www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 05, 2024 1:09 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS222223224225226ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 9:38 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
:lol: :lol: a be ke se vrati,ama koga ke se smirit i ke nema nikoj i togas ke dojdat na singl mamec da fakaat.Toa e spremanje za svetsko????
nekoj nema ni da prestane da hrani.a be na crnicani mavaa po 100 spomba dnevno a ne pa tamu :lol: :lol:

sinka osnovni raboti ne se znaat tuka e problemot,OSNOVNI RABOTI.frlanjeto na posledna a ne prva rabota

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 9:42 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
prvo treba da znaat koja prihrana i koj mamec koga i vo kakvi dimenzii i kade,Mestoto da go izberat a ne da saraat po cela pozicija(ova go praat 90 % od denesnive takmicari).Osnovite za mamcite ne gi znaat a posle sve ostanato.Osnovite za markiranjeto ne se znaat ako nemaat savarce ili trevice do niv.trpelivosta im e mana.i mnoogu drugi raboti,ama ne sega ke naucime na 150 da frlame i sme go resile problemot :head_bang: :head_bang: :head_bang: :head_bang:

Nikad nema nie da naucime jas da vi kazam,so vakov stav nikogas nema :head_bang: :head_bang:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 9:48 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sergej treba prvo da otvori skolo da naucat KAKo se lovi i KADE se lovi pa posle dve godini KAKO se frla 150m
Toa e moe mislenje za site ovde sto sme vo nasava drzavicka

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:05 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aвг 21, 2012 4:44 pm
МислењаCOLON91
:thumbs_up:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:05 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Последна или прва работа фрлање не е битно..
Те сфаќам што сакаш да кажеш, но тоа го немаме кај нас затоа треба да се прилагодиме на тоа што го имаме да го извадиме максимумот..

Е сеа сите останати околу нас си имаат води кој се за таков вид на тренинзи и натпревари.. а ние немаме.. и затоа ќе си тупкаме.. но не е лошо и да се обидеме да се тргнеме од тупкалово.. сепак треба да има лига каде ќе се работи на дистанца.. а каде ќе е тоа, незнам..

И предходниве „глупости“ не беа нешто подобри за спремање за на светско..
Иако си пишувал дека лига не е спремање за светско сега се побиваш сам себе со некој реченици.. ама не е тоа сеа за дискусија..

Каде ти би одбрал да се прави лига? само немој да ми кажеш нема каде.. затоа што со малце работа има знам дека има..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:12 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
od sekogas sum pisuval i pak ke pisam,MAvrovica e broj eden staza kaj nas,ama ima godini rabota za da bide kako sto treba.Sekoja godina se lovi poriben krap koj nema ama bas nikakva uloga so znaenjeto ili ima ama samo 30%.Se dodeka fakame so taze poriben krap nema asalna reprezentacija.
i pak ke kazam i kako porano ako se nema trenirano na kupovi nadvor dzabe e se.so rakiice cela godina ili so dve na pva ne se sprema za na svetsko pa frlaj bate ako sakas i 200m

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sakas da kazes ako nemas u taa suplivata so ja nosis na ramenja, dzbe e frlanje 200 m :lol: :lol:
ami so pravime so 97% so ne ja koristat :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:18 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
a mi turisticki ke si ojme,ama neka si priznaat na vrakanje deka bile da ja posetata taa i taa drzava a ne da ni pisuvaat kako se ubiel od rabota ama nemalo ribi :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:20 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
sakas da kazes ako nemas u taa suplivata so ja nosis na ramenja, dzbe e frlanje 200 m :lol: :lol:
ami so pravime so 97% so ne ja koristat :lol:

nikoj ne se rodil so polna glava,ama glavata ne se polni preku nok ili za godina dve,koga toa ke se svati e togas ke se odi samo napred
doduse nekoj i posle 10 godini nesvaka :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 08, 2015 10:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Нема убава натпреварувачка вода и тоа е, а за да се направи таква треба добар концесионер и добри такси за риболов на тоа езеро.
Едвам
ПС. а тоа Охрид, Преспа, далеку се од натпреварувачки води на кои може да се пропагира овој спорт.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS222223224225226ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum