www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Aвг 12, 2020 2:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 43 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 25, 2016 11:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Добро е да се истакнат новите планови, да се дава предлози, да се дикустира, да се прибираат идеи и мислења.

Дали...

- ќе зборуваме за води
- судии, котизација и правилник
- дали ќе се зборува колку кола по колку часа
- дали ќе се оди 2 кола на Зиг-Риг
- кастинг пред лига (поени за сите кој ја префрлат границата 140)
- кастинг после лига (елиминаторен систем)

Добро е капитенот или член од натпреварувачка на МРФ со нивни планови и мислења да учествуваат во оваа дискусија се со цел да почнеме позитивна атмосфера.

Малку порано, но во старт им посакувам бистро на сите учесници во КРАПСКА ЛИГА 2017.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 10:57 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Мислам дека треба да престанеме да зборуваме ...
МРФ да излезе навремено со план и програма за Лига 2017 , убаво објаснета и образложена .
На кој му се допаѓа нека повели , на кој не ...тоа е тоа .
Нека ја осмислат убаво натпреварувачка комисија + сега имаат помош од Сергеј како селектор .
Нека ја осмислат и нека ја презентираат за да можат сите заинтересирани да се преиспитаат и направат план дали ке учествуваат . Време е и лигата да се свати серизно .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 11:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Види вака...

Обично пред нова година комисијата за натпревари во МРФ има состаноци на оваа тема и се испраќаат до сите здруженија барања за измена и дополна на правилниците.
Исто така се праќа известување до сите здруженија каде од истите треба да се добијат мислења за нивните предлози за секоја дисциплина.

За крап во случајов секогаш се праќале предлози за води во сите 3 кола како и датуми за истите за да риболовните здруженија пратат забелешки и дополнителни предлози.
Како за предлогот, така и за правилниците во секоја дисциплина.

Лигата не е приватен куп!

Мотото - Ако ти одговара ок, ако не пак ок....никаде нема да не однесе!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 12:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Spaiva НапишиCOLON
Лигата не е приватен куп!

Мотото - Ако ти одговара ок, ако не пак ок....никаде нема да не однесе!
:ok_ok: :NotWorthy:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 1:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Spaiva НапишиCOLON
Види вака...

Обично пред нова година комисијата за натпревари во МРФ има состаноци на оваа тема и се испраќаат до сите здруженија барања за измена и дополна на правилниците.
Исто така се праќа известување до сите здруженија каде од истите треба да се добијат мислења за нивните предлози за секоја дисциплина.

За крап во случајов секогаш се праќале предлози за води во сите 3 кола како и датуми за истите за да риболовните здруженија пратат забелешки и дополнителни предлози.
Како за предлогот, така и за правилниците во секоја дисциплина.

Лигата не е приватен куп!

Мотото - Ако ти одговара ок, ако не пак ок....никаде нема да не однесе!

Зиги , желби и честитки , знаеш и сам како проаѓаше ... 300 људи 300 чуди .
Секој има нешто што не му одговара , па зашто ова , па зашто вака ... никогаш неможеш на сите да им погодиш .
Едно е официјални досписи , кои не функционираат за жал , бидејки лани само Рибар 2011 испрати предлози и никој друг .
Види ја објавата за Лига 2017 кај србите ... имаш план и програма , имаш датуми и езера и фала пријатно ...
Мислам дека е време и кај нас тоа да профункционира . Не треба натпреварувачите да се оптеретени со правилници и судии . Има кој за тоа да се грижи и крајно време е и тоа да профункционира како што треба .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 1:36 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас само би додал, да наверемено се каже на кои води и што и како ќе биде.. не 5 за 12 да се прави математика од типот: ако има повеќе од 10 дуа тогаш оваа вода.. ако има повеќе од 15 дуа ондак онаа.. итн итн.. па не се знае кој каде шо како..

Тафта го поддржувам 100% за неговиот пост.. треба на време да се смисли се.. а не во зависност од колку „играчи“ има..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 2:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Добро, ајде ќе чекаме МРФ да смисли се и навремено да не извести. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 2:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Инересна и едноставна работа на натпреварувчка комисија и на УО на МРФ. Да најдат и организираат езеро-а каде ќе има место за 15-20 екипи да бидат сите во подеднакви услови, длабочини, води каде ќе има доволно крап без да се порибува, води каде ќе нема пречки од туристи, минувачи и останати рибари, води каде што концесионерот ќе не дочека со раирени раце, календар на кој сите ќе им одговара без разлика на (матурски, крштевки, свадби, рано или доцна на одмор сум,...)......

Без разлика на СЕ натпреварувачка комисија (дел од неа за крапскиот риболов) заедно со Сергеј разгледува повеќе води и опции и навремено ќе ве извест сите. :secret:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 3:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Уште не е отворена темава како што треба се зајадовте :D

Добро е да се дискутира ако ништо друго, да се прати и да бидеме во тек.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 28, 2016 3:27 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Предраг НапишиCOLON
Инересна и едноставна работа на натпреварувчка комисија и на УО на МРФ. Да најдат и организираат езеро-а каде ќе има место за 15-20 екипи да бидат сите во подеднакви услови, длабочини, води каде ќе има доволно крап без да се порибува, води каде ќе нема пречки од туристи, минувачи и останати рибари, води каде што концесионерот ќе не дочека со раирени раце, календар на кој сите ќе им одговара без разлика на (матурски, крштевки, свадби, рано или доцна на одмор сум,...)......

Без разлика на СЕ натпреварувачка комисија (дел од неа за крапскиот риболов) заедно со Сергеј разгледува повеќе води и опции и навремено ќе ве извест сите. :secret:
Па ако сакаме се да биде како што треба и како доликува на една лига натпревар.. барем дел од ова би требало да се ултра приоритети.. нели туристи нема потреба да има.. лигата е за лов на крап а не да факаме зјала тук тек некој крап и тотал 200кг да се улови..

за календарот.. кој неможе да се најде во календарот.. тоа е негов проблем.. не на МРФ.. но овие погоре споменатите болести.. треба да се разрешат..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 43 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum