www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 12, 2024 5:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS338339340341342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 8:11 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Primer. Liga 2005 prvo kolo joco kombi bese na krusevo prv ili vtor.vtoro I treto kolo na akvarium mu se paga crna 12 koja site ja znaat I e curuk pozicija.izgubi voopsto plasman.znaci I na naseto najdobro svoevremeno ezro imase pol pozicii I losi pozicii.vo istorijata osven treska nemalo sektori ama imase saglam ucesnici I nemase negoduvanja.

mladi I amateri.pa zajko nas na prvoto svetsko neznaese ni vrvcite da si vrze od sto bese mlad.rezulata treti poedinacno makedonija napravi so 4 god krapdzii.ama se sobiravme na ezero I se druzevme.nemqse vakvi raboti...

I akavrium kako sega kozjak bese izvor za krapdzii.ama ja imavme mavrovica, mantovo, velesko, vardar, vratnica, zelezarsko, globocica, debarsko, paljurci kade bese polno so riba I se ucese mnoogu poveke.imavme 6,7 kupovi megunarodni I domasni.tuka se celicea.
sega nemet nisto

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 8:27 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Uste edno ke potenciram sto milion pati sum go kazal.
nasite elitni krapdzii ne zalea ni vreme ni pari I idea segde na takmicenja.srbija hrvatska, surulesti, madjarska, bosna
vpivaa I iskustvo I znaenje zatoa I imaa rezultati.
toa dali mozeme da se nosime so niv.mozevme zosto se idese I site imame eden kup pehari doma na megunarodni natprevari nadvor.sega samo kozjak e vo pametot I kolku ke mu dae drustvoto za takmicenje...
zatoa nema rezultati.ako sakame rezultati nadvor od drzava ama ne na sloboden ribolov nego na takmicenja da se celicat I pak ke im bideme ramni na niv

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 8:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
konecno nesto procitam salam...

bravo petel..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:03 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
koga ke procitam nekoi kolegi so stav,, 2013 2014 god najdobro orginazirani ligi :D stvarno edno ne mozam da svatam,, dali nie sme zastanale so vremeto ili da veruvame na jludge sto ne bile u izminatite ligi :D minatoto ne treba da se sporeduva i da se meri so segasnata liga,, sekogas promblemot bil u finaasii na krajniot del koga trebase da se odi na samiponati,, ligite bea dobri samo imase kako i deneska koi za niv ne bea,,
eve ajde eden primer,, edna ekipa im davase ribi na druga ekipa od ribar za mene da me pominat :D :D taka bese i vo minatoto nisto poveke,,
sto se odnesuva za kvalitetna voda u momentov ja nemame,, eve zajkot sto podrazbira za kvalitetna voda i zosto sekogas e za diva golema cvoda koja treba da i se dade prednost , ne samo za takmicenje nego i da se zbogati so riben fond,, mora sekoj da peca podlekju od 80m da markira ,da hrani, da sondira , i da zdobie iskustvo i da bide poisamouveren za bilo kakov natprevar, eden marker da postavis na 90 m jas garantiram deka pola od kaj nas nema da dofrlat do tamu so pva, 90% na veter nema da prihranat, a 95% noke nema da pogodat u samoto hraniliste , pa nedaj boze na poloso vreme.. e ova ni treba nas za da mozeme da gi poriblizizime site natprevaruvaci da nema razlika golema eden do drug u spremnodta oklolu tehnikata za da moze da bidat posamouvereni za dogi stazi,, e ovakva voda gi resava pogolemite probelemi ako sakame da gledame napred,, e sega , nemoj nekoj da svati licno ova sto go pisuvam ,zboruvam za site i ne dvojam nikoj,,
mnogu raboti cuv poslednive 20 dena sto se odnesuva do italija, de voj ne odel, voj ne mozel, drugiot razmisluval dali ke odi itn,, ova e totalno neseriozno bar zamene sto se odnesuva do sampionatot, mora sekoj da svati deka svetskoto e seriozna rabota i obvrska i reprezentacijata mora mnogu ponapred da bide spremana, i da se misli za ponataka,,
mesanje timovi, ovoj ne mozel, pa voj ne smeel, ovoj ke fakal so ovoj, golem pogresen cekor,, mora da se znae koj i nakko ke faka za ekipite da se sostavat i da se spremaat kako eden.
e sega za karaj da spomnam uste nesto za u idnina da nema dilemi,, pred nekolku denovi nekoj me stavil u muabet za svetskiot kako jas da sum saakal da odam,, znaci eve ovde site da gi obavestam :D ni sakam da odam , pa ni mozam da odam, a i ne treba da odam oti ne se plasirav, a di da moram da odam pa nema da odam, iako plasiran vo liga ne sum bil na sapoionat od finaski pricini........i toa mi se slucilo :D zatoa kolegi ne go mesajte moeto ime vo idnina ponataka bez potreba...samo bistro pozeluvam na site i iskreno cestitav, iakome ne stavaat u kos starive krapdgiii u sekoj post i sekako navredeni sme mnogu koi sme vlozile premnogu za ovoj sport,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:32 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
A be se ubi na velesko sedejki i pak slusas muabeti :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Toa telefonot ke ti zarasne za uvo :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:38 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Zajko veleski ,ima li golemi oscilacii na vodata Velesko vo tekot na godinata ?? lektor ni treba za tvoive postovi :howitz:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
si bev 3 dena na kozjak ubajni vie samo raspravajte se.imam eden predlog utre sabajle site pred mrf dobar den dobar den nie krapciite profesionalci majstori amateri pocetnici se sobravme da ni napravite edno ezero so site nisani kako onie od EU.vaka samo se raspravame na forum i nisto ne postignuvame samo kavga.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:49 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
JaneMK НапишиCOLON
A be se ubi na velesko sedejki i pak slusas muabeti :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
Toa telefonot ke ti zarasne za uvo :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
doma sme

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 07, 2014 3:15 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
spiro_jas НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Нешто грешка си Спиро, јас никому не суфлирам нити бранам нити напаѓам, тоа е и повеќе од очигледно, најди еден пост во оваа тема каде некого бранам или напаѓам... Едноставно прашањето за твоите заклучоци кои сам си ги донесуваш и на кои сите очекуваш да се покориме висеше во воздух, па ете и Оливер ти го поставил веднаш после мене...
комшија, јас ти кажувам од крај на лига 2012та, ако памтиш колку тимови беа тогаш, што после 2012та до сега- во кој сегмент ти си бил помагател ?? ете јас сум бил и директно и индиректно и затоа имам право да мрчам . Оливер шо го спомнуваш :?: , оливер е учесник од 2013та во лига и тоа еден од поспешните не за џабе е со јане во екипа а како гледам и оваа год легално СИ ГО ПОВТОРИЈА ЛАНСКИОТ ,,СРЕКЕН,, успех и ако него го нешто интересира него ке м одговорам - пак ти тука се плеткаш
Спиро ова најсериозно:
Ме зафркаваш или не ме разбираш или што е проблемот?!?!
Абре човек, колку јас што сум учествувал, толку и ти си учествувал (ако си учествувал во било која крапска лига - корегирајме...), абе ептен ме нервира што постојано се ставаш во некаква надредена позиција, ако нешто во животов мразам и ме нервира тоа е кога некој се прави дека знае се и никако некој друг не може да биде во право. Нити за дечките од Рибар кажав лошо, ни за Јане и Оливер, најди еден пост таков и сам ќе се банирам за век и веков, напротив, и со Диме и со Тафта, посебно со Јане сум во одлична комуникација... И аман веќе со тоа твое помагање, што јас би можел на репрезентација во крапски риболов да помогнам, лебати? Со опрема подобра од нивната, со знаење поголемо од нивното или со што?
Уживај и кулирај, и тркни до Прилеп со Келтан да ве честам кафе после Вторник :lepi:

П.С.
Ицо, пак :NotWorthy: за постот!

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 07, 2014 12:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
SantaFe НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Нешто грешка си Спиро, јас никому не суфлирам нити бранам нити напаѓам, тоа е и повеќе од очигледно, најди еден пост во оваа тема каде некого бранам или напаѓам... Едноставно прашањето за твоите заклучоци кои сам си ги донесуваш и на кои сите очекуваш да се покориме висеше во воздух, па ете и Оливер ти го поставил веднаш после мене...
комшија, јас ти кажувам од крај на лига 2012та, ако памтиш колку тимови беа тогаш, што после 2012та до сега- во кој сегмент ти си бил помагател ?? ете јас сум бил и директно и индиректно и затоа имам право да мрчам . Оливер шо го спомнуваш :?: , оливер е учесник од 2013та во лига и тоа еден од поспешните не за џабе е со јане во екипа а како гледам и оваа год легално СИ ГО ПОВТОРИЈА ЛАНСКИОТ ,,СРЕКЕН,, успех и ако него го нешто интересира него ке м одговорам - пак ти тука се плеткаш
Спиро ова најсериозно:
Ме зафркаваш или не ме разбираш или што е проблемот?!?!
Абре човек, колку јас што сум учествувал, толку и ти си учествувал (ако си учествувал во било која крапска лига - корегирајме...), абе ептен ме нервира што постојано се ставаш во некаква надредена позиција, ако нешто во животов мразам и ме нервира тоа е кога некој се прави дека знае се и никако некој друг не може да биде во право. Нити за дечките од Рибар кажав лошо, ни за Јане и Оливер, најди еден пост таков и сам ќе се банирам за век и веков, напротив, и со Диме и со Тафта, посебно со Јане сум во одлична комуникација... И аман веќе со тоа твое помагање, што јас би можел на репрезентација во крапски риболов да помогнам, лебати? Со опрема подобра од нивната, со знаење поголемо од нивното или со што?
Уживај и кулирај, и тркни до Прилеп со Келтан да ве честам кафе после Вторник :lepi:

П.С.
Ицо, пак :NotWorthy: за постот!


abe kakvo kafe castenje , dvajcata glavata ke ti ja puknat :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS338339340341342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum