www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 12, 2024 10:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 10:57 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ivanov НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
I ajde pak da se navratime na sustinata na muabetot,da gi ostavime hrvatite nastrana.I drugive li od videoto frlaat po 150m?
Ubavo gledaj i presudi...ima ekipi so ulov koi si ranat i zafrlaat od 20 do 100m.Pa site nasi takmicari mozea da ja dofrlat taa dalecina.Jasno li ti e sega za sto Daniel pisuva???
Drugo e problemot kaj nas...ne e kastingot
auuu,portugal,66ti,znaenje,bre,bre,fakanje riba,znaenje,bre,bre. :hit_head: :hit_head: :hit_head: :jane: :jane: :papa: :papa:

:lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 11:04 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
marks НапишиCOLON
а за другото излишно е човек што и да напише. Не вреди. Затоа, секој со своето. Толку беше.
вреди вреди.. и премногу вреди, на грешки се учи.. :) послатко на туѓи одколку свои горки ама и на свои е ок.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 11:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 НапишиCOLON
Na videoto se gleda kako ekipi pomedju dva kolca merat dolzina za zaklipuvanje nekoj da gledal tamu ke znael do metar kade se.
:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :D :D

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 20, 2015 11:45 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
filip030682 НапишиCOLON
Daniel pa isti tie hrvati na kasting natprevar so isto takvo zafrlanje od mesto frlaa po 150 + metri,i jas sum gledal eden kup vide od kasting kade pri zafrlanje ti se cini deka i ne e nekoj zamav a koga ke poglednes rezultat ono olovoto letalo u PM.
Na videoto se gleda kako ekipi pomedju dva kolca merat dolzina za zaklipuvanje nekoj da gledal tamu ke znael do metar kade se.
33 Х 4 м. = 132 м. Второ (поблиско) хранилиште. Малиот таму пецаше. :D
Со ласер снимено 130 м. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 11, 2015 1:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
дечки, имате поздрав од Банај...рече дека на Ебро имаме шанси за меѓу први 3...дива вода било наша специјалност. :D


_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 3:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
------pa ajde da odgovoram na takmicari i netakmicari i na site koi itekako cekaat da e vidi sto bea rabotite.

Bevme odlicno spremeni so prihrana za zig kako i so site dodatoci i nedodatoci i za a dno i za zig.
Prv problem informaciite koi gi dobivme za toa ezero bea skroz pogresni.Del od ekipite koi lovea tamu na traning sega bea megu poslednite kako i JAr.Hrvatite vesto si go skrija adutot.Hranata za zig bese prisposobena za voda kade ribata nebga na 400 metri od obala koga ke pocnat site da lupaat.
Znaci taktitkata od Skopje koja ja razrabotivme bese skroz pogresna za taa voda( zatoa se ide na trenig na taa voda poradi sobiranje informacii-hendikep)
Taa taktitka za drzevme barem nie celi 50 saati.KOga vidov bojanic koj bese preku eden boks deka ja menuva taktikata znev deka nesto smrdi.Inaku i on ja imase slicna prihranata (dve vrsti na corbi so plus sitni elementi) kako sto pecaa vo ligata nivna i on nemase ucinok kako sto treba.
Informacii od pozadina frcea na site strani sekoi 5 min i site bea razlicni.znaci nemase edna asalna informacija koja bi mozel da ja iskoristis.Ustvari sekoj si fakase na nekoj negov nacin koj mu daval rezultati na trening a nie lutavme.
Korordinacija vo pozadina nikakva za razlika od lani(sekoja cest na Vasil).Mene nemitreba nekoj da me uci vo boks ama mi treba informacija prava na vreme.
Pocnavme na 95 m na sprud od 6 m i poleka zgolemuvavme.112 pa 120 do max 125 kade mozevme da ranime.(nebese problemot i ponataka da plasirame ama dzabe koga nemas hrana tamu)
Frustriracki e da gledas kako frlaat na 150-160-170m i uste ze zafrkavaat pri zafrlanjeto kako da fakaat na 80m.Hrvatite za ova bea masini.izvezbani zosto na kupovi kako i na liga se lovi na zig i ne e zabranet zigot kaj niv Filip.
90% od ekipite imaa suva hrana i odlicni rezultati.corbata nerabotese na ova ezero.Znaci nebese problem goleminata na zigot niti bojata a najmalku konecot.Isfrlavme 6 i 5 m na 125 m isto kako i so boila za dno.Bese problem taktitkata i prihranata.
Od koga Vasil dojde i ni kaza so sto ranat hrvatite i so odeneje vo toalet vidov na sto lovi bojanic(sistem prezentacija na dno ) kompletno ja smeniv taktikata i mamecot.Komsiite nemozea da dofrlat do 125 m taka da bevme pred niv.megutoa seto toa bese veke kasno
Inaku bojanic 80% od ribite odkoga smeni taktika gi dobi na dno so singl mamec boila 14mm a ne na zig.
Promenata odma dade rezultati ama kasno.mestoto so taa corba bese unisteno i dokolku nemozes da izlezes barem 20m napred dzabe e seto.

Suma sumarum
Ne samo nie mnoogu reprezentacii nemozea ni da im se priblizat vo dalecina na hrvatite(znaci ne sme tolkavi golemi kasteri)
Toa sto nekoj ovde pisuva info od hrvati jas i Predrag sme gi fakale tie vodi i tamu dodeka neisfrlis 20 kg spod na 110m plus nemas riba.Itekako imaat ezera specijalizirani za toj nacin na ribolov.
Nemanje komunikacija so sektorite-3 dena motorolata mi stoi prazna vo box
Pozadina rastrkana i osven Vasil Kostov sve tamba lamba muabeti a ne prava informacija
Pogresna prihrana za taa voda.. znaci i pogresna taktitka(lazni informacii)
Site ovie raboti kako sitnici doveduvaat do slab plasman.Poziciite nebea koj znae sto ama ke bevme sigurno pogore ako ovie raboti bea napraveni kako treba..

Dali sme dale max sekoj si znae za sebe.Nie so Oliver sigurno ne spievme vo box.A kako e da isfrlis tolku prihrana na taa dalecina zemete pa ke vidite..
Lele ova koga ke go procitam 125 + ili kofa ke vidat na kolku mu bese klipana masinkata a ja donese na ezero treska ima da recat ne 125+ nego 200+.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 3:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ovde barem ne kopiraj.pozajmena oprema sto neznaese ni da ja sklopis I bez tit 4 dena.
so svadba u box so rebarca.i licen trener kapitenot na reprezentacija

jas bi se skril a ne uste da komentiram

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Decki ,daj ne lupetajte vise so bilo ,isti ku...c sme site I isti problem e za sekogo..
Zatoa vakvi ligi ke.imate..
Ja ne.pecam sekako

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jane jane kameleonce site te znaat sto covek...
Kako sum ja sklopil moj problem. Ali za tebe nazaedcki mozam da frlam podaleku.
Sega ke te vikam Janko Trcilazi.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:09 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Jas uste pomalku.ama toa neznaci deka nesmeeme da komentirame...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS106107108109110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum