www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Јан 26, 2021 2:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 73 74 75 76 77
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 26, 2018 2:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Na beli jajca ne jade, :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 26, 2018 9:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Овиенсо по две жчки се :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 27, 2018 9:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Mnogu na holesterol ke gi udris so zolckive :lol: :lol: :lol: stavi malce ribino maslo da im procistis krvni sadovi !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 21, 2018 11:39 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON 18
Добро,кој од производителиве на мамци има достава до кај нас? на која страница да раџгледам што како имаат а да можам да си купам нешто?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 24, 2018 9:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
GoranRibarce НапишиCOLON
Добро,кој од производителиве на мамци има достава до кај нас? на која страница да раџгледам што како имаат а да можам да си купам нешто?
Имаш во Скопје,производи на Мелег. Ако ти се чека од Англија иди на tacklebox на сајтот имаат достава до МК. Трета и според мене најдобра побарај го на Facebook колегата Saso Filipovski тој може да ти набави скоро се што ти треба и ќе ти каже на кои страни да гледаш.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 12:29 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON 18
Здраво мајстори,може ли една консултација?
Со колегата склопивме еден микс со состојки од повеќе други миксеви,па некој совет околу него ако може.

250г Соино Брашно
150гр Пченкарно Брашно
100гр Бисквити
100гр Млако во Прав
100гр Коноп(печен па мелен)
100гр Храна за канаринци
50гр Гриз
50гр Пченични Никулци

10мл масло од коноп


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 6:19 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ne ti e loso. Maslo od konop i mozes a i ne moras. Bitno e da si siguren vo toa sto go pravis.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 11:31 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Сре Maј 24, 2017 1:07 am
МислењаCOLON 3
ЛокацијаCOLON Skopje
Како да офарбам боили?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 13, 2019 1:29 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
StefanDimitrov НапишиCOLON *
Како да офарбам боили?
Со прехрамбена боја (боја за колачи)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Миксеви за бојли
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 05, 2019 2:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Ај накратко, во микс 50/50 или базиран на птичја храна да се комбинира овошна арома и nutramino може ли или nutramino во месна бојла препорачувате

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 73 74 75 76 77

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum