www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 10:15 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
charlie НапишиCOLON
За оние плачковците у Б сектор бев сигурен дека нема да фатат риба пошто не знаат . Нити знаат да хранат нити знаат да ловат . Да фрлаат уште помалце :lepi: така да за нив ми беше очекувано :D :D :D
Ne znam koga porasna I koga nauci da lovis. Da. ne bese Aquarium uste po bojnik ke odese. I ti najde da komentiras. Dva pati po red go izede od nas. Aj prviot pat ke kazes pozicijata ni bila dobra AMA vtoriot pat do nas bese be kurle, na ista manila lovevme. Rezultatot go znaes. Ti gi raskazavme filmot kako na malo dete. Taka da glej si patot, brkaj si rabota se e ok.
Ke ima drugi priliki, ligi, kupovi...pak istoto ke ti se sluci. Ke si gledas televizija i pak po forumov ke jades boranija.
P.S. I aj da si napravil nekoj rezultat na vakov natprevar, ke se podzamislam, vaka te razbiram samo kako edno iskompleksirano momce na koe osven jadenje boranija po forumi nisto drugo ne mu pomaga.
:thumbs_up:[/quote]

xaxaxaxaxaxxaxaxa си ме помешал со некого очигледно ... јас на Аквариум не сум пецал курле ... јас на аквариум доаѓав со еден адвокат кој те застапуваше курле ... ти си заборавил некои работи не јас .
Бојник нит сум пецал нит ке пецам :"- . Ги изеде цел на Црничани кога бегаше од стаза како попарен . А да сакав да пецам до тебе на манила толку рипче ке фатеше . Имаш среќа што пецав со Милчо па човекот некеше да лови блиску до вас . Не ме остави да ви истурам едни 10 кила храна па да видиш што ке фатевте . А колку што знам ти редовно си гледаш телевизија па дури и на Аквариум си гледал телевизија иако си бил 24/7 таму .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 10:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
filip030682 НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON

Е ок тогаш.. Не знаев јас дека за фрлање и ловење далеку треба да имаш талент.. Како бе тоа по 100 крапџии во Хрватска,Романија се родиле со талент изгледа до воздухот е.. А што ќе кажеш на тоа дека пред 4-5год. само неколку земји имаа екипи со спремни фрлачи,па со тек на време на секое наредно светско се појавуваат екипи од разни земји што ловат на 150-160м. Остај од разни земји,туку и од тие што и претходно беа фрлачки земји :) ги менуваат луѓето и пак си пецат на која и да е потребно далечина.
Dimitar sega bev vo hrvatska nekolku dena .......na vlez na Zagreb levo desno od avtopatot ima 2-3 ezera i na odenje i na vracanje na niv imase saranski natprevar.Znaci tuka za tie nekolku dena mozda pominale 100 ekipi kade se drugite ezera ........kaj nas sekoja godina 5 tima vo namestena liga koi godisno nadvor od ligata ne ni viduvaat voda a ne pa da takmicat.

Drugo ako mislis deka ne ti treba talent i trenjer da te podgotvi gadno si se zaebal......gledaj Capan sto napravi od Rusija za 3 god.....

Ako od sekoe drvo se pravi svirce togas od magareski k... kaval ke praea......
Значи можеме и ние.. Со тренер со тренинг со натпревари одење на вода итн итн ... Значи можеме. Колку што ве разбирам и тебе и Келтан испаѓа дека кај нас е крај нема шанси да излезат натпреварувачи спремни комплетно и фрлачи и се што треба...

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 10:35 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
И тоа е се што треба да знаете за крапскиот риболов во МКД. :D

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 10:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Dimitar НапишиCOLON

Значи можеме и ние.. Со тренер со тренинг со натпревари одење на вода итн итн ... Значи можеме. Колку што ве разбирам и тебе и Келтан испаѓа дека кај нас е крај нема шанси да излезат натпреварувачи спремни комплетно и фрлачи и се што треба...
Koj trener??????? pa ovdeka najgolema krapska velicina za 10 godini nema 10 dena na voda,drug trener koj treba da te nauci ima 20 god takmicarski staz a neznae boila da napravi se drugi mu pravat...

Tvojot muabet odi odprilika vaka..........koga nie bi imale uslovi za trening na kosarka kako sto ima Amerika nie bi bile vele sila...........znaes li koga toa ke se sluci.......nikogas......

Covek ovdeka se pravi liga samo so edna edinstvena cel,za da mozat da se ispumpaat nekoi 20 i kusur iljadi evra.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 11:03 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
filip030682 НапишиCOLON
Koj trener??????? pa ovdeka najgolema krapska velicina za 10 godini nema 10 dena na voda,drug trener koj treba da te nauci ima 20 god takmicarski staz a neznae boila da napravi se drugi mu pravat...
Незнам за кој зборуваш и не е ни битно зашто сите во кош ги ставаш, овој стил може во маало со другари да си го тераш, тука или научи со почит малку да пишуваш или нема воопшто да пишуваш


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 11:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Bas deka e so pocit ne spomnav iminja.......a toa e vistina koja site ja znaat.....
A ti od dva meseca pcuenje,navreduvanje,klevetenje koi glavno dojdoa od tvoja ekipa se fati za mene da mi pretis

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 11:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
filip030682 НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON

Значи можеме и ние.. Со тренер со тренинг со натпревари одење на вода итн итн ... Значи можеме. Колку што ве разбирам и тебе и Келтан испаѓа дека кај нас е крај нема шанси да излезат натпреварувачи спремни комплетно и фрлачи и се што треба...
Koj trener??????? pa ovdeka najgolema krapska velicina za 10 godini nema 10 dena na voda,drug trener koj treba da te nauci ima 20 god takmicarski staz a neznae boila da napravi se drugi mu pravat...

Tvojot muabet odi odprilika vaka..........koga nie bi imale uslovi za trening na kosarka kako sto ima Amerika nie bi bile vele sila...........znaes li koga toa ke se sluci.......nikogas......

Covek ovdeka se pravi liga samo so edna edinstvena cel,za da mozat da se ispumpaat nekoi 20 i kusur iljadi evra.
Кој вика дека имаме или немаме тренер? Ај соберете се со Келтан и прочитајте по ред и да завршиме.. Ајде треба тренер,иако освен русите не знам кој други беа дрва па тренер ги оправи ама ајде друга тема.Ни срби ни хрвати ги оправаше тренер.. Треба да се знае како,техника физика и слични науки,колку и да се расфрла Келтан со тоа дека не треба саглам трска,дека се фрла со Алвио и останато,сепак според мене треба и опрема.Таа алвио не знам колку ќе издржи ако се форсира неколку натпревари..ама ајде и тоа е друга тема...

Тренер,тренинг,натпревари (саати на вода),опрема и најважно да се има време и желба за да се искомбинира сето тоа.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Vrska nema se sto napisa !Lomotis prazni frazi be dete . Kako ne mozes da svatis edna prosta rabota ? AKO mozele ce naucele ! AKO znaele ce fatele ! AKO ...AKO ..jasno li ti e tebe sto ti kazuvam ? Ednostavno tolku im e kapacitetot kako ne kopcas ? Ubavo Filip ti kazuva ama ti izgleda ne citas . . . . Oprema treba , koj veli deka ne treba ? Poentata so Alivio e deka nekoj moze so nea a nasive puleni ne mozat so deset pati pokvalitetni trski .Razbudi se od sonot :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON
Кој вика дека имаме или немаме тренер? Ај соберете се со Келтан и прочитајте по ред и да завршиме.. Ајде треба тренер,иако освен русите не знам кој други беа дрва па тренер ги оправи ама ајде друга тема.Ни срби ни хрвати ги оправаше тренер.. Треба да се знае како,техника физика и слични науки,колку и да се расфрла Келтан со тоа дека не треба саглам трска,дека се фрла со Алвио и останато,сепак според мене треба и опрема.Таа алвио не знам колку ќе издржи ако се форсира неколку натпревари..ама ајде и тоа е друга тема...

Тренер,тренинг,натпревари (саати на вода),опрема и најважно да се има време и желба за да се искомбинира сето тоа.
Ti mislis deka Capan gi ucese rusite da frlaat ?????????????????????? Cao dete , zavrsiv so prepiskata so tebe :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:13 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
howitz НапишиCOLON
И тоа е се што треба да знаете за крапскиот риболов во МКД. :D

[ img ]
Like :thumbs_up:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 25 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum