www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 25, 2019 1:42 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 42 43 44 45 46
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 26, 2018 9:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
GoranRibarce НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
GoranRibarce НапишиCOLON
Мајстори,едно прашање.
Дали вреди да се купи Хот Демон арома/дип? Добар ли е,ловен ли е?(знам дека последново е глупо прашање ама сум скроз почетник па читам за апсолутно све)
Хот демон арома уште немам сретнато. Дип користам и боила готова,но само како сингл мамец и една две боили на пва лента.
Фала многу.
Уште едно глупо прашање: Дали дипот ако ставам пример 3мл во јајцата за миксот за бојлите,ке има функција како арома?
Така ќе ја направиш нај лошата работа не за друго туку затоа што е хот демон. Со сингал само една боила и плус 2 на пва фаќав многу добро на едно езеро. Кога ја направив таа глупост(дип во микс и спод) и додека пецав и после тоа како да немаше риба на местото.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 26, 2018 12:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
GoranRibarce НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
GoranRibarce НапишиCOLON
Мајстори,едно прашање.
Дали вреди да се купи Хот Демон арома/дип? Добар ли е,ловен ли е?(знам дека последново е глупо прашање ама сум скроз почетник па читам за апсолутно све)
Хот демон арома уште немам сретнато. Дип користам и боила готова,но само како сингл мамец и една две боили на пва лента.
Фала многу.
Уште едно глупо прашање: Дали дипот ако ставам пример 3мл во јајцата за миксот за бојлите,ке има функција како арома?

НЕ !

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 26, 2018 1:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 275
ТафТабиТ НапишиCOLON
GoranRibarce НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
GoranRibarce НапишиCOLON
Мајстори,едно прашање.
Дали вреди да се купи Хот Демон арома/дип? Добар ли е,ловен ли е?(знам дека последново е глупо прашање ама сум скроз почетник па читам за апсолутно све)
Хот демон арома уште немам сретнато. Дип користам и боила готова,но само како сингл мамец и една две боили на пва лента.
Фала многу.
Уште едно глупо прашање: Дали дипот ако ставам пример 3мл во јајцата за миксот за бојлите,ке има функција како арома?

НЕ !
Кажи зошто не, како треба...не ја штеди тастатурата ;)

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 28, 2018 9:58 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Ајде ко си запнал :D :D :D

Дипот и аромата немаат исти својства и карактеристики .
Од аромата можеш да направиш дип дополнувајки и други компоненти , но од дипот не можеш да добиеш арома

се надевам дека е малце појасно :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 42 43 44 45 46

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum