www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 04, 2023 1:12 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7374757677
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 26, 2018 2:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Na beli jajca ne jade, :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 26, 2018 9:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Овиенсо по две жчки се :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 27, 2018 9:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Mnogu na holesterol ke gi udris so zolckive :lol: :lol: :lol: stavi malce ribino maslo da im procistis krvni sadovi !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 21, 2018 11:39 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON19
Добро,кој од производителиве на мамци има достава до кај нас? на која страница да раџгледам што како имаат а да можам да си купам нешто?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 24, 2018 9:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
GoranRibarce НапишиCOLON
Добро,кој од производителиве на мамци има достава до кај нас? на која страница да раџгледам што како имаат а да можам да си купам нешто?
Имаш во Скопје,производи на Мелег. Ако ти се чека од Англија иди на tacklebox на сајтот имаат достава до МК. Трета и според мене најдобра побарај го на Facebook колегата Saso Filipovski тој може да ти набави скоро се што ти треба и ќе ти каже на кои страни да гледаш.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2019 12:29 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON19
Здраво мајстори,може ли една консултација?
Со колегата склопивме еден микс со состојки од повеќе други миксеви,па некој совет околу него ако може.

250г Соино Брашно
150гр Пченкарно Брашно
100гр Бисквити
100гр Млако во Прав
100гр Коноп(печен па мелен)
100гр Храна за канаринци
50гр Гриз
50гр Пченични Никулци

10мл масло од коноп


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2019 6:19 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ne ti e loso. Maslo od konop i mozes a i ne moras. Bitno e da si siguren vo toa sto go pravis.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2019 11:31 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Maј 24, 2017 1:07 am
МислењаCOLON3
ЛокацијаCOLONSkopje
Како да офарбам боили?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 13, 2019 1:29 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
StefanDimitrov НапишиCOLON *
Како да офарбам боили?
Со прехрамбена боја (боја за колачи)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 05, 2019 2:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON276
Ај накратко, во микс 50/50 или базиран на птичја храна да се комбинира овошна арома и nutramino може ли или nutramino во месна бојла препорачувате

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7374757677

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum