www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 11:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Vrska nema se sto napisa !Lomotis prazni frazi be dete . Kako ne mozes da svatis edna prosta rabota ? AKO mozele ce naucele ! AKO znaele ce fatele ! AKO ...AKO ..jasno li ti e tebe sto ti kazuvam ? Ednostavno tolku im e kapacitetot kako ne kopcas ? Ubavo Filip ti kazuva ama ti izgleda ne citas . . . . Oprema treba , koj veli deka ne treba ? Poentata so Alivio e deka nekoj moze so nea a nasive puleni ne mozat so deset pati pokvalitetni trski .Razbudi se od sonot :D
Кој ви вика за сегашните такмичари бе чичо!! Викам дека може да се научи.Дали јас,ти,Филип Рајко-Петко,ако се сека може да се научи.Тоа можеш да го разбереш или нешто друго е проблемот..

Ајј страшна работа си.Ова сериозно... Кој вика дека Цапан ги научи да ФРЛААТ русите?? Абе се пишува овде со денови дека не е само да се фрли.Сто пати напишав дека треба да се биде комплет,тој пак Цапан ги учел русите да фрлат!! Кога не знаш што да напишеш се губиш реално. Според тебе ајде што треба да се направи,повели. Пошто очигледно само ти знаеш како треба,ја еве поима неам пишувам млатам слама ти како експерт еве напиши.

А кога сме кај фрлањето успат да прашам.. Ти тоа знаеш дека во МК неможе да се најдат фрлачи,затоа што си пробал Ти да бидеш добар фрлач па не ти успеало,или ако ти успеало ајде сподели овде.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Bas deka e so pocit ne spomnav iminja.......a toa e vistina koja site ja znaat.....
A ti od dva meseca pcuenje,navreduvanje,klevetenje koi glavno dojdoa od tvoja ekipa se fati za mene da mi pretis
Tie se zastitena vrsta ........retka , pred izumiranje :D Samo jas smeam da gi lovam :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 12:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Vrska nema se sto napisa !Lomotis prazni frazi be dete . Kako ne mozes da svatis edna prosta rabota ? AKO mozele ce naucele ! AKO znaele ce fatele ! AKO ...AKO ..jasno li ti e tebe sto ti kazuvam ? Ednostavno tolku im e kapacitetot kako ne kopcas ? Ubavo Filip ti kazuva ama ti izgleda ne citas . . . . Oprema treba , koj veli deka ne treba ? Poentata so Alivio e deka nekoj moze so nea a nasive puleni ne mozat so deset pati pokvalitetni trski .Razbudi se od sonot :D
Кој ви вика за сегашните такмичари бе чичо!! Викам дека може да се научи.Дали јас,ти,Филип Рајко-Петко,ако се сека може да се научи.Тоа можеш да го разбереш или нешто друго е проблемот..

Ајј страшна работа си.Ова сериозно... Кој вика дека Цапан ги научи да ФРЛААТ русите?? Абе се пишува овде со денови дека не е само да се фрли.Сто пати напишав дека треба да се биде комплет,тој пак Цапан ги учел русите да фрлат!! Кога не знаш што да напишеш се губиш реално. Според тебе ајде што треба да се направи,повели. Пошто очигледно само ти знаеш како треба,ја еве поима неам пишувам млатам слама ти како експерт еве напиши.

А кога сме кај фрлањето успат да прашам.. Ти тоа знаеш дека во МК неможе да се најдат фрлачи,затоа што си пробал Ти да бидеш добар фрлач па не ти успеало,или ако ти успеало ајде сподели овде.
Jbg ..maz rekol ...maz odrekol :lol: Posleden pat .......... da ,ne e samo da se frli .........AMA SKONTAJ vejce edns deka za da ucime drugoto treba prvo da naucime da frlime tamu ...................I sega kaj sme ? Ne velam deka nema da se rodat frlaci , tema se segasnive manekeni sto gi imame ...........capito li ?Jasno deka moze da se nauci .ama ocigledno ovie ne mozat i sega sto ? Da gi pustame sekoja godina da trosat 20000 evra nasi pari za dzabe dodeka ne se rodat frlacite ????

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Vrska nema se sto napisa !Lomotis prazni frazi be dete . Kako ne mozes da svatis edna prosta rabota ? AKO mozele ce naucele ! AKO znaele ce fatele ! AKO ...AKO ..jasno li ti e tebe sto ti kazuvam ? Ednostavno tolku im e kapacitetot kako ne kopcas ? Ubavo Filip ti kazuva ama ti izgleda ne citas . . . . Oprema treba , koj veli deka ne treba ? Poentata so Alivio e deka nekoj moze so nea a nasive puleni ne mozat so deset pati pokvalitetni trski .Razbudi se od sonot :D
Кој ви вика за сегашните такмичари бе чичо!! Викам дека може да се научи.Дали јас,ти,Филип Рајко-Петко,ако се сека може да се научи.Тоа можеш да го разбереш или нешто друго е проблемот..

Ајј страшна работа си.Ова сериозно... Кој вика дека Цапан ги научи да ФРЛААТ русите?? Абе се пишува овде со денови дека не е само да се фрли.Сто пати напишав дека треба да се биде комплет,тој пак Цапан ги учел русите да фрлат!! Кога не знаш што да напишеш се губиш реално. Според тебе ајде што треба да се направи,повели. Пошто очигледно само ти знаеш како треба,ја еве поима неам пишувам млатам слама ти како експерт еве напиши.

А кога сме кај фрлањето успат да прашам.. Ти тоа знаеш дека во МК неможе да се најдат фрлачи,затоа што си пробал Ти да бидеш добар фрлач па не ти успеало,или ако ти успеало ајде сподели овде.
Jbg ..maz rekol ...maz odrekol :lol: Posleden pat .......... da ,ne e samo da se frli .........AMA SKONTAJ vejce edns deka za da ucime drugoto treba prvo da naucime da frlime tamu ...................I sega kaj sme ? Ne velam deka nema da se rodat frlaci , tema se segasnive manekeni sto gi imame ...........capito li ?Jasno deka moze da se nauci .ama ocigledno ovie ne mozat i sega sto ? Da gi pustame sekoja godina da trosat 20000 evra nasi pari za dzabe dodeka ne se rodat frlacite ????
Алелуја :) Треба да научиме да фрлиме.Ок се слагам. Ама кај нас еве се става критериум да се фрли. Фрлија сите и опа браво еве фрливме и ок.. И што излезе на крај. Дека за џабе фрлавме и за џабе беше тој кастинг. Јас сум за критериум,да се фрли со свој сет на трски и со тие што ќе се пеца,а не да се позајми трска да се фрли 10 пати на кастинг и да се оди на светско. После фрлање само мамец,да се бодува и прихранување,фрлање со спомб-ракета,па фрлање на маркер 30м подалеку од критериумот за далечина само со олово и мамец,да се фрли исто со пва плус,со 18ка со 10ка. Значи де се ипослни се што ќе се бара и на светско. Селектор/тренер да оди со таа екипа,еве не мора на натпревар нека оди на слободен риболов па на лице место да се виде натпреварувачите дали се спремни или не. Еве оваа година езерот е блиску,според мене треба да се иде 2-3 пати и на лице место да се види кој до каде е.. А ако се нема финансии да се иде до Белград,подобро да не се оди на светско и да се лискаат пари на празно.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 1:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
А Келтан, што викаш на следново...

- фер лига со 3 судии
- Дежурен судија 24/7 на патека со двогледот во раце
- Делегат кој ќе е независен и ќе ја држи под надзор судиската комисија
- Почитување на ажуриран правилник за натпревари прилагоден врз основа на лошите дејствија и пракси во последниве 5 год.
- Забрана за натпревари на лица кој се во органите на МРФ
- Забрана за натпревари на лица кој се откажале од лига натпревари после 1 одржано коло
- Договор за сите натпреварувачи во лига врз основа на издржани факти со кои е заштитен и не е оштетен од секакви промени и секакви неправилности
- Договор каде натпреварувачот се обврзува дека ќе го почитува правилникот и дека ќе ги сноси последиците за своите постапки

Па после јас да научам да фрлам, да исполнам норма, да инвестирам, да се посветам и трпам критики итн....

Може ли вака, а?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 1:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
LIKE !!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 10:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
I sega!!!!!


Kakov zaklucok donesovme??
Znaeme da pecamekrap ili ne??
Imame luge sto znaat dapecaat krap ili ne?
Imame luge sto znaat da napravat bojla ili ne??
Mozeme li da napravime od onie (dokolku gi ima) krapdjii i kasting majstori??
I sto fali za naredno svetsko da se bide barem vo prvata polovina???

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 11, 2017 9:33 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
daniel_veles НапишиCOLON
I sega!!!!!


Kakov zaklucok donesovme??
Znaeme da pecamekrap ili ne??
Imame luge sto znaat dapecaat krap ili ne?
Imame luge sto znaat da napravat bojla ili ne??
Mozeme li da napravime od onie (dokolku gi ima) krapdjii i kasting majstori??
I sto fali za naredno svetsko da se bide barem vo prvata polovina???
Spaiva НапишиCOLON
- фер лига со 3 судии
- Дежурен судија 24/7 на патека со двогледот во раце
- Делегат кој ќе е независен и ќе ја држи под надзор судиската комисија
- Почитување на ажуриран правилник за натпревари прилагоден врз основа на лошите дејствија и пракси во последниве 5 год.
- Забрана за натпревари на лица кој се во органите на МРФ
- Забрана за натпревари на лица кој се откажале од лига натпревари после 1 одржано коло
- Договор за сите натпреварувачи во лига врз основа на издржани факти со кои е заштитен и не е оштетен од секакви промени и секакви неправилности
- Договор каде натпреварувачот се обврзува дека ќе го почитува правилникот и дека ќе ги сноси последиците за своите постапки


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 11, 2017 10:11 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
daniel_veles НапишиCOLON
I sega!!!!!


Kakov zaklucok donesovme??
Znaeme da pecamekrap ili ne??
Imame luge sto znaat dapecaat krap ili ne?
Imame luge sto znaat da napravat bojla ili ne??
Mozeme li da napravime od onie (dokolku gi ima) krapdjii i kasting majstori??
I sto fali za naredno svetsko da se bide barem vo prvata polovina???
Kakov zaklucok donesovme ??
E pa vakov e mojot zaklucok ..................
Znaeme da SI PECKAME krap na krusevsko , velesko ,crnicani bara i po blgarski jazovircina ama na Ungarsko , Francusko , Spansko ,Italijansko ezero TELINA sme !
Imame lujge sto znaat da peckaat krap ama isto kako pogore ....
Ne znam za ostanatite prasanja , ne sum 100% siguren :D
Nisto ne fali i da si posleden :thumbs_up:
Moje licno mislenje od sevo ova pogore e deka ne znaete da se snajdete na nepoznata voda .....izgleda ne e samo frlanjeto daleku pricina za neuspesite :D
Imam edna tema otvoreno bas okolu ova prasanje ..............mislam deka bese naslovot nesto kako .................Kako dedo rekol .......taka nesto , ne mozam da ja najdam ovdeka , forumov ne mi dava opcija da vidam sto temi sum otvoril dosega .............

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 11, 2017 7:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
howitz НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
I sega!!!!!


Kakov zaklucok donesovme??
Znaeme da pecamekrap ili ne??
Imame luge sto znaat dapecaat krap ili ne?
Imame luge sto znaat da napravat bojla ili ne??
Mozeme li da napravime od onie (dokolku gi ima) krapdjii i kasting majstori??
I sto fali za naredno svetsko da se bide barem vo prvata polovina???
Spaiva НапишиCOLON
- фер лига со 3 судии
- Дежурен судија 24/7 на патека со двогледот во раце
- Делегат кој ќе е независен и ќе ја држи под надзор судиската комисија
- Почитување на ажуриран правилник за натпревари прилагоден врз основа на лошите дејствија и пракси во последниве 5 год.
- Забрана за натпревари на лица кој се во органите на МРФ
- Забрана за натпревари на лица кој се откажале од лига натпревари после 1 одржано коло
- Договор за сите натпреварувачи во лига врз основа на издржани факти со кои е заштитен и не е оштетен од секакви промени и секакви неправилности
- Договор каде натпреварувачот се обврзува дека ќе го почитува правилникот и дека ќе ги сноси последиците за своите постапки
13... mestenki eliminacii na pojaki natprevaruvacu....:)
14..zadolzitelen alhotest na sudii na sekoj 12 casa :)
15..predrag I dule dekan da ja okolcuvaat stazata :)
16..jane petelot za ,,, selektor :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum