www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 10:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Meleg Bait Boilie Base Mix
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 22, 2015 1:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Listajki po internet naidov na ovoj kupoven mix proizvodstvo na Meleg baits,go ima vo dve varijanti Fish i Sweat.Licno mene vnimanieto mi go svrte cenata na ovoj proizvod,mislam deka 380 dinara e povece od prikladno.

Pa me interesira dali nekoj se sretnal so ovie mixovi vo zivo i dali lovel na niv i normalno ako saka da spodeli iskustvo.

Eve i nekolku karakteristiki na mixot ke kopiram tekst od nivnata strana

[ img ]

Meleg Bait Boilie Base Mix Fish je zasnovan na istim komponentama kao i naše Fast Hybrid boile. To znači da ovaj miks ne sadrži ništa što je veštačke prirode.

Pored toga, Meleg Bait Boilie Base Mix-ovi u sebi nemaju klasičnu soju i ne sadrže griz - dve stvari koje nažalost sačinjavaju veliku većinu boila na tržištu. Ne morate eksperimentisati sa raznim komponentama radi dobrobiti ribe i vašeg džepa, istraživanje prepustite timu ljudi našeg istraživačkog centra. Briversi su posebno odabrani uz dodatak enzima, dobili smo ekstra izbalansirane osnove za boili miks koji mogu da love ribu u svim godisnjim dobima. Boilie Mix Base Fish se zasniva na ribljim brašnima, gde šaran prepoznaje određene riblje proteine i enzime.

[ img ]

Meleg Bait Boilie Base Mix Sweet je zasnovan na istim komponentama kao i naše Fast Hybrid boile. To znači da ovi miksovi ne sadrže ništa što je veštačke prirode.

Pored toga, Meleg Bait Boilie Base Mix-ovi u sebi nemaju klasičnu soju i ne sadrže griz - dve stvari koje nažalost sačinjavaju veliku većinu boila na tržištu. Ne morate eksperimentisati sa raznim komponentama radi dobrobiti ribe i vašeg džepa, istraživanje prepustite timu ljudi našeg istraživačkog centra. Briversi su posebno odabrani uz dodatak enzima, dobili smo ekstra izbalansirane osnove za boili miks koji mogu da love ribu u svim godisnjim dobima. Kod Boilie Base Mix Sweet-a je akcenat na sojinom proteinu. Taj protein koji se u klasičnom sojinom brašnu može naći u maloj meri je zapravo jedini interes šarana. Naspram sojinog brašna, Boilie Base Mix Sweet je lako svarljiv za ribu i veoma je dobra zamena za mlečne proteine. Veštački mlečni proteini su česti uzroci oksidacije i plesni koja se teško primećuje u miksu, a šaran ih lako prepoznaje.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Meleg Bait Boilie Base Mix
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 22, 2015 9:28 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Odamna gi znam meleg proizvodite i so sigurnost ke kazam edna rabota..

Na ico mixot samo ubavo spakuvan.Nepravam nikakva reklama niti pa nekomu mu pravam usluga tuku cisto moe licno iskustvo.
Meleg ima odlicen liquid bez koi negovite mixevi se slabi-Isto kako i na Ico.
Edno e da zemes meleg frozen boila koja e najskapa a drugo obicnite sto gi prodava.
Sto se odnesuva do drugite ranoti najdobri negovi proizvodi se lukvidite i peletite pogotovo F1,R1, CSL samo i na tie im ripna cenata.
Posledniot pat imavme naracano 300 kg peleti meleg i ni bea doneseni na pelagicevo dokolku nekoj nesto sumnja kolku sme potrosile :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Meleg Bait Boilie Base Mix
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 22, 2015 10:33 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Jane cenata vo nasi pari bi bila 200 denara,jas ne ocekuvam mixot da se ramnja so nekoi tamo svetski poznati.Muabetot mi e dali mixot e loven na nasite vodi,dali ima nekoj iskustvo so toj mix na nasite ezera.

Za 200den svesen sum sto moze da stavi vo nego,malce i reklama si napravil kako stava kvalitetni komponenti.
Ne se nekoi pari pa bi naracal za proba nekoe kilo.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Meleg Bait Boilie Base Mix
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 04, 2016 4:15 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON96
filip030682 НапишиCOLON
Jane cenata vo nasi pari bi bila 200 denara,jas ne ocekuvam mixot da se ramnja so nekoi tamo svetski poznati.Muabetot mi e dali mixot e loven na nasite vodi,dali ima nekoj iskustvo so toj mix na nasite ezera.

Za 200den svesen sum sto moze da stavi vo nego,malce i reklama si napravil kako stava kvalitetni komponenti.
Ne se nekoi pari pa bi naracal za proba nekoe kilo.
filip me interesira dali proba i rezultati ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Meleg Bait Boilie Base Mix
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 04, 2016 10:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ne nemav prilika da kupam ne me nanese pat natamu.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum