопшто не е точно

Ne se odnesuva na tebe.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 8:08 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Сите три кола поминаа во беспрекорен фер-плеј натпревар од страна на сите екипи. Во ниту еден момент немаше сомнеж дека некој работи за некого туку сите си работеа онака како мислеа дека треба. Затоа неубаво е да се прозиваат некој натпреварувачи дека сработеле за друг, а иначе секогаш имало кладби и типување кој ќе биде прв или кој нема да фати рипче.
Во второ коло Свето се кладел дека ќе не стигне нели тоа нема врска со некој дека попуштал ири работел за друг, тоа е опклада во сок, руек или незнам што. Имаше и онакви коментари паднете до нас па ќе видите, така да оваа лига беше навистина една од најуспешните и како што милува да каже Дуки не ја расипувајте убавата приказна -лига 2018-та.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 10:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Koj gubi ima pravo da se luti, taka vikaat barem.

Muabeti ova, ona, vaka, naka, toa samo dodeka trae ligata. Se dodelat li nagradite i se ozvanicat pobednicite, sete prikazni se posle vetar i magla.

Dali trebalo da bide penal ili ne, bidna. Zavrsi utakmicata so registriran rezultat.

Mislam deka vo momentov ima mnogu povazni raboti koi se slucuvaat za da se fokusirame na muabeti i rekla kazala, ama vie si znaete sepak.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 11:03 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
charlie НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Ништо ново , едноставно некој живее за провокации . А кога не му иде бара кривица повторно кај други место да си погледне и бара грешка кај себе . Не е прв а не е ни последен пат чичко Васил . Тоа е ... за жал .
Да провоцираш некој кој поштено си испецал со вакви невкусни коментари е само реприза и ништо друго .
Voopsto nr bese nameneto na nieden od natprevaruvacite vo ligata. Tocno e. Imavme srekja.
Ova sto go napisav e nameneto za onie koi ne prozvaa pa duri i se kladea deka ni vo prvi 4 nema da bideme.
Si znaat tie koi se.
A od druga strana slusam muabeti od tipot:
Kako be onie vtori ispadnaa, trebase Milco da ne ja meri ribata. A i ti go znaes toa, tamu bese pred tebe se praveni tie muabeti.
Ali sto e toa e. Jebi ga.
Pak ke kazam. Tie sto pecaa vo liga sekoja cest. Ni na kraj pamet mi e nekogo da provociram od niv.
A za drugite.......

Провоцираше и лани , провоцираш и сега . Секогаш мислите дека некој работи против некого .
Муабети имало и ке има ... колку се изнаслушав муабети за овие два - три месеца :kompir:
И не ми дреме за муабети . Секој со своја глава . Твојата провокација и лани и годинава беше дирекна , не од муабети .
Тоа што сте втори си е ваша заслуга , си испецавте поготово трето коло и тоа е тоа . Како се сложија коцките е башка работа .
Хејтерите ке останат го*нојадци и секогаш ке ги има . Нека си тераат , не ми дреме ни за нив .
Тоа што сега пробуваат да не растурат ... може и ке им успее . Па нека ви Бистро на светско со Цуцул и компанија ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 2:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Epa za zal mesto da se zanimavaat so pogolemi problemi, se prepukuvaat koj so rekol na zavrsena rabota,

Epa makedonce, epa CORBA !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 2:49 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Чекај бе од кај сеа муабетиве за нас?
Има ли некој против Преспав нешто?
Од кај се сега муабетиве со не мерење риба?

Да ви кажам јас еден муабет, кога судијата ке свирне, сите ве гледам на нишан таму, па и брат да си ми ако пецаш во друг тим мене си ми противник. Нипто не ти должам ништо не ми должиш. Само биди фер и лови како што треба.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4142434445»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum