www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 11:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6970717273ELLIPSIS77»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 4:59 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pa stavi pcenicni nikulci I mleko vo prav sto mora toa?
Izmeli 50gr skolki zamrznati 100 pati podobro od tie buckurusi
Polni se so proteini a prirodno


za mene leskovacka e leskovacka.sojina nejkam ni da pomirisam a ne da jadam

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 5:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Abe ne e zamena za ribino i nikad ne moze da bide me razbiras li bre Orizar ....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 5:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Komso ke ides u zemjodelsku apteku i ke potrazis toj vateribol pomarandzasta kesa ima nacrtano riba i ke vidis deka pisue zamena zaribino brasno.Toj ga napisale ljudi sto gi e rabota da znaev.I mleko Hipp za bebinja ne e majcino mleko ali po sastav e prilagodeno da bide zamena za majcino mleko.Razbiras li sga.

Za prevod od literaturen kumanovski jazik na makedonski obratete se dopolnitelno :)

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 5:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Jasno mi e sto zborite celo vreme ama Vateribol e Vateribol a ribino brasno e ribino brasno. Zasto ne su ga krstile Vateriibol Ribino brasno.... Aj sga Pizza nema ama zemi Cubeti ss ukus na picu oni su zamena ...Svakjate li me sto sto sakam da kazu ...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 5:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Daniel НапишиCOLON
Jasno mi e sto zborite celo vreme ama Vateribol e Vateribol a ribino brasno e ribino brasno. Zasto ne su ga krstile Vateriibol Ribino brasno.... Aj sga Pizza nema ama zemi Cubeti ss ukus na picu oni su zamena ...Svakjate li me sto sto sakam da kazu ...
Ти мора да ме заебаваш... Брат знам убаво дека не може да биде замена,знам што има во рибно,а што во Ветарибол,знам дека во ова ветарибол им соин изолат,соин ова соин она значи растителни протеини а не животински,е тие растителни крапот полесно ги вари отколку животинските.. сеа јасно ли ти е?


Јане имам во миксот и никулци,млеко,сојавит итн.Сакам екстра да додадам за боилата што ке ја правам за април месец.Значи си имам проверена боила што си ја правам но сакам и една појака протеинска (растителни протеини) од таа да ја пробам чисто на друго хранилиште.Има опции со сојно млеко и слично.Ветариболот го сакам затоа што покрај се во него има и многу фина кремаста арома.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 21, 2016 8:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Vrska nemas nego aj na Kamilanci ke ti objasnam sto e Ribino a sto e Veterbola :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 22, 2016 2:11 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON96
a kajma kajnas ribino brashno ? kako sho znam nigde nema pa zatoa site ke barame neshto blisku donego :) :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 22, 2016 8:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Sekoj moze da donese ribino brasno od Bugarija ili Srbija toa e najmal problem. Drugo e muabetot so ovoj od Kocanci strucnjako :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 22, 2016 10:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
nikolovskibt НапишиCOLON
a kajma kajnas ribino brashno ? kako sho znam nigde nema pa zatoa site ke barame neshto blisku donego :) :lepi:
Ова за кое зборуваме Ветарибол(некој го крстил замена за рибно) е скроз различно т.е. нема врска со рибно..Ветариболот содржи растителни протеини,соин изолат,аминокиселини итн.. Сите тие се растителни и крапот многу полесно ги вари или било што(да не ме дрви професорот сеа :D ).Плус на пролет сакам да работам една крем боила и ако ставам ЛТ или Предигест од кремасто нема ни К да остане.

За неутрал,птичји или овошен кој како сака,според мене ова Ветарибол е најефтина варијанта и најлесно достапна кај нас се разбира на пазарот има многу брашна кои ја зголемуваат протеинската вредност во миксот т.е го прават многу по јак и посложен но затоа и коштаат.

Имам дома Ламлак,Аминолакт,Казеин,Егг Елбумин,Сојавит85 сите тие се ок ама коштаат у ПМ,сепак една боила која си ја правам неколку години пак ке ја направам со состојки кои се баш за таа намена,но сепак сакам да пробам и нешто ново,различно и најбитно ефтино.

@Daniel сега појасно ли ти е зошто сакам Ветарибол или уште ке мрсиш,мислам разбра ли што е разлика од животински,млечен и растителен протеин. :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 22, 2016 6:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Не ви е лесно и на вас.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6970717273ELLIPSIS77»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum